• Wymiana książek

  23 kwietnia 2018 r. w naszej szkole została przeprowadzona wymienialnia książek. Z okazji obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, które obchodzone jest co roku w ramach projektu fundacjiUNESCO.W celu promocji czytelnictwa w świetlicy szkolnej uczennice z klasy 3A gimnazjum wraz z paniami A. Łobos i K. Nouman- Piotrowską zorganizowały głośne czytanie książki „Piotruś królik” dla najmłodszych uczniów.

   

  Wymiana książek - Obrazek 1          Wymiana książek - Obrazek 2

 • Turniej Żeglarski

  Reprezentantki Szkoły z Koła Edukacji Morskiej zdobyły II miejsce w Turnieju Żeglarskim dla Szkół Podstawowych „100- lecie żaglowca Kapitan Borchardt” . Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 5. Gratulujemy naszym uczennicom, życząc dalszych pomyślnych wiatrów.  

   

  Jednocześnie zachęcamy uczniów klas 4-7 do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym organizowanym przez naszą szkołę z okazji 100-lecia żaglowca „Kapitan Borchardt”.  Finał konkursu odbędzie się na żaglowcu „Kapitan Borchardt”, a więc autorzy najlepszych prac będą mogli zwiedzić żaglowiec. Na razie żaglowiec można zobaczyć w internecie lub spróbować zobaczyć w naszym porcie.

   

  Turniej Żeglarski - Obrazek 1          Turniej Żeglarski - Obrazek 2

   

   

  Turniej Żeglarski - Obrazek 3

 • 01 czerwca 2018 r. dzień bez zajęć dydaktycznych

  Państwo Rodzice, Prawni Opiekunowie

  Uprzejmie informuję, że w dniu 01 czerwca 2018 r. nie ma zajęć dydaktycznych, w związku z czym szkoła zapewnia opiekę dzieciom ze względu na Państwa obowiązki zawodowe.

  W dniu 01.06.2018 r. opiekę zapewniamy w godz. godz. 7:00 – 17:00.

  Obiadu w tym dniu nie będzie.

  Informację należy przekazać do 30 maja br. w sekretariacie szkoły lub przesłać do szkoły drogą mailową na adres: sp41@miasto.szczecin.pl.

  Oddziały przedszkolne pracują według swojego planu.

  Lilianna Popławska

  Dyrektor Szkoły

 • Akcja żonkil

  W dniu 17 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się „Akcja Żonkil”. Miała ona na celu upamiętnienie 75 rocznicy powstania w Getcie Warszawskim. W ramach akcji każdemu uczniowi został wręczony papierowy żonkil, a dla klas 7 i gimnazjalnych przeprowadzono wykład na temat wybuchu i przebiegu powstania w Getcie Warszawskim przez zaproszonego gościa J. Palickiego z Instytutu Pamięci Narodowej.

  Akcja żonkil - Obrazek 1          Akcja żonkil - Obrazek 2

   

  Akcja żonkil - Obrazek 3          Akcja żonkil - Obrazek 4

   

  Akcja żonkil - Obrazek 5          Akcja żonkil - Obrazek 6

 • 16.05.2018 r. dzień bez zajęć dydaktycznych

  Państwo Rodzice, Prawni Opiekunowie

  Uprzejmie informuję, że w dniu 16 maja 2018 r. nie ma zajęć dydaktycznych, w związku z czym szkoła zapewnia opiekę dzieciom ze względu na Państwa obowiązki zawodowe.

  W dniu 16.05.2018 r. opiekę zapewniamy w godz. godz. 7:00 – 17:00.

  Obiadu w tym dniu nie będzie.

  Informację należy przekazać do 14 maja br. w sekretariacie szkoły lub przesłać do szkoły drogą mailową na adres: sp41@miasto.szczecin.pl.

  Oddziały przedszkolne pracują według swojego planu.

