• Szkolny Klub Wolontariusza

• Wolontariat rozwija wśród młodzieży postawę otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, jest alternatywą dla konsumpcyjnego stylu życia. Stwarza okazję do wyszukiwania autorytetów i budowania świata wartości, umożliwia także pomoc szkolnym rówieśnikom w trudnych sytuacjach.

Jako Szkolny Klub Wolontariusza współpracujemy z  Politesem, Szczecińskim Pałacem Młodzieży.

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w warsztatach np. „Co to znaczy być wolontariuszem?”

Organizujemy różnorodne  zbiórki dla potrzebujących , młodzież z naszej szkoły regularnie pomaga w opiece świetlicowej nad młodszymi kolegami.

W  tym roku szkolnym byliśmy organizatorem Zachodniopomorskiego Forum Wolontariatu. Bierzemy udział w wielu akcjach np. „Godzina dla Szczecina”, zbiórka książek dla małych pacjentów Szpitala przy ulicy Arkońskiej, pomoc materialna dla uchodźców z Ukrainy.