• Przedstawienie Mikołajkowe

  W dniu 14.12.2017 r. odbyło się Przedstawienie Mikołajkowe – świąteczny prezent pedagogów wspomagających dla dzieci. W tym roku przedstawienie pt. „Bałwanki u Mikołaja”, zachęcało do uśmiechu jako najprostszej, najkrótszej drogi do ludzkich serc. Jest to wieloletnia tradycja w naszej szkole, która daje dużo radości zarówno uczniom jak i nauczycielom. Życzymy Wszystkim uśmiechniętych Świąt Bożego Narodzenia i dużo uśmiechu w Nowym Roku.   

   

  Przedstawienie Mikołajkowe - Obrazek 1          Przedstawienie Mikołajkowe - Obrazek 2

   

  Przedstawienie Mikołajkowe - Obrazek 3          Przedstawienie Mikołajkowe - Obrazek 4

 • Latarnie Pomorza Zachodniego

  Miło nam poinformować, że dniu 07.12.2017 r. pięcioro uczniów naszej szkoły zdobyło najwyższe miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno-Technicznym „Latarnie Pomorza Zachodniego” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 54  w Szczecinie. W kategorii klas starszych

  I miejsce zdobyła Milena Kwaśniewska z kl. 5 b,

  II Paulina Pruszkowska z kl. 6 c,

  III miejsce ex aequo Natalia Jaworska z kl. 5b, Magdalena Mysiak z kl. 4 b.

  Dziewczyny wykonały przepiękne przestrzenne latarnie. W kategorii klas młodszych

  III miejsce zajął Arkadiusz Majer z kl. 2 a.

  Prace naszych uczniów zostały wyłonione spośród 90 nadesłanych prac, także GRATULUJEMY !!!

  Latarnie Pomorza Zachodniego - Obrazek 1

 • Świąteczna Ulica

  Dzyń, dzyń, dzyń … już po raz piąty spotkaliśmy się na Świątecznej Ulicy – imprezie muzyczno - taneczno - kiermaszowej w naszej szkole.

  Tradycyjnie na sali gimnastycznej młodzi, piękni, utalentowani uczniowie przedstawili swoje umiejętności wokalno-taneczne. Przybyli goście, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie otrzymali namiastkę przedświątecznej atmosfery, którą zgotowali swoimi występami i Ci najmłodsi „zerówkowicze” po tych najstarszych „gimnazjalistów”. Były śpiewy, były tańce , była nawet licytacja w języku niemieckim! Nie sposób też nie zaznaczyć występu rodzeństwa z Ukrainy i wykonania kolędy angielskiej przy akompaniamencie gitary. A tuż po części artystycznej każdy z przybyłych mógł zakupić ozdoby na choinkę, stroiki, świąteczne gadżety, niejednokrotnie własnoręcznie wykonane przez naszych uczniów.

  Świąteczna Ulica - Obrazek 1          Świąteczna Ulica - Obrazek 2

   

  Świąteczna Ulica - Obrazek 3          Świąteczna Ulica - Obrazek 4

   

  Świąteczna Ulica - Obrazek 5          Świąteczna Ulica - Obrazek 6

   

  Świąteczna Ulica - Obrazek 7          Świąteczna Ulica - Obrazek 8

 • Turniej Marynistyczny „Każdy może kochać morze”

  Drużyna Koła Morskiego naszej szkoły zdobyła 3 miejsce w Turnieju Marynistycznym „Każdy może kochać morze”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 37 w Szczecinie. Otrzymała tym samym BRĄZOWĄ SZEKLĘ. W Turnieju nasze uczennice wykazały się wiedzą, umiejętnością wiązania węzłów żeglarskich, klarowania( składania żagla), malowania, składania puzzli. To były wymagające zawody dla prawdziwych wilków morskich.

  Brawo. Życzymy dalszych pomyślnych wiatrów.

  Turniej Marynistyczny „Każdy może kochać morze” - Obrazek 1          Turniej Marynistyczny „Każdy może kochać morze” - Obrazek 2

   

  Turniej Marynistyczny „Każdy może kochać morze” - Obrazek 3

   

 • Certyfikat "SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM"

  Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat "SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM" za udział w kampanii społecznej "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!" w roku szkolnym 2017/2018.