  Lilianna Popławska

  Dyrektor Szkoły

 • 60 - lecie Szkoły Podstawowej Nr 41

  Zwracamy się do naszych absolwentów lub innych osób

  posiadających stare zdjęcia z lat 60, 70, 80, 90,

  związanych z historią szkoły z uprzejmą prośbą o wypożyczenie ich

  w celu zorganizowania wystawy z okazji 60-lecia Szkoły Podstawowej Nr 41.

  Zdjęcia podpisane prosimy przynosić do biblioteki szkolnej sala nr 14

  lub do sekretariatu do 10 maja.

  Dziękujemy za pomoc w organizacji wystawy.

 • Światowy Dzień Zdrowia 2018

  13 kwietnia 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia. Hasłem przewodnim był temat „Zdrowie dla wszystkich”. Z tej okazji w szkole zorganizowano wiele atrakcji zachęcających do zdrowego stylu życia. I tak na przykład klasy II a oraz III a przygotowały dla uczniów przedstawienie teatralne pt.: ”Żeby zdrowym być…”, „Maja dziś nauczy nas, jak o swoje zdrowie dbać”, propagujące zdrowe odżywianie, dbałość o higienę osobistą oraz aktywność ruchową. Po przedstawieniu uczniowie w podziękowaniu wręczyli kwiaty p. Elżbiecie Ciesielskiej, pielęgniarce szkoły, za jej ofiarność, zaangażowanie oraz gotowość niesienia pomocy. Przedstawienie oraz układy taneczne mieli okazję obejrzeć również ludzie starsi, babcie i dziadkowie klasy II a, których uczniowie skutecznie zachęcali do zdrowego stylu życia, poprzez zabawę w czasie przedstawienia, prezentację tańca akrobatycznego niesamowicie wysportowanej uczennicy Zlaty Usanovej oraz poprzez „Taniec serduszek”, przy ponadczasowej, łączącej pokolenia muzyce ABBY.  W szkole odbyły się różnorodne konkursy o tematyce prozdrowotnej. Konkursy plastyczne „Składniki żywieniowe” dla klas IV, „Piramida zdrowia” „Wybieram zdrowie…” dla klas 0-III, konkurs wiedzy „Żyjmy zdrowo” dla chętnych uczniów klas IV –V. Wystawę konkursowych plakatów można było oglądać na korytarzu szkolnym oraz w sali gimnastycznej. 

  W gabinecie p. pielęgniarki można było dokonać pomiaru tętna, ciśnienia krwi, badania wzroku oraz uzyskać porady zdrowotne, których zawsze chętnie udzielała p. pielęgniarka szkolna. W szkole zorganizowano również stoisko z broszurami o zdrowiu, aktywnym stylu życia oraz punkt pomiaru BMI, w którym chętni uczniowie mogli obliczyć czy mają prawidłową wagę.

  Do akcji włączyły się również starsze klasy VI – VII oraz klasy gimnazjalne, które podczas lekcji wychowawczej wykonały na szarym papierze metaplan „Zdrowie dla wszystkich”, który zawisł na drzwiach klas. 

  W czasie lekcji wychowania fizycznego uczniowie mieli okazję pomiaru tętna spoczynkowego i wysiłkowego, którego dokonywał nauczyciel wychowania fizycznego.

  Do aktywności ruchowej zachęcono również rodziców. 11 kwietnia  odbył się mecz piłkarski dzieci z klasy I a i chętnych rodziców.

  Propagując zdrowe odżywianie w szkole zorganizowano w tym dniu „Owocowy poczęstunek” czyli stoiska ze zdrowymi owocami i warzywami, zachęcające do spożywania pięciu porcji warzyw, owoców lub wyciskanych soków dziennie.  

  Tym owocowym akcentem zakończyliśmy obchody „Światowego Dnia Zdrowia” w naszej szkole. Mamy nadzieję, że ten dzień był wspaniałą zapowiedzią kolejnych dni spędzonych w zdrowym stylu.

