Serdecznie zapraszamy dnia 2 września 2024 r.
na spotkania z wychowawcami klas
według następującego harmonogramu:
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO klas I - III
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO klas IV - VIII
Serdecznie zapraszamy dnia 2 września 2024 r.
na spotkania z wychowawcami klas
według następującego harmonogramu:
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO klas I - III
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO klas IV - VIII
W dniach od 12 do 23 sierpnia 2024 roku na terenie naszej szkoły odbyły się półkolonie. Uczestnicy brali udział w wielu warsztatach i zajęciach. Samodzielnie wykonali kolorowe świece oraz kule do kąpieli o niepowtarzalnych kształtach i zapachach, „U Piekarzy” upiekli pyszne drożdżówki. Zwiedzili zamek Książąt Pomorskich, po którym oprowadzała ich pani przewodnik, która opowiedziała im wiele ciekawostek o historii zamku oraz zdradziła kilka sekretów z tamtych czasów. Uczestnicy półkolonii w stadninie koni w Policach mieli możliwość pojeździć na koniu oraz go nakarmić i wyczesać. Odwiedzili również agroturystykę w Smętowicach gdzie mogli zobaczyć małpy, lemury, emu, alpaki, kozły i alpaki oraz skorzystać z ogromnego placu zabaw. Uczestnicy półkolonii wzięli również udział w ciekawych warsztatach w Morskim Centrum Nauki jak również odwiedzili Fabrykę Wody, gdzie doświadczali kreatywności poprzez różnego rodzaju zabawy badawcze.
Były to dwa tygodnie pełne atrakcji i wrażeń.
Zdjęcia wykonane za pomocą aparatu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci, @LaboratoriaPrzyszlosci
W dniu 03 lipca 2024 r. od godziny 8:00
w sekretariacie budynku A
można odbierać zaświadczenia z egzaminu ósmoklasisty.
Ósmoklasiści zakończyli naukę w naszej szkole. W piątek 21 czerwca 2024 roku podczas uroczystego apelu w auli społeczność szkolna pożegnała tegorocznych absolwentów. Nie obeszło się bez wspomnień i wzruszeń.
Oficjalną część uroczystości rozpoczęło odśpiewanie czterech zwrotek Hymnu Polski. Po nim nastąpiło przekazanie sztandaru przez dotychczasowego chorążego i asystę członkom nowego pocztu. W imieniu młodszych kolegów głos zabrała Roksana: - Przed wami nowe wyzwania, nowe znajomości, nowe zadania. Żegnamy was z nadzieją, że to co minęło pozostanie na długo w waszej pamięci.
Pani Dyrektor Dorota Maziarz-Świerzewska życzyła absolwentom, aby kolejny etap nauki w szkole ponadpodstawowej przyniósł im wiele satysfakcji i sukcesów. - Osiągajcie cele, jakie sobie wyznaczycie i wznoście się coraz wyżej – nawiązała do motta uroczystości.
Podczas pożegnalnego apelu do Złotej Księgi Szkoły wpisali się ósmoklasiści, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz zachowaniu: Piotr, Kira, Michał i Arkadiusz. Statuetkę Oskara za zaangażowanie w pracę Samorządu Szkolnego otrzymała Natalia.
- Pragniemy podziękować naszym nauczycielom i wychowawcom. Za waszą pracę, przygotowanie do dalszego kształcenia i za cierpliwość. Czasem nie potrafiliśmy okazać wdzięczności, dziękujemy za trud i zrozumienie - powiedziała Kira, reprezentantka absolwentów.
Prowadzący uroczystość Hanna i Oliwer przyznali, że jest to ostatni dzień ósmoklasistów w szkole podstawowej, która przez lata pozostawała ich drugim domem. Był czas na kwiaty i słowa podziękowania dla wychowawczyni Małgorzaty Frontczak oraz wszystkich dotychczasowych nauczycieli. I choć to radosna chwila, w niejednym oku zakręciła się łza.
Na pożegnanie absolwenci zaśpiewali znaną piosenkę z filmu „Zwierzogród” o wymownej frazie „Nie bój się chcieć!”. Zaprezentowali także dowcipne przedstawienie z czasów nauki. Oprócz braw otrzymali także zaproszenie, żeby zawsze odwiedzali swoją szkołę.