   

  Certyfikat "SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM" - Obrazek 1

 • Dzień Życzliwości

  We wtorek 21 listopada 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości. Dla klas młodszych została stworzona „Strefa życzliwości” na parterze szkoły. Uczniowie w czasie lekcji i przerw mogli uczestniczyć na niej w krótkich, życzliwych spotkaniach. Najchętniej w akcje włączyli się najmłodsi. Uczniowie mieli możliwość wysłania przyjaznych życzeń, przekazania miłych słów. Zostali obdarowani też Aniołkami Życzliwości.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się filmiki przygotowane z pomocą klasy 5a promujące życzliwą, pomocną postawę wobec innych.

  Dzień Życzliwości - Obrazek 1          Dzień Życzliwości - Obrazek 2

   

  Dzień Życzliwości - Obrazek 3          Dzień Życzliwości - Obrazek 4

   

  Dzień Życzliwości - Obrazek 5

 • Niezwykłe spotkanie

  20 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z Mistrzem Polski w Kia Lotos Race 2017 – Kamilem Serafinem. Pan Kamil bardzo dobrze przygotował się do spotkania z uczniami. Miło go było poznać, posłuchać o jego hobby i przygotowaniach do wyścigów samochodowych. Oglądaliśmy również fragmenty nagrań z wyścigów na torze. Każdy mógł dostać autograf Mistrza oraz obejrzeć jego auto na boisku.
   Pan Kamil jest bardzo pozytywnie nastawiony do życia. Myślę, że każdemu podobało się spotkanie z nim. Chcemy Panu bardzo podziękować za to, że poświęcił dla nas swój czas. Życzymy mu dalszych sukcesów!

                                                                                                                                                      Ewelina Kołaczyńska 2a

   

  Niezwykłe spotkanie - Obrazek 1          Niezwykłe spotkanie - Obrazek 2

   

  Niezwykłe spotkanie - Obrazek 3          Niezwykłe spotkanie - Obrazek 4

   

  Niezwykłe spotkanie - Obrazek 5          Niezwykłe spotkanie - Obrazek 6

 • „Pociąg do wolności”

  10 listopada 2017 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość pod hasłem „Pociąg do wolności” z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie szkoły przygotowali montaż słowno – muzyczny w scenerii dworców kolejowych, po których poruszali się podróżni czekający na pociąg do wolności. Prowadzący kolejarze wprowadzili widzów i pasażerów w atmosferę poszczególnych okresów historycznych oraz męstwa jakim naród polski musiał się wykazać, aby odzyskać utraconą państwowość. Młodsi uczestnicy przedstawili pieśni, które zagrzewały do walki powstańców w ich ofiarnych działaniach na rzecz odzyskania niepodległości. Widowisko pokazało, jak niewiele trzeba by stracić wolność i niepodległość, a jak wiele by ją odzyskać.

   

  „Pociąg do wolności” - Obrazek 1          „Pociąg do wolności” - Obrazek 2

   

  „Pociąg do wolności” - Obrazek 3          „Pociąg do wolności” - Obrazek 4

   

  „Pociąg do wolności” - Obrazek 5          „Pociąg do wolności” - Obrazek 6

   

  „Pociąg do wolności” - Obrazek 7          „Pociąg do wolności” - Obrazek 8

 • Pasowanie na ucznia

  Dnia 26 października 2017 roku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia nowych pierwszaków- uczniów klasy 1a i 1b. Dzieci przygotowały bogaty program artystyczny, w którym pokazały swoje umiejętności w zakresie tańca, śpiewu, recytacji wierszy o najistotniejszych kwestiach nauki szkolnej – literach, zdrowym odżywianiu, bezpieczeństwie w ruchu drogowym, ochronie środowiska. Nie brakło także elementów kodowania. Pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę, po czym zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Otrzymali również pamiątkowe upominki oraz dyplomy, by radośniej rozpocząć drogę ucznia.

