Jak co roku w naszej szkole upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych.
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
- 1
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
24 kwietnia 2025 roku reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Uczniowie, podzieleni na dwie drużyny (10-12 lat i starsi) zmagali się w czterech konkurencjach - testy z wiedzy teoretycznej, pierwsza pomoc przedmedyczna, miasteczko ruchu drogowego oraz rowerowy tor przeszkód. Poradzili sobie świetnie i zdobyli drużynowo w każdej kategorii wiekowej III miejsce. Avelina z kl. 5 zajęła indywidualnie IV miejsce.
12
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (jest to dzień urodzin Williama Szekspira i Miguela Cervantesa). Z tej okazji uczennice z Koła Teatralnego zaprezentowały happening dotyczący książek. Przedstawiły ciekawostki na temat czytelnictwa w Polsce i na świecie, omówiły zalety czytania, a także przeczytały fragment powieści "Opium w rosole" M. Musierowicz. Na uczniów w klasach czekała również zagadka. Należało odgadnąć, co łączy nazwiska umieszczone na krawatach aktorek (byli to polscy laureaci literackiego Nobla).
Oprócz happeningu z okazji Dnia Książki zorganizowane zostały dwa konkursy: na opowiadanie lub wiersz oraz na portret bohatera literackiego. Najpiękniejsze portrety zostały umieszczone na wystawie na I piętrze. W tym konkursie zwycięzcami zostali następujący uczniowie:
Yesenia z klasy 7c (1.miejsce)
Ivan z klasy 7c (2.miejsce)
Ksenia z klasy 7a (2.miejsce)
Magdalena z klasy 8a (3.miejsce)
Julianna z klasy 7b (wyróżnienie).
Uczniowie nagrodzeni w konkursie literackim napisali piękne wiersze i opowiadania.
Pierwsze miejsce zajęła Hanna z klasy 7a za wiersz "Nigdy nie dane...".
Drugie miejsce zajął Borys z klasy 5a za wiersz "Wiosną w ulu".
Trzecie miejsce zajęła Bogdana z klasy 4b za opowiadanie "Tajemnica ogródka".
Julianna z klasy 7b za wiersz "Nie liczę na wszystko" i "Bajkę o dwóch kwiatach" otrzymała wyróżnienie.
Wisława Szymborska powiedziała: "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła". Zatem czytajmy i bawmy się!
1
Ogólnopolski Konkurs Programistyczny
Drodzy Rodzice,
Informujemy, że ruszyły zapisy do Gigathonu www.gigathon.pl – Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego, który pozwoli dzieciom i młodzieży sprawdzić swoje umiejętności w programowaniu, informatyce i nowoczesnych technologiach! Konkurs jest organizowany pod patronatem Ministra Edukacji, Ośrodka Rozwoju Edukacji, a także Politechniki Warszawskiej - Wydziału MiNI.
Jak zapisać dziecko?
Zapisy trwają od 24 marca do 18 maja 2025 r.
Rejestracja dostępna na stronie: https://giganci.info/ZAPISY_konkurs_Gigathon
Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny!
Najważniejsze informacje o konkursie:
Dla kogo? Uczestnicy w wieku 7-18 lat, podzieleni na cztery grupy wiekowe:
🔹 7-9 lat – programowanie w Minecraft Education
🔹 10-12 lat – programowanie w Scratch
🔹 13-15 lat – programowanie w Python, C# lub C++
🔹 16-18 lat – programowanie w Python, C# lub C++Jak wygląda konkurs?
✅ Etap 1 – Test wiedzy online (7 kwietnia – 18 maja 2025 r.): uczestnicy rozwiązują test sprawdzający ich wiedzę. Liczy się liczba poprawnych odpowiedzi i czas!
✅ Etap 2 – Projekt programistyczny (7 kwietnia – 25 maja 2025 r.): zakwalifikowani do kolejnej rundy zmierzą się z zadaniem projektowym - forma online.
🏆 Finał w Warszawie (14 czerwca 2025 r.): 80 najlepszych uczestników spotka się na hackathonie, gdzie będą rywalizować o atrakcyjne nagrody!Dlaczego warto?
1. Konkurs rozwija zainteresowanie programowaniem i nowymi technologiami.
2. Uczestnicy zdobywają cenne umiejętności cyfrowe, które przydadzą się w przyszłości.
3. Rywalizacja motywuje do nauki i kreatywnego rozwiązywania problemów.
4. Atrakcyjne nagrody! (konsole, sprzęt komputerowy, smartfony, kursy i obozy programistyczne, gadżety gamingowe i edukacyjne, dyplomy konkursowe dla wszystkich uczestników).Zachęcamy do zapisów i wspólnego odkrywania świata programowania!