   

   

  Światowy Dzień Zdrowia 2018 - Obrazek 1          Światowy Dzień Zdrowia 2018 - Obrazek 2

   

   

   

  Światowy Dzień Zdrowia 2018 - Obrazek 3          Światowy Dzień Zdrowia 2018 - Obrazek 4

 • Festiwal Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze

  W sobotę 7 kwietnia 2018 r. na Lotnisku Aeroklubu Szczecińskiego odbył się po raz kolejny Festiwal Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i opiekunami. Zawodnicy pracowali przed zawodami nad modelami balonów, aby po napełnieniu ciepłym powietrzem leciały jak najwyżej i jak najdłuższej unosiły się w powietrzu. Sędziowie nie przyznali tym razem miejsc, ale wszyscy uczestnicy Festiwalu otrzymali dyplomy i nagrody. Najlepszy czas lotu uzyskał balon Franka i Szymona - 6 min. i 57 sek. Pogoda była wyśmienita, myślę, że wszystkim podobała się impreza. We wrześniu wybieramy się na Lotnisko z Latawcami.

  Serdeczne podziękowania dla rodziców i dziadków, którzy przywieźli na lotnisko zawodników i pomagali w startach balonów.

   

  Festiwal Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze - Obrazek 1         Festiwal Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze - Obrazek 2

   

   

  Festiwal Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze - Obrazek 3          Festiwal Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze - Obrazek 4

   

   

  Festiwal Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze - Obrazek 5          Festiwal Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze - Obrazek 6

   

   

  Festiwal Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze - Obrazek 7          Festiwal Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze - Obrazek 8

 • XIII Turniej Integracyjny „Porozumienie bez barier”

  6  kwietnia  2018 r. odbył się na terenie naszej szkoły XIII Turniej Integracyjny - „Porozumienie bez barier”. Tematem imprezy były „Tramwaje szczecińskie - wczoraj i dziś”. W imprezie uczestniczyło sześć drużyn z różnych szkół. Zadaniem uczniów było zbudowanie modelu lub makiety przedstawiającej tramwaj, mogła to być wersja współczesnego pojazdu lub takiego który jeździł po ulicach naszego miasta dawniej. Uczestnicy przez dwie godziny ciężko pracowali, ale jednocześnie super się bawili  nad skonstruowaniem  pojazdów. Efektem wspólnej pracy są przepiękne modele i makiety.

   

  XIII Turniej Integracyjny „Porozumienie bez barier” - Obrazek 1          XIII Turniej Integracyjny „Porozumienie bez barier” - Obrazek 2

   

  XIII Turniej Integracyjny „Porozumienie bez barier” - Obrazek 3          XIII Turniej Integracyjny „Porozumienie bez barier” - Obrazek 4

   

  XIII Turniej Integracyjny „Porozumienie bez barier” - Obrazek 5          XIII Turniej Integracyjny „Porozumienie bez barier” - Obrazek 6

 • "Książę Andrzej szuka żony"

  05.04.2018r. koło teatralne klas gimnazjalnych miało zaszczyt przedstawić spektakl komediowy pod wdzięcznym tytułem "Książę Andrzej szuka żony". Podczas poszukiwań tytułowy książe odwiedzał wiele bajek oraz przesłuchał wiele kandydatek na przyszłą królową, by wreszcie przekonać się że prawdziwa miłość była zawsze obok.

  Obok tytułowego księcia Andrzeja mogliśmy oglądać jego rodziców- Halinę i Janusza, Calineczkę, Królową Śniegu, Cesarza bez szat wraz z córką Kaśką, Dziewczynkę z zapałkami, Pastereczkę z ukochanym Kominiarczykiem, Księżniczkę na ziarnku grochu, Ochroniarza oraz Narratora, który towarzyszył nam w poszukiwaniach.  