  Pasowanie na ucznia - Obrazek 1          Pasowanie na ucznia - Obrazek 2

   

  Pasowanie na ucznia - Obrazek 3

 • Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie

  W dniach 12.10-25.10.2017 r . odbyła się w naszej szkole Ogólnopolska Kampania Edukacyjna dotycząca funkcjonowania osób z dysfunkcją wzroku pt. "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie".

  Akcja informacyjna odbywała się w ramach Międzynarodowych Obchodów Dnia Białej Laski. Została zainicjowana przez uczniów Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczego w Bydgoszczy.

  Projekt został przeprowadzony w 19 klasach. Uczniowie oglądali film lub wykonywali ćwiczenia praktyczne pokazujące jak prowadzić osobę niewidomą, jak udzielać jej wskazówek dotyczących trasy, jak pomagać w komunikacji miejskiej, w sklepach, na stołówce. Dowiedzieli się również, na czym polega istota pisma brajla, dotykali książek brajlowskich, pisali na maszynie brajlowskiej.  Była możliwość zobaczenia globusu, atlasu brajlowskiego, tabliczek do rysowania.

  Niektórzy zobaczyli też, w jaki sposób, różne schorzenia widzenia wpływają na widzenie. Wiele z tych chorób, to choroby cywilizacyjne, jak np. cukrzyca, zaćma,  z którymi boryka się coraz więcej ludzi.

  W naszej szkole uczą się również osoby z dysfunkcją wzroku, a więc dla uczniów to doskonała okazja do poznania funkcjonowania ich koleżanek i kolegów, form pomocy im na terenie szkoły.

  W przeprowadzenie projektu zaangażowani byli pedagodzy wspomagający i wychowawcy, którzy potwierdzali, że akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów. Uczniowie wykazywali duży stopień empatii, który wzrósł jeszcze, gdy mogli na własnej skórze doświadczyć trudności, z jakimi muszą mierzyć się osoby z dysfunkcją wzroku.

  Organizatorzy akcji i szkolni koordynatorzy akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie.

   

  Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie - Obrazek 1          Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie - Obrazek 2

   

  Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie - Obrazek 3          Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie - Obrazek 4

 • Konkurs plasyczno- fotograficzno - poetycki „Złota Jesień w Szczecinie”

   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 41 z Oddziałami Integracyjnymi

  im. Maksymiliana Golisza w Szczecinie

    zaprasza do udziału w Konkursie Międzyszkolnym

  PLASTYCZNO – FOTOGRAFICZNO – POETYCKIM

  „Złota Jesień w Szczecinie”

                      

  Warunki uczestnictwa:

  ٭ w konkursie mogą wziąć udział uczniowie kl. IV-VII szkół podstawowych oraz kl. II i III gimnazjum (dwie kategorie wiekowe),

  * zadaniem uczestnika konkursu jest przygotowanie samodzielnie i indywidualnie pracy malarskiej, fotograficznej lub napisanie wiersza na zadany temat,

  *technika malarska dowolna płaska, na płótnie lub papierze – format min. A3 (nie większy      niż A2),

  * zdjęcia wykonane w technice analogowej lub cyfrowej, a następnie wywołane lub wydrukowane, format  minimum  130×180 mm – odpowiednio każdy bok, uczestnik może zgłosić maksymalnie 2 fotografie.

  * teksty należy dostarczyć w formie papierowej i na płycie CD,

  * warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie przez opiekuna szkolnego karty zgłoszenia oraz wypełnienie przez opiekuna prawnego uczestnika oświadczenia (zał.1), które należy dołączyć do pracy.

   

  Opis pracy:

  Każda praca powinna mieć trwale przymocowaną metryczkę z następującymi danymi:

  *  imię i nazwisko autora,  klasa,

  * tytuł pracy (miejsce w Szczecinie),

  * nazwa i adres szkoły wraz z numerem telefonu, imię i nazwisko opiekuna ,

  * do pracy obowiązkowo dołączyć należy Kartę Zgłoszenia wraz z Oświadczeniem (zał.1)

  * prace niepodpisane, anonimowe nie będą zakwalifikowane do konkursu.