Życzenia wielkanocne
Odwiedziny w budynku B
Uczniowie klasy 3b mieli przyjemność odwiedzić drugi budynek naszej szkoły. Podczas wizyty, uczniowie zwiedzili sale lekcyjne i poznali zasady obowiązujące w starszych klasach.
Uczestniczyli również w lekcji pokazowej z chemii. Przeprowadzali eksperymenty wraz z uczniami klasy siódmej.
Wizyta w drugim budynku była także świetną okazją do poznania starszych kolegów i koleżanek.
7
Świętowaliśmy 30-lecie Integracji
Z okazji 30-lecia integracji w naszej szkole w czwartek 10 kwietnia 2025 roku odbył się wspaniały festyn, w którym wzięli udział dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szczecińskich placówek integracyjnych. Tego dnia naszą szkołę odwiedził także Pan Prezydent Piotr Krzystek
Okazją do wspólnego świętowania był jubileusz 30-lecia istnienia szkół i przedszkoli integracyjnych w Szczecinie. W parku sensorycznym - Ogród Zmysłów spotkali się reprezentanci przedszkoli: PP1 z OI i PP3 z OI oraz szkół: SP21z OI, SP41 z OI, SP45 z OI, SP54 z OI, SP63 z OI, SP74 z OI i LO z OI.
Wszystkich gości powitała Pani Dyrektor Dorota Maziarz-Świerzewska, a następnie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program artystyczny: zerówka tańce do muzyki, koło teatralne spektakl dla młodszych uczniów, a uczniowie klas: 7a, 7b i 6a spektakl dla licealistów. Odbył się także występ zespołu muzycznego, a goście otrzymali pamiątkowe numery naszej gazetki „Na Szkolnym Korytarzu”.
Ponad 300 uczestników zgromadzonych na terenie naszej szkoły brało również udział w rozmaitych zawodach, rozstawionych na siedmiu stacjach. Dzieci rywalizowały w takich konkurencjach jak: strzały do bramki minihokeja, koordynacja z chustą animacyjną, układanie na czas puzzli czy pudełkowej kostki. Każda z grup miała również za zadanie namalować na płocie literę z napisu „30 lat Integracji”.
Przedszkolaki i uczniowie wspólnie stworzyli obraz pt. „Drzewo Integracji”, na którym po odciśnięcia na płótnie umoczonych w farbie dziecięcych palców na gałęziach pojawiły się liście. Nie zabrakło także przerwy na regenerację sił podczas poczęstunku dla dzieci oraz ich opiekunów. Każdy uczestnik otrzymał też jubileuszową, festynową przypinkę.
Wydarzenie było częścią trzydniowych obchodów 30-lecia Integracji w Szczecinie. Dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie przyznali, że festyn wypełniony był znakomitą zabawą oraz okazją do poznania siebie nawzajem.
O naszym festynie można również przeczytać w lokalnej prasie:
24Kurier.pl - Festyn na 30-lecie integracji w Szczecinie. Razem w pierwszym ogrodzie sensorycznym
14Natomiast dnia 11 kwietnia 2025 roku w szczecińskiej Fabryce Wody odbyła się wyjątkowa konferencja pod hasłem „30 lat integracji a edukacja włączająca dziś”. Wydarzenie zgromadziło wielu gości, przedstawicieli władz miasta, nauczycieli, specjalistów, a przede wszystkim uczniów i przedszkolaków z placówek integracyjnych.
W programie konferencji znalazły się panele tematyczne poświęcone m.in. zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży, strategiom Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz podsumowaniu 30 lat integracji w szczecińskich szkołach i przedszkolach.
Podczas wydarzenia odbyły się także występy artystyczne uczniów, które dodały uroczystości ciepła i radości. Naszą szkołę godnie reprezentowała klasa 2a, która zaprezentowała się przed licznie zgromadzoną publicznością.
10
Spotkanie w Teatrze lalek Pleciuga
Klasa 2a objęta patronatem Teatru Lalek Pleciuga wybrała się na kolejne fascynujące spotkanie do teatru. Tym razem uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z aktorką, która wprowadziła młodych widzów w świat lalek i uczyła posługiwania się nimi. Były pacynki, muppety, kukły, jawajki, marionetki, a wsystko w zasięgu ręki z możliwością odegrania własnych scenek. Spotkanie wyzwoliło w uczniach ogromne pokłady kreatywności i radości. Z pewnością na długo zostanie w pamięci.