Zdjęcia wykonane za pomocą aparatu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci, @LaboratoriaPrzyszlosci
21 czerwca 2024 roku podczas zakończenia roku szkolnego absolwenci naszej szkoły otrzymali pamiątkowe breloczki wydrukowane na drukarce 3D zakupionej w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
Projekt i wykonanie: Anna Malinowska, nauczyciel informatyki.
#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci, @LaboratoriaPrzyszlosci
Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 21 czerwca 2024 roku
według następującego harmonogramu:
Klasy VIII - godz. 8:30 aula budynek B
Klasy I-II, IV-VII - godz. 10:00 w swoich salach lekcyjnych
Klasy III - godz. 11:00 sala gimnastyczna budynek A
Podczas zajęć z edukacji przyrodniczo – ekologicznej uczniowie klasy IC zastanawiali się, jakie działania mogą na co dzień podejmować, by chronić naszą planetę. Wspólne rozważania doprowadziły nas do wielu wniosków.
Uznaliśmy, że oszczędzanie wody oraz energii w domu i w szkole, segregowanie odpadów, ekologiczne podróżowanie, rozsądne zakupy, używanie wielorazowych śniadaniówek i bidonów to zasady, którymi powinniśmy się kierować.
Dyskusja w klasie rozgorzała, gdy zaczęliśmy się zastanawiać, kiedy zakupy są rozsądne, a kiedy takie nie są. Dużym zaskoczeniem dla najmłodszych klientów branży dziecięcej był fakt, że kupowanie i posiadanie bardzo dużej ilości rzeczy nie jest ekologiczne, że jeden piórnik wystarczy na kilka lat i można się obyć bez zabawki, która promuje najnowszą bajkę Disneya. Nie muszę koniecznie mieć tych samych mazaków, co Kasia, skoro mam swoje, kupione wcześniej, ale wciąż dobre, a nosząc spodnie po starszym bracie, mogę czuć dumę, a nie wstyd…
W dalszych rozważaniach skupiliśmy się na opakowaniach. Okazało się, że większość rzeczy pakowana jest w plastiki. W plastikowych pojemnikach kupujemy warzywa, owoce, jogurty, ciasta, ciasteczka, napoje i wiele innych produktów. Na szczęście wiemy, że można tego uniknąć, wybierając produkty bez opakowań. I to są właśnie rozsądne zakupy.
A co zrobić, kiedy do szkoły trafia ogromna ilość truskawek zapakowanych w plastikowe pudełka? Małe owoce na ogół docierają do nas w dobrym stanie, jednak ilość plastiku w koszach na odpady zwyczajnie nas przeraża. Czy w tym wypadku mamy możliwość decydowania o własnym wyborze? Oczywiście, że mamy. Dlatego postanowiliśmy wyrazić swoje zdanie na ten temat we wspólnie zredagowanym liście, którego adresatem jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Szczecinie.
Wierzymy, że ktoś nas wysłucha i że nasz głos wywoła dyskusję pośród dorosłych na temat ograniczenia plastikowych opakowań w Programie „Owoce i Warzywa w Szkole”.
Tak bardzo nam zależy, by żyć w czystym, wolnym od śmieci środowisku.
Szanowni Państwo,
rozpoczynamy zapisy dzieci do świetlicy na rok szkolny 2024/2025.
Do świetlicy szkolnej można zapisać uczniów przyszłych klas I, II, III i IV.
Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej: Wniosek_do_swietlicy(1).pdf
Regulamin na rok szkolny: REGULAMIN_SWIETLICY_SZKOLNEJ_WNIOSEK.doc
Wypełnione dokumenty (wniosek wraz z podpisanym regulaminem) należy dostarczyć do sekretariatu szkoły (budynek A).