  Aktorzy z klas 2a, 3a oraz 3b wraz z opiekunką koła - Martą Wilczyńską-Solarz dziękują za wspólne chwile okraszone śmiechem.

   

  "Książę Andrzej szuka żony" - Obrazek 1          "Książę Andrzej szuka żony" - Obrazek 2

   

  "Książę Andrzej szuka żony" - Obrazek 3          "Książę Andrzej szuka żony" - Obrazek 4

   

  "Książę Andrzej szuka żony" - Obrazek 5          "Książę Andrzej szuka żony" - Obrazek 6

 • Wyniki I Międzyszkolnego konkursu „Książeczka sensoryczna”

  Wyniki I Międzyszkolnego konkursu „Książeczka sensoryczna”

  Szkoła Podstawowa Nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi           

   im. Maksymiliana Golisza w Szczecinie

  ma przyjemność ogłosić wyniki

   

  I MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU

  ,,KSIĄŻECZKA SENSORYCZNA"

  POD PATRONATEM WYDZIAŁU SZTUK WIZUALNYCH
  AKADEMII SZTUKI W SZCZECINIE

  Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody:

  W kategorii I-III

  I miejsce- Alicja Kulpa SP 33

  II miejsce- Adrian Chudzyński SP 41 z OI

  W kategorii IV- VII

  I miejsce- Julia Kasperec  SP 41 z OI

  II miejsce- Zuzanna Kulpa SP 33

  III miejsce- Piotr Parśniak SP 41 z OI

  Wyróżnienie- Natalia Górska SP 41 z OI

  Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom!

 • Dzień liczby pi

  W tym roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień liczby pi pod hasłem "Pi razy .. okno, pi razy .. drzwi" 

  Z tej okazji dla uczniów klas 7 SP oraz klas 2-3 GM zostały zorganizowane różnorodne konkursy z nagrodami:

  - konkurs matematyczny z zastosowaniem liczby pi w rozwiązywaniu zadań geometrycznych, 

  - konkurs literacki "Gdzie się ukryła liczba pi?", w którym uczniowie rozwiązywali krzyżówkę matematyczną "Trzy wyrazy" oraz tworzyli wyrazy zawierające pi, 

  - konkurs plastyczny "Pi - sanka" na najładniejszą mozaikę jajka, 

  - słodki konkurs na ciasto PI. 

  Główną nagrodę w konkursach otrzymała kl. 7b, na drugim miejscu uplasowała się kl. 7c, a trzecie zajęła kl. 3b. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. 

  Święto liczby pi zakończono wspólnym poczęstunkiem. 

   

  Dzień liczby pi - Obrazek 1          Dzień liczby pi - Obrazek 2

   

  Dzień liczby pi - Obrazek 3          Dzień liczby pi - Obrazek 4

   

  Dzień liczby pi - Obrazek 5          Dzień liczby pi - Obrazek 6

 • Powitanie wiosny

  Dnia 26.03.18 w naszej szkole wiosnę witały Muppety ożywione dzięki rękom i głosom uczniów z klasy 1A. Przedstawienie pt. Wiosenna lewa noga, które  oglądali uczniowie klas 0-III, dostarczyło widzom wielu wrażeń - oprócz piosenek, zabawnych dialogów Muppetów był również film o humorze zwierząt oraz bajka z teatru ilustracji Kamishibai. Przedstawienie  skłoniło młodych widzów do refleksji nad dbałością o własny nastrój i pozytywny wpływ na otoczenie. Szczególne podziękowania składamy babciom i mamom uczniów klasy 1A, które szyły nasze Muppety na warsztatach krawieckich.

   

  Powitanie wiosny - Obrazek 1          Powitanie wiosny - Obrazek 2

   

  Powitanie wiosny - Obrazek 3          Powitanie wiosny - Obrazek 4

 • Lekcja historii w innym wydaniu

  23 marca 2018 r. w klasie 3a GM została przeprowadzona lekcja "Czas Komitetu Obrony Robotników" przeprowadzona przez Pana Pawła Miedzińskiego z Instytutu Pamięci Narodowej. Uczniowie dowiedzieli się czym był Komitet Obrony Robotników i kto w nim uczestniczył. Podczas lekcji uczniowie wysłuchali piosenki "Szosa E7", a następnie wraz z prowadzącym poddali ją analizie.