5
WYPŁATA STYPENDIUM
STYPENDIUM SZKOLNE WYPŁACANE OD 15.04.2025 OD GODZ. 08:00 DO DNIA 18.04.2025
Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do szkoły
Szanowni Rodzice,
uprzejmie informujemy, że listy kandydatów zakwalifikowanych do klas I szkół podstawowych zostaną ogłoszone w dniu 11.04.2025 r. do godz. 15.00.
W związku z powyższym w dniach 14.04.2025 r. - 15.04.2025 r. do godz. 15.00 należy pisemnie lub elektronicznie potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do danej szkoły podstawowej.
Brak oświadczenia woli przyjęcia dziecka do szkoły oznacza rezygnację z zapewnionego miejsca w danej placówce.
Konkurs fotograficzny
2a - klasa patronacka Teatru Lalek Pleciuga
Czekaliśmy, czekaliśmy i wreszcie się zaczęło!!!
Klasa 2a rozpoczęła przygodę w programie klas patronackich Teatru Lalek Pleciuga. Na pierwszym spotkaniu uczniowie obejrzeli rozśpiewany, poetycki spektakl Orkiestra świata oparty na zbiorze wierszy Magdaleny Mrozińskiej, które w zabawny sposób opowiadają o dźwiękach natury.
Po spektaklu odbyło się zwiedzanie teatru i poznanie osób w nim pracujących: realizatorów światła i dźwięku, pracowników obsługi technicznej, inspicjenta, projektanta lalek i scenografii, krawcowych. Uczniowie zwiedzali magiczne, niezwykłe zakamarki teatru, do których na co dzień widzowie nie mają wstępu. Największe wrażenie zrobiła ogromna ilość lalek z dawnych przedstawień poukładanych w magazynie.
Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne spotkanie.
5
Rowery
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Pana Wiesława Kęsego nasza szkoła otrzymała dwa rowery.
Serdeczne podziękowania za otrzymany sprzęt, który będzie wykorzystany do nauki techniki jazdy.
Bardzo gorąco dziękujemy Panu Prezesowi Dariuszowi Zajdlewiczowi i Przewodniczącemu OK BRD, Panu Markowi Rupentalowi za okazane wsparcie i zrozumienie naszych potrzeb, aby rozwijać i kształtować wśród uczniów zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Mamy nadzieje, że nasza współpraca będzie dalej pomyślnie się rozwijać dla dobra dzieci, młodzieży i bezpieczeństwa drogowego.
Dzień Teatru w naszej szkole
”Po co jest teatr?" - pyta poetka Joanna Kulmowa i odpowiada: "Teatr jest po to, aby wszystko było inne niż dotąd". I właśnie wczoraj, 2 kwietnia 2025 roku, w naszej szkole było inaczej, ponieważ świętowaliśmy Dzień Teatru. Uczniowie z nauczycielami zebrali się w auli, aby obejrzeć dwa spektakle.
Najpierw aktorzy z klas 7a, 7b i 6a zaprezentowali sztukę "Smak morskiej przygody" w reżyserii p. E. Kubery. Widzowie przenieśli się na Ocean Atlantycki i afrykańskie wybrzeże lat 60. XX wieku, aby poznać historię powstania paprykarza szczecińskiego.
9Następnie aktorki z klasy 6b zaprezentowały spektakl "Wszystko jest możliwe" w reżyserii p. W. Budziłowicz. Była to opowieść o dziewczynce, która, mimo niepełnosprawności, potrafi cieszyć się tym, co ma.
6Na zakończenie chór szkolny pod kierownictwem p. B. Hedzielskiej wykonał utwór "Tolerancja" S. Soyki. Całość dopełniły piękne marynistyczne dekoracje wykonane przez p. A. Litwinowicz.
Widzowie oglądali to widowisko teatralne w skupieniu i zachwycie. Niektóre sceny wywoływały śmiech, inne skłaniały do poważnej refleksji. Bo teatr to spotkanie aktora i widza, które zostawia ślad w obojgu. To był niezwykły dzień!
Serdecznie zapraszamy!
Nasi uczniowie nagrodzeni
Uczniowie kl.6a: Oliwia i Alan zostali nagrodzeni w literackim konkursie "Ogrody Pływające, czyli Szczecin 2050". Gala wręczenia nagród odbyła się w czwartek, 27 marca 2025 roku, w Zespole Szkół Sportowych w Szczecinie, siedzibie organizatora przedsięwzięcia.
Konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych został zorganizowany po raz 13 w kategoriach: literackiej i plastycznej. Uczestnicy przedstawiali w nich, jak wyobrażają sobie Szczecin za 25 lat, jako miasto otoczone zielenią i wodą. W sumie wpłynęło 215 prac.