Sezon wycieczkowy w pełni. Klasy 6c i 8a oraz Samorząd Uczniowski wybrały się do Poznania. W Muzeum Rogalowym uczniowie poznali gwarę regionalną i tajniki przygotowania rogali. Następnie odwiedzili poznańskie zoo. Mimo wietrznej pogody, uczniom dopisywał dobry nastrój. Będzie co wspominać. 😁
Świetlica to także miejsce kreatywnych działań przy użyciu długopisów 3D zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Na zajęciach robiliśmy kwiaty z okazji Dnia Kobiet, magnesy w różnych kształtach a także doskonaliliśmy technikę rysowania wykonując niełatwe kameleony.
#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci, @LaboratoriaPrzyszlosci
Na szkolnych korytarzach można było przed zakończeniem roku szkolnego podziwiać pracę plastyczno - techniczne uczniów.
Klasy 4 przygotowały makiety skrzyżowań, na których można poćwiczyć prawidłowe zachowanie na drodze.
Klasy 7 prezentowały zrealizowane przez siebie projekty artystyczne inspirowane znanymi dziełami sztuki.
Wszystkie klasy przygotowywały też plakaty filmowe, które podziwialiśmy w ostatnich dniach.
Dzięki programowi Laboratorium Przyszłości został zakupiony program multimedialny do nauczania chemii i fizyki w szkole podstawowej. Dzięki oprogramowaniu można było podczas zajęć dydaktycznych wzbogacić zajęcia o dodatkowe zagadnienia, zdjęcia, filmy czy doświadczenia. Dzięki tym programów z wielu zajęć uczniowie mogli poświęcić więcej uwagi przy poznawaniu danych zagadnień i zjawisk. Dzięki bogatszej bazie programowej udało się zaciekawić większą grupę uczniów informacjami i wiedzą z zajęć. Dzięki temu uczniowie znacznie chętniej zadawali pytania, poznawali i ciekawili się poznanymi substancjami na lekcjach chemii. Dodatkowo do programów dołączone są serie ćwiczeń, dzięki którym można utrwalić wiadomości. Uczniowie znacznie chętniej uczestniczyli w zajęciach, aktywnie rozwiązywali zadania przy tablicy. Dzielili się wiedzą.
#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci, @LaboratoriaPrzyszlosci
14 czerwca 2024 r. uczniowie klasy IC uczestniczyli w festynie z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy. Impreza miała charakter edukacyjny.
Naszą wizytę zaczęliśmy od złożenia wniosku o pamiątkowy paszport. Każdy mógł również zrobić odcisk swojego wyjątkowego układu linii papilarnych. Następnie odwiedziliśmy różne stoiska służ mundurowych. Przerażające i smutne było stoisko służby celnej, przy którym zobaczyliśmy buty ze skóry węża boa, torebkę z aligatora, korale z kości słoniowej, skórę pumy, węża i wiele innych przedmiotów wykonanych z kości i skór dzikich zwierząt. Dlaczego są ludzie, którzy pragną posiadać takie rzeczy? Nikt z nas tego nie mógł rozumieć.
W części medycznej każdy mógł zbadać swój wzrok, nauczyć się prawidłowo szczotkować zęby, zdobyć wiadomości na temat właściwego odżywiania się, a także wziąć udział w quizie dotyczącym honorowego krwiodawstwa. Na festynie zachowywaliśmy się wzorowo, a zdjęcia z kajdankami to tylko kolejna atrakcja przygotowana przez policję dla dzieci. Nie zabrakło również miłych niespodzianek. Zgodnie z zapowiedzią otrzymaliśmy lody i popcorn, robiliśmy bańki i zdjęcia w fotobudce, co sprawiło nam wiele radości.
Serdecznie dziękujemy mamie Tomka - Pani Joannie Janickiej za zaproszenie nas na tak fantastyczną imprezę, babci Kacpra i tacie Tomka za wsparcie podczas wycieczki. W opinii niektórych uczniów była to najwspanialsza wycieczka w pierwszej klasie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mogli wziąć udział w tak atrakcyjnym wydarzeniu.
Uczniowie klasy 6a wzięli udział w niezwykle ciekawych zajęciach terenowych „Jak powstaje woda?”. Dnia 13 czerwca 2024 roku odwiedzili oni Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Pilchowie. Na miejscu dowiedzieli się, jaka drogę musi pokonać woda głębinowa zanim trafi do naszych kranów.