 • Międzynarodowy Dzień Wody

  22 marca 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy - Międzynarodowy Dzień Wody pod patronatem Polskiej Akcji Humanitarnej. W tym dniu  były sprzedawane niebieskie opaski sylikonowe z akcji "Studnia dla Południa" oraz został przeprowadzony Quiz Wodny opracowany przez Polską Akcję Humanitarną.

   

  Międzynarodowy Dzień Wody - Obrazek 1

   

 • Dzień otwarty Szkoły

  21 marca 2018 r. w godzinach popołudniowych naszą szkołę odwiedzili przyszli uczniowie grup zerowych i klas pierwszych wraz ze swoimi rodzicami. Przedszkolaki oraz ich rodzice mogli zajrzeć niemal do każdego zakamarka naszej szkoły, mogli zwiedzić: świetlicę, bibliotekę multimedialną, sale lekcyjne, pracownie komputerowe oraz salę zabaw „Bajlandię”. 

  Na najmłodszych czekało wiele atrakcji. W tym dniu promowaliśmy nie tylko naukę przez zabawę, ale zadbaliśmy również o zdrowie naszych gości, dzieci były częstowane owocami i warzywami.

  Rodzice mieli możliwość uzyskania informacji dotyczących kwestii merytorycznych związanych  z organizacją zerówki i klas pierwszych oraz  pobytem dziecka w placówce. Wyczerpujących informacji na temat organizacji zajęć udzielała Pani Dyrektor jak również nauczyciele.

  Dziękujemy wszystkim Rodzicom za przybycie, a dzieci zapraszamy już we wrześniu.

   

   

  Dzień otwarty Szkoły - Obrazek 1          Dzień otwarty Szkoły - Obrazek 2

   

   

  Dzień otwarty Szkoły - Obrazek 3          Dzień otwarty Szkoły - Obrazek 4

   

   

  Dzień otwarty Szkoły - Obrazek 5          Dzień otwarty Szkoły - Obrazek 6

   

   

  Dzień otwarty Szkoły - Obrazek 7

 • Wycieczka klasy 4c

  20 marca 2018 r. klasa 4c udała się na wycieczkę do Muzeum - Centrum Dialogu Przełomy. Podczas zwiedzania CDP wraz z przewodnikiem uczniowie dowiedzieli się jak wyglądał Szczecin przed II Wojną Światową, w jaki sposób Szczecin stał się Polski. Zobaczyli makietę Stoczni Szczeciński im. Adolfa Warskiego oraz polskiego Fiata 126p tzw. "Maluch" i wiele innych atrakcji. Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem stwierdzając, że przyjdą do CDP wraz z rodzicami.

   

  Wycieczka klasy 4c - Obrazek 1          Wycieczka klasy 4c - Obrazek 2

 • Opieka w dniach 29.03, 30.03, 03.04.2018

  Państwo Rodzice,  Prawni Opiekunowie

   

               Uprzejmie informuję, że w dniach 29.03, 30.03, 03.04.2018 r. szkoła zapewnia opiekę dzieciom ze względu na Państwa obowiązki zawodowe.

  W dniach 29.03, 30.03, 03.04.2018 r. opiekę zapewniamy w godz. godz. 7:00 – 17:00.

  Informację należy przekazać do 26 marca br. w sekretariacie szkoły lub przesłać do szkoły drogą mailową na adres sp41@miasto.szczecin.pl

   

  Lilianna Popławska

  Dyrektor Szkoły

 • DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

  DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

  Dyrektor Szkoły i Grono pedagogiczne zapraszają

  Dzieci i ich Rodziców

  na Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej Nr 41

  z Oddziałami Integrayjnymi

  przy ulicy Cyryla i Metodego 44,

  który odbędzie się 21 marca w godzinach od 16:30 do 18:00. 