Wiersze naszych uczniów zostały docenione przez komisję konkursową. Oliwia zajęła drugie miejsce, a Alan zdobył wyróżnienie. Autorzy najlepszych prac otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Jak podkreślali organizatorzy, uczestnicy konkursu wykazali się dużą kreatywnością w twórczej rywalizacji. Uroczystości wręczenia nagród towarzyszyła wystawa nagrodzonych prac, występ muzyczny uczniów, popisy gimnastyczek ZSS oraz poczęstunek.
Nagrodzone wiersze Oliwii i Alana zostaną opublikowane w gazetce szkolnej „Na Szkolnym Korytarzu”.
ZAKAZ WJAZDU NA TEREN SZKOŁY
SZANOWNI RODZICE I OPIEKUNOWIE
DNIA 10 KWIETNIA 2025 R. W ZWIĄZKU Z ORGANIZACJĄ IMPREZY „30 LAT INTEGRACJI W SZCZECINIE”, NA TERENIE NASZEJ SZKOŁY BĘDĄ PRZEBYWALI UCZNIOWIE ZE WSZYSTKICH PLACÓWEK INTEGRACYJNYCH NASZEGO MIASTA.
W TYM DNIU W GODZINACH OD 9:00 DO 14:00 BĘDZIE OBOWIĄZYWAŁ CAŁKOWITY ZAKAZ WJAZDU NA PARKING ORAZ TEREN SZKOŁY.
BRAMA WJAZDOWA ZOSTANIE ZAMKNIĘTA!
PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA
7a i 6a w metawersum
Spektakl „SEED. Śnieżyca” oraz spotkanie z reżyserem Przemysławem Żmiejko były okazją do poznania przez uczniów klas 7a i 6a jasnych i ciemnych stron metawersum.
W środę 26 marca 2025 roku podczas spektaklu w Teatrze Lalek „Pleciuga” młodzież poznawała możliwości techniczne, ale także zagrożenia wirtualnego środowiska online z elementami rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej oraz mediów społecznościowych i gier online. Przedstawienie mówi o tym, że każdy, kto wchodzi do świata metawersum, może udawać kogoś innego i mieć nie zawsze uczciwe zamiary. Siódmo i szóstoklasiści obejrzeli je w przestrzeni teatralnej dzięki najnowszym możliwościom technologicznym. Po spektaklu uczniowie wzięli udział w spotkaniu z reżyserem, a następnie pod jego kierunkiem mogli spróbować swoich sił w grze na scenie jako aktor i uczestnik gry online. Na wielu osobach zrobiło to niemałe wrażenie.
Zdjęcia wykonane aparatem cyfrowym z programu Laboratoria Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci, @LaboratoriaPrzyszlosci
Wirtualna podróż do Azji
Scottie Go! to nie tylko gra tabletowa. To rówież świetna okazja do organizowania pracy zespołu, rozdzielania zadań i osiągania celu poprzez współpracę. Uczniowie klasy 2A wybrali się w wirtualną podróż do Azji, gdzie ćwiczyli określanie kierunków i animowanie postaci.
Gra Scottie Go! zakupiona w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci, @LaboratoriaPrzyszlosci
Wywiad naszych uczniów z Prezydentem Szczecina
Dwoje dziennikarzy naszej szkolnej gazetki przeprowadziło wywiad z Prezydentem Szczecina Panem Piotrem Krzystkiem.
We wtorek 18 marca 2025 roku przedstawiciele „Na szkolnym korytarzu” - redaktor naczelna Hania z kl. 7a oraz sekretarz redakcji Alan z klasy 6a - rozmawiali z Panem Prezydentem na temat niedawno otwartego przy naszej szkole Ogrodu Zmysłów. Jest to pierwszy park kieszonkowy, który zainaugurował budowę kolejnych podobnych parków na terenie naszego miasta. Młodzi dziennikarze swój wywiad przeprowadzili w Urzędzie Miasta w gabinecie Pana Prezydenta, gdzie otrzymali odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Cały wywiad już niedługo będzie można przeczytać w najnowszym numerze naszej gazetki „Na szkolnym korytarzu”. Na zakończenie rozmowy młodzi dziennikarze otrzymali notesowe kalendarze z pięknymi zdjęciami Szczecina, niezbędne w planowaniu redakcyjnych obowiązków i kolejnych zadań.
Zdjęcia zostały wykonane aparatem z programu Laboratorium Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci, @LaboratoriaPrzyszlosci