   

  Kryteria oceny:

  ٭ teksty oceniać będzie jury wg kryteriów: tematyka, szczerość i oryginalność wypowiedzi, forma, środki artystycznego wyrazu,

   * w pracach plastycznych i fotograficznych: wrażenie estetyczne, pomysłowość / oryginalność w ujęciu tematu.

   

  Składanie prac:

  ٭ Termin składania prac upływa 29 listopada 2017r.

  ٭ Prace należy dostarczyć osobiście lub przesłać na adres organizatora: Szkoła Podstawowa Nr 41z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Cyryla i Metodego 44, 71-540 Szczecin,

   

  Ogłoszenie wyników:

  * W grudniu 2017r. w siedzibie organizatora otwarta zostanie wystawa prac konkursowych, które ocenione zostaną przez Jury Konkursu (prace nie spełniające wymogów formalnych nie będą podlegać ocenie).

  ٭ Laureaci konkursu i ich opiekunowie zostaną powiadomieni telefonicznie lub pisemnie o wynikach oraz terminie rozdania nagród,

  ٭ Organizator zastrzega sobie prawo do zatrzymania i wykorzystania złożonych prac  (wezmą one udział w Aukcji, z której dochód przeznaczony zostanie m.in. na cele charytatywne oraz na sfinansowanie nagród). Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu.

   

  Regulamin-Zlota_JESIEN_w_Szczecinie.doc

   

  KARTA_ZGLOSZENIA_oswiadczenie.docx

 • Nagrody rozdane!!!

  Samorząd Uczniowski już po raz siódmy rozdał nagrody: Sowę i Budzik klasom o najwyższej średniej ocen oraz najwyższej frekwencji w roku szkolnym 2016/2017.                                                                                                 

  Już po raz trzeci klasa 7c otrzymała statuetkę Sowy za najwyższą średnią ocen ze wszystkich  klas 4-7, a klasa 5a Budzik za najwyższą frekwencję.

  GRATULACJE!!!

  Nagrody rozdane!!! - Obrazek 1          Nagrody rozdane!!! - Obrazek 2

   

  Nagrody rozdane!!! - Obrazek 3

   

  Nagrody rozdane!!! - Obrazek 4          Nagrody rozdane!!! - Obrazek 5

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  Dnia 30.09.2017r przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole.
  Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli uczniowie  klas 4-7. Komisja wyborcza czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów. Nauczycielami nadzorującym przebieg wyborów byli opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.

  Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego  w skład samorządu weszły osoby o największej liczbie głosów: Wiktoria Łukomska, Michał Zabłocki, Kamil Klichowski, Pola Fornal, Magda Mysiak, Karina Dzhuguryan.

  Gratulujemy!

 • Wybory Mistera Szkoły

  29 września 2017 r. z okazji Dnia Chłopaka odbyły się w naszej szkole wybory Mistera Szkoły. Kategorie były 3: najprzystojniejszy, najbardziej dowcipny i najbardziej lubiany.

  Najprzystojniejsi mieli za zadanie zaprezentować różne przedmioty, stroje lub dodatki. Wykonanie jednak tego zadania wcale nie było łatwe, gdyż wybieg znajdował się na podwyższeniu. Najlepszy w tej konkurencji okazał się uczeń klasy 3a Mateusz Teodorczyk, który na wybiegu czuł się jak ryba w wodzie. Do zaprezentowania wybrał futro lisa.

  Kolejną kategorią był „ Najbardziej lubiany”.  Tutaj decydowały oklaski. Najgłośniejsze brawa dostał uczeń klasy 3b – Szymon Zacharko i to on został misterem.

  Wreszcie konkurencja „najbardziej dowcipny”, polegała na odpowiedzi na pytania w stylu: „co to jest pół tora, i pół tora? – cały tor”, a także opowiedzeniu krótkiej anegdotki z życia  w zabawny sposób. Najwięcej punktów zdobył uczeń klasy 2b Oskar Oberzig z historią szkolną o wizycie w gabinecie pielęgniarki.

  Cała trójka dostała drobne nagrody, a wszyscy chłopcy w szkole otrzymali słodki podarunek.