Szóstoklasistów bardzo zainteresował proces pozyskiwania i uzdatniania wody, której także na miejscu mogli spróbować. O technologii otrzymywania wody, historii najstarszego ujęcia głębinowego oraz pracy zakładu zajmująco opowiadał uczniom Piotr Landowski ze ZWiK Szczecin. Pokazał miejsca, z których czerpana jest woda oraz oprowadził po zakładzie. Jest to jedno z trzech ujęć wody dla Szczecina, a w tym roku obchodzi 100 lat swojego istnienia. Uczniowie dowiedzieli się, że dzięki pracy ZWiK szczecinianie mają w swoich domach bieżącą, czystą wodę, którą bezpiecznie mogą pić prosto z kranu. Szóstoklasiści przyznali, że zajęcia były bardzo rozwijające, dzięki temu, że zobaczyli całą technologię na żywo. Woda z ujęcia w Pilchowie bardzo wszystkim smakowała.
12 czerwca 2024 r. odbyły się zajęcia otwarte z robotyki z wykorzystaniem klocków Lego Spike w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
W zajęciach uczestniczyli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, którzy mieli okazję współtworzyć niezwykły projekt. Drużyny zbudowały modele linowej kolejki. Następnie każda z nich stworzyła i przetestowała program, sterujący kolejką nad jeziorem. Po zakończeniu testów był czas na przebudowę i modyfikację programu, a wszystko po to, by ulepszyć jej działanie. Pojawiły się dodatkowe przystanki, sygnały dźwiękowe, informujące o odjeździe, kolorowe światła…
Zajęcia te były podsumowaniem całorocznej pracy uczniów - inżynierów-programistów, którzy niezłomnie konstruowali, programowali, testowali, modyfikowali różne modele, ucząc się i doskonale przy tym bawiąc. Cieszymy się, że w tym fantastycznym zespole były również inżynierki, które ramię w ramię pracowały ze swoimi kolegami.
Mamy nadzieję, że w następnym roku szkolnym dołączą do naszego zespołu kolejni młodzi i utalentowani naukowcy.
#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci, @LaboratoriaPrzyszlosci
"Wielkie dzieła - mali mistrzowie" to projekt realizowany podczas zajęć specjalistycznych w drugim półroczu. Uczniowie mieli okazję poznać dzieła i życiorysy wielkich mistrzów malarstwa a następnie wcielić się w Van Gogha, Vermera, Muncha czy Moneta i tworzyć własne dzieła.
Uczniowie doskonalili zdolności poznawcze, percepcję wzrokową oraz sprawność manualną, jednak to rozwijanie kreatywności przyniosło im świetna zabawę.
Obejrzyjcie ich dzieła w naszej "Galerii na półpiętrze"😊
Uczestnicy projektu: Adrian, Krzysztof,Jakub, Karolina, Filip, Julian, Fabian, Marcel oraz Joanna Pierzyńska i Anna Kaduszkiewicz.
W drugim semestrze uczniowie na kole informatycznym dowiedzieli się czym jest druk 3D oraz poznali budowę i działanie drukarki 3D na podstawie sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
Po lekcji teoretycznej przyszedł czas na praktykę. Uczniowie wyszukiwali w internecie gotowe modele do wydruku oraz sami projektowali obiekty 3D w programie Tinkercad.
Przedstawiamy rezultaty ich pracy.
#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci, @LaboratoriaPrzyszlosci
W klasie 1a uczniowie na lekcji informatyki uczyli się programować z aplikacją Scottie Go!
Bardzo zainteresowała ich możliwość układania skryptów z klocków magnetycznych. Po ułożeniu i sfotografowaniu skryptu, uczniowie sprawdzali, czy postać Scottiego z aplikacji dojdzie do wyznaczonego celu. Później przyszła kolej na mniejsze klocki kartonowe. Teraz stopień trudności zadań jest coraz wyższy - kroki do przodu, obroty, zastosowanie działań arytmetycznych w skryptach. Jak dobrze umieć czytać!
#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci, @LaboratoriaPrzyszlosci
Powered by aSc EduPage