23 czerwca 2017 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Od godziny 9.00 rok szkolny żegnały poszczególne klasy według ustalonego harmonogramu. Oto krótka fotorelacja z tych uroczystości.
23 czerwca 2017 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Od godziny 9.00 rok szkolny żegnały poszczególne klasy według ustalonego harmonogramu. Oto krótka fotorelacja z tych uroczystości.
Dnia 21 czerwca 2017 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego przy al. Piastów 12 w Szczecinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród Prezydenta Miasta Szczecin dla wybitnie uzdolnionych uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.
Zgodnie z decyzją Komisji ds. Nagród Prezydenta Miasta Szczecin nasza uczennica Marta Witek otrzymała nagrodę za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała wyróżnienie w programie Bezpieczna Szkoła 2016/2017. Program polegał na stałej współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie. Nasze działania były skupione na profilaktyce agresji i przemocy. W ramach programu uczniowie uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami Policji oraz w akcji indywidualnego witania w progach szkoły przez nauczycieli. Uczniowie wzięli udział w konkursie fotograficznym "Ja i ty to MY", stworzyli film promujący Naszą Bezpieczną Szkołę oraz animację dotyczącą bezpieczeństwa. Wszyscy jesteśmy dumni z przyznanego wyróżnienia i wspólnie dbamy i będziemy dbać o bezpieczeństwo w szkole!
Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2016/2017
23 czerwca 2017r.
KlasyIII godz. 09:00 – 10:30 sala gimnastyczna
Spotkanie z wychowawcą – 3a s. 29, 3b s. 19, 3c – 20
Klasa 2a s. 9
Klasa 2b s. 13
Klasa 2c s. 30
Klasa 2d s. 6
Klasy IV, V, VI godz. 11:45 zakończenie roku w sali gimnastycznej (wręczenie
Klasa 4a s. 34 Klasa 5a s. 20 Klasa 6a s. 9
Klasa 4b s. 12 Klasa 5b s. 15 Klasa 6b s. 11
Klasa 4c s. 6 Klasa 5c s. 5 Klasa 6c s. 19
Oddziały przedszkolne a0A, 0B godz. 13:00 sala gimnastyczna
Spotkanie z wychowawcą w salach: O b- s.23 O a- s. 24
MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ
ANNA ZALEWSKA
Warszawa, 12 czerwca 2017 roku
Szanowni Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele,
zbliża się najbardziej oczekiwany przez wszystkich czas – wakacje. Przed dziećmi
i młodzieżą ponad dwa miesiące odpoczynku.Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego będą Państwo życzyli swoim uczniom radosnych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji, spędzonych w gronie najbliższych.
Zachęcam Państwa do tego, aby w ostatnim tygodniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych przypomnieć uczniom, w jaki sposób bezpiecznie zachowywać się podczas wakacyjnego wypoczynku. Takie zajęcia mogą przybrać dowolną formę, zarówno prezentacji filmu, jak i wizyty w szkole funkcjonariusza służb mundurowych. Przedstawiciele Komendy Głównej Policji zadeklarowali pełną gotowość do współpracy
i wsparcia w zakresie organizacji tego typu spotkań.Do współpracy i bezpośrednich kontaktów wyznaczeni zostali dzielnicowi właściwi miejscowo dla lokalizacji placówki oświatowej, którzy w najbliższym czasie nawiążą z Państwem kontakt.
Najważniejsza jest rozmowa z uczniami i zwrócenie uwagi na zagrożenia,
które mogą ich spotkać.
Trzeba uwrażliwić rodziców w kwestii decyzji dotyczącej formy wypoczynku swoich dzieci. Muszą oni bezwzględnie sprawdzić organizatora wyjazdu w specjalnej internetowej bazie prowadzonej przez MEN www.wypoczynek.men.gov.pl.Znajdują się
w niej wszystkie informacje o obozach, koloniach i innych rodzajach wypoczynku. Rodzice muszą być pewni, że miejsce pobytu ich dziecka jest bezpieczne, a także nadzorowane przez służby publiczne. Jednocześnie przypominam, że wszelkich informacji może udzielić także kurator oświaty, który sprawuje nadzór nad organizacją wypoczynku dzieci
i młodzieży.
Dodatkowo na stronie internetowej wypoczynek.men.gov.pl można znaleźć poradnik bezpiecznego wypoczynku. Będę wdzięczna za udostępnienie tej broszury dzieciom, rodzicom i opiekunom. Również w serwisie bezpiecznyautobus.gov.pl wpisując numer rejestracyjny pojazdu otrzymają Państwo bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.
Przydatną wiedzę o zagrożeniach dotyczących substancji psychoaktywnych można znaleźć na stronach internetowych: Wydziału Wychowania i Profilaktyki Ośrodka Rozwoju Edukacjiwww.ore.edu.pl, Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii www.kbpn.gov.pl; www.dopalaczeinfo.pl oraz poradni internetowej: www.narkomania.org.pl.Dostępny jest również Ogólnopolski Antynarkotykowy Telefon Zaufania działający pod numerem 801 199 990, a także Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12.Dodatkowo na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki www.msit.gov.pl można znaleźć informator o zasadach bezpieczeństwa nad wodą „Bezpieczna woda”. Dobrze zapisać lub zapamiętać równieżnumery alarmowe: WOPR – 600 100 100 i górskie numery ratunkowe
985 lub 601 100 300.
Warto pamiętać także o:
Życzę, aby okres letniego wypoczynku pozwolił na zebranie sił potrzebnych do dalszej nauki i pracy w nowym roku szkolnym. Udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji!
Z wyrazami szacunku
Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej
Państwo Rodzice, Prawni Opiekunowie
Uprzejmie informuję, że w dniu 16 czerwca 2017 r. szkoła zapewnia opiekę dzieciom ze względu na Państwa obowiązki zawodowe w godz. godz. 7:00 – 16:00.
Informację należy przekazać do 14 czerwca br. w sekretariacie szkoły lub przesłać do szkoły drogą mailową na adres sp41@miasto.szczecin.pl
9 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbyła się impreza środowiskowa – VII Piknik Ekologiczny pod hasłem „„Własne zdrowie i los środowiska to sprawa na wskroś nam bliska!” Celem wydarzenia było popularyzowanie wśród społeczności lokalnej działań proekologicznych i prozdrowotnych oraz prezentacja osiągnięć, sukcesów i talentów uczniów. Współorganizatorami imprezy byli: Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Szczecinie, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Szczecin przy Sekretariacie ds. Młodzieży, Miejska Komenda Policji oraz Koordynator Szczecińskiego Programu Edukacji Wodnej i Żeglarskiej Pani Jolanta Gałązka.
Na pikniku uczniowie, rodzice oraz przybyli goście mieli możliwość przekazania różnych odpadów, degustacji zdrowych przekąsek, sprawdzenia swoich umiejętności w mini warsztatach ekologicznych, wymiany książek, zrobienia udanych zakupów na kiermaszu staroci oraz wzięcia udziału w loterii.
W czasie imprezy odbywały się zabawne konkurencje sprawnościowe, które prowadzili przedstawiciele klas wraz z wychowawcami. Skoki w workach, wyścigi żółwi, balonowy tenis, przeciągnie liny, rzuty do celu, a także Gigant Twister to tylko niektóre konkurencje, w których uczestniczyły dzieci. Tu liczyła się nie tylko tężyzna fizyczna, ale przede wszystkim dobry humor i wyśmienita zabawa.
Pasjonaci gier i rozrywek umysłowych również mieli swoje plenerowe stanowisko, przy którym uwikłani w fabułę gry, poszukiwali najlepszych strategii i rozwiązań.
Starsi uczniowie uczestniczyli w konkurencjach sportowych prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego.
Każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z imprezy w dużej, kolorowej ramie, nauczyć się wiązać węzły żeglarskie, wstąpić na warsztaty plastyczno-ekologiczne, by wykonać zabawkę lub biżuterię z odpadów.
Uczniowie klasy trzeciej przygotowali stoisko z wytworami wykonanymi z odpadów w procesie upcyclingu. Mali przedsiębiorcy sprzedawali świeczniki, kolorowe pudełka oraz zakładki do książek. Środki pozyskane z akcji zostaną przekazane organizacji UNICEF na pomoc dzieciom z Syrii.
Na imprezie gościliśmy również sportsmenkę, pływaczkę Panią Natalię Fryckowską, członkinię kadry Narodowej, która udzieliła wywiadu uczniom z koła morskiego. Każdy mógł osobiście porozmawiać z mistrzynią, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, zdobyć jej autograf.
Na piknikowej scenie dominował ruch, taniec i muzyka. Mali artyści z Publicznego Przedszkola Nr 67 „Stokrotka” prezentowali różnorodne układy taneczne. Tuż po ich występie rozegrał się finał turnieju „Mam Talent”, w którym szkolne gwiazdy śpiewały utwory najpopularniejszych wykonawców muzyki rozrywkowej.
Głodni i spragnieni mogli odwiedzić szkolną kawiarenkę, gdzie serwowano lemoniadę i domowe ciasto.
Dziękujemy przedstawicielom Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Szczecinie, pracownikom Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Szczecin, Koordynatorowi Szczecińskiego Programu Edukacji Wodnej i Żeglarskiej Pani Jolancie Gałązce oraz policjantom Komendy Miejskiej w Szczecinie za współorganizację akcji.
Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy aktywnie włączyli się do naszych działań propagujących zdrowy styl życia i integrujących środowisko lokalne.
Do zobaczenia w przyszłym roku na kolejnym szkolnym pikniku!
UWAGA
Rodzice dzieci, którzy złożyli dokumenty o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstatowej Nr 41 z OI
Proszę rodziców dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego o potwierdzenie w dniach 12-13 czerwca br. woli przyjęcia dziecka w formie podpisania umowy cywilno-prawnej o świadczenie usług przez SP 41 z OI (druki można pobrać w sekretariacie szkoły).
Nie podpisanie w terminie umowy skutkować będzie skreśleniem dziecka z listy.
Sekretariat czynny: 12 czerwca 2017 r. (poniedziałek) od godziny 7:30 - 16:00
13 czerwaca 2017 r. (wtorek) od godz. 7:30 - 17:00.
Lilianna Popławska
Dyrektor Szkoły
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Niebuszewa na Piknik Ekologiczny pod hasłem: "Własne zdrowie i los środowiska to sprawa na wskroś nam bliska” 9 czerwca 2017 r. od godz. 13.30. Podczas imprezy będziemy promować zdrowy i ekologiczny styl życia.
31 maja 2017 roku biliśmy po raz kolejny rekord w czytaniu masowym. Patronatem akcji jest miesięcznik "Biblioteka w szkole", a udział w niej elementem podsumowującym Rok Czytelnictwa. Tego dnia cała szkoła zebrała się na boisku z książkami, aby udowodnić, że młodzież jednak czyta i to czyta bardzo różną literaturę. Zaczynając od baśni, które cieszą się niesłabnącym powodzeniem poprzez literaturę przygodową i fantazy na poezji kończąc. I właśnie wspólnym czytaniem "Lokomotywy" Juliana Tuwima zakończyliśmy tego niezwykłego dnia akcję czytelniczą, dochodząc do wspólnego wniosku, że czytanie jest ciągle w modzie. Młodzież chętnie wypowiadała się na temat swoich zainteresowań czytelniczych oraz jakie książki chcieliby widzieć w bibliotece.
PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY
II OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNO-TECHNICZNEGO
„EKO - ZABAWKA”
organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie
pod patronatem Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie.
z dnia 30 maja 2017 roku
Skład komisji konkursowej:
Przewodniczący:
dr Andrzej Wojciech Feliński - Kierownik Działu Edukacji Muzeum Techniki i Komunikacji
Członkowie komisji:
Lilianna Popławska (Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi)
Anna Litwinowicz - SP 41 (organizator)
Joanna Kazimierczuk - SP 41 (organizator)
Katarzyna Neumann – Piotrowska - SP 41 (organizator)
1. Jury postanowiło przyznać w konkursie następujące nagrody i wyróżnienia:
- w I kategorii wiekowej (6-9 lat)
I miejsce – Oliwier Misiórny „DOMEK SKRZATA” – ZSP w Kliniskach Wielkich, op. Agnieszka Czajkowska - Gromek
II miejsce – Aleksandra Świątek „RUCHOME akwarium” – ZSP w Kliniskach Wielkich, op. Marzena Poleszczuk
III miejsce – Natalia Sobota „PATRYCJA recyklingowa” – Zespół Szkół nr 10 w Szczecinie, op. Agnieszka Olejniczak
Wyróżnienia:
Oliwia Maj „FURBY BOOM” – ZSP w Kliniskach Wielkich, op. M. Poleszczuk
Julia Natalczuk „EKOLALA” – Zespół Szkół nr 10 w Szczecinie, op. A. Olejniczak
Katarzyna Niklas „UFOLUDEK” - Zespół Szkół nr 10 w Szczecinie, op. A. Olejniczak
Jakub Iskra „MINIONEK”– SSP nr 2 w Szczecinie, op. Beata Kuźma- Falęcikowska
Oskar Małyszko „Płynący ŁABĘDŹ” – SP nr 35 w Szczecinie, op. Izabela Skierska
- w II kategorii wiekowej (10-12 lat)
I miejsce – Natalia Kusz „GĄSIENICA” – SP nr 46 w Szczecinie, op. Donata Ćmielewska
II miejsce – Damian Chmarzyński „Kubuś NARCIARZ” – PSP nr 3 w Świdwinie, op. Agnieszka Rosińska
III miejsce – Michał Depczyński „ROBOT Zygmunt” – SP w Witkowie, op. Małgorzata Krauze
Wyróżnienia:
Arkadiusz Rosiak „Powracająca PUSZKA” – SP nr 39 przy ZS nr 12 w Szczecinie, op. Marlena Karpińska - Barszcz
Julia Nowacka „Kolorowa GITARA” – SP w Witkowie, op. Małgorzata Krauze
Kalina Bogdan „DAMA” – SP nr 46 w Szczecinie, op. Donata Ćmielewska
Maja Janowska „DINO – pies z butelek” – SP nr 46 w Szczecinie, op. Aneta Gawiłow
Maksymilian Bałut „School Bus” – Sp nr 41 w Szczecinie, op. Anna Litwinowicz
Paulina Pruszkowska „ Akwarium” – SP nr 41 w Szczecinie, op. Anna Litwinowicz
- w III kategorii wiekowej (13-16 lat)
I miejsce – Julia Ławrynowicz „ZUZIA” – PSP nr 3 w Świdwinie, op. Agnieszka Rosińska
II miejsce – Luiza Patrylak „EKO - MYSZKA” – Gimnazjum nr 2 w Szczecinie, op. Edyta Gruszczyńska
III miejsce – Marta Krauze „Butelkowy PIESEK-AZOR” – Gimnazjum nr 2 w Szczecinie, op. Aleksandra Sławińska
Wyróżnienia:
Daniel Wojdalski „EKO - LUDEK” – PSP nr 3 w Świdwinie, op. Agnieszka Rosińska
Julia Skuza „EKOBUS” – Gimnazjum nr 34 w Szczecinie, op. Katarzyna Matraszek-Szaniawska
Zuzanna Wiktoria Mamczak „MOTYL” – ZSP w Kliniskach Wielkich, op. Anna Mikuś
Szkoła Podstawowa nr 1 – Szczecin,
Szkoła Podstawowa nr 7 – Szczecin,
Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 - Szczecin,
Szkoła Podstawowa nr 35 im. Jana Pawła II - Szczecin,
Szkoła Podstawowa nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi, im. Maksymiliana Golisza –Szczecin
Szkoła Podstawowa nr 46 - Szczecin,
Szkoła Podstawowa nr 53 im. Fryderyka Chopina – Szczecin,
Szkoła Podstawowa nr 74 im. Stanisława Gronskiego – Szczecin,
Szkoła Podstawowa im. Lotnictwa