  Wybory Mistera Szkoły - Obrazek 1          Wybory Mistera Szkoły - Obrazek 2

   

  Wybory Mistera Szkoły - Obrazek 3          Wybory Mistera Szkoły - Obrazek 4

   

  Wybory Mistera Szkoły - Obrazek 5          Wybory Mistera Szkoły - Obrazek 6

 • Święto latawca

  23 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w imprezie miejskiej organizowanej przez "Społem" i Aeroklub Szczeciński na Lotnisku Aeroklubu pn. "Święto Latawca". Dzieci wykonały na zajęciach koła plastyczno - technicznego własne latawce i dzielnie startowały w zawodach. Zdobyliśmy kilka wyróżnień i wiele niespodzianek. Organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji uczestnikom i pogoda też dopisała.

  Dzieci i rodzice spisali się świetnie i bardzo im dziękujemy za liczny udział w imprezie.

   

  Święto latawca - Obrazek 1          Święto latawca - Obrazek 2

   

  Święto latawca - Obrazek 3

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  4 września 2017 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Oto krótka fotorelacja z tych uroczystości.

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 - Obrazek 1          Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 - Obrazek 2

   

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 - Obrazek 3          Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 - Obrazek 4

   

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 - Obrazek 5          Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 - Obrazek 6

   

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 - Obrazek 7          Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 - Obrazek 8

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018

  04 września 2017r.

  Rozpoczęcie roku w sali gimnastycznej, a następnie spotkanie z wychowawcami w salach

      Budynek A    

  Klasy I, II godz.: 8:30                                               

  Klasa 1a   s. 25

  Klasa 1b   s. 29          

  Klasa 2a  s. 8  

   Budynek A    

  Klasy III godz.: 9:00  

  Klasa 3a  s. 9                       

  Klasa 3b  s. 13           

  Klasa 3c  s. 30

  Klasa 3d  s. 5

   Budynek A    

  Klasy IV, V, VI  godz. 9:30                              Budynek B 

  Klasa 4a  s. 19            Klasa 5a  s. 20            Klasa 6a s. 15 B

  Klasa 4b  s. 11            Klasa 5b  s. 12            Klasa 6b  s. 16 B

  Klasa 4c  s. 13            Klasa 5c  s. 6              Klasa 6c  s. 4 B

   

   Budynek B  

  Klasy VII, II GM, III GM  godz. 10:00

  Klasa 7a  s. 3 B           Klasa 2a GM s. 30 B           Klasa 3a s. 25 B

  Klasa 7b  s. 1 B            Klasa 2b GM s. 24 B           Klasa 3b  s. 21 B

  Klasa 7c  s. 10 B      

   

 • Informacja dla oddziałów przedszkolnych

  ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

  W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 41 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI

  rozpoczynają zajęcia 01 września 2017 r. (piątek) w godzinach od 7:00 do 17:00 lub zgodnie ze złożoną deklaracją

  Opłata we wrześniu wynosi 115,50 zł za wyżywienie dziecka, którą należy wpłacić  na konto szkoły:

  Szkoła Podstawowa Nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi

  ul. Cyryla i Metodego 44

  71-540 Szczecin

  PKO BP 11 1020 4795 0000 9102 0278 3181

  TYTUŁ PRZELEWU: nazwisko i imię  dziecka, grupa, opłata za wyżywienie za miesiąc…

   

  Opłatę należy wnieść do 10 września br., decyduje data wpływu przelewu na konto szkoły.

  Prosimy o terminowe regulowanie należności.

   

  Dyrektor Szkoły

  Lilianna Popławska

 • Wniosek do świetlicy

  11.08.2017

  Państwo Rodzice / Prawni Opiekunowie

  Poniżej zamieszczony jest wniosek do świetlicy szkolnej. Wypełniony dokument należy złożyć w sekretariacie szkoły.

  Wniosek_do_swietlicy.pdf

   

   

   

 • Podręczniki na rok szkolny 2017/2018

  Podręczniki nie objęte dotacją zakupuje Rodzic/Prawny opiekun

   

  podreczniki_2017-2018-klasy.pdf