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 • Sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego UNICEF „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!”

  Sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego UNICEF „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!”

  Celem projektu było:

  • Pokazanie, jak wojna wpływa na życie dziecka,
  • Kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego,
  • Zebranie środków finansowych na zapewnienie ciepłych ubrań i kocy dla dzieci z Syrii.

   

  Opis działań:

  Pierwszym krokiem było przygotowanie tablic informujących szkolną społeczność o przystąpieniu do projektu oraz zaprezentowanie dzieciom na zajęciach artystycznych i plastycznych materiałów filmowych i prezentacji dotyczących Akcji UNICEF i bardzo trudnej sytuacji dzieci żyjących w kraju ogarniętym wojną. 

  Działania podjęliśmy już w listopadzie 2017r. na zajęciach artystycznych z dziećmi młodszymi i starszymi przygotowywaliśmy kartki świąteczne, anioły, stroiki i wiele ekologicznych dekoracji świątecznych na Kiermasz bożonarodzeniowy, z którego całkowity dochód przeznaczyliśmy na Akcję UNICEF. Kiermasz odbył się już 6 grudnia 2017r. w ramach cyklicznie odbywającej się w naszej szkole „Świątecznej Ulicy” - imprezy otwartej dla lokalnej społeczności.

  14 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli też udział w Ogólnopolskim Festiwalu UNICEF, który odbył się w SP 11 w Szczecinie. W ramach Festiwalu wzięliśmy udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Mój świat – świat Praw Dziecka”, w którym zdobyliśmy wyróżnienie, oraz w konkursie wiedzy o Prawach Dziecka i UNICEF, w którym trzyosobowa reprezentacja pod opieką nauczyciela historii zajęła II miejsce.

  W ramach projektu uczniowie kl.VII oraz gimnazjalnych zapoznali się z materiałem filmowym dotyczącym wojny w Syrii i na plastycznych i artystycznych zajęciach przedstawiali w wybranej technice obrazy wojny – jak oni to widzą, jak czuliby się postawieni w sytuacji syryjskich dzieci oglądanych na filmach i fotografiach? Jak można pokazać tyle okrucieństwa w pracy plastycznej? Czy udało się już pokazać obraz wojny w sztuce – przeanalizowaliśmy odnalezione dzieła mistrzów (np. „Guernica” P. Picassa).

  12 lutego 2018r. zorganizowaliśmy w szkole Kiermasz Walentynkowy z którego dochód również dołączyliśmy do naszej zbiórki. Wszystkie Walentynki, upominki, serduszka na sprężynkach wykonywały dzieci z dużym entuzjazmem i myślą o pomocy dzieciom z Syrii, stały się one symbolem   pomocy,  jakiej  dzieci   chcą   udzielić   swoim   rówieśnikom z  kraju ogarniętego wojną.

  Prace uczniów oraz Raport z przeprowadzonych działań zostały zaprezentowane na zakończenie prac związanych z projektem w marcu 2018r.

  Dzięki podjętym działaniom udało nam się zebrać 521,10 zł!:

  Pieniądze te przekazane zostają przez nas na rzecz Akcji „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”.

   

  Sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego UNICEF „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!” - Obrazek 1          Sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego UNICEF „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!” - Obrazek 2

   

  Sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego UNICEF „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!” - Obrazek 3          Sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego UNICEF „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!” - Obrazek 4

   

  Sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego UNICEF „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!” - Obrazek 5          Sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego UNICEF „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!” - Obrazek 6

   

  Sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego UNICEF „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!” - Obrazek 7          Sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego UNICEF „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!” - Obrazek 8

   

  Sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego UNICEF „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!” - Obrazek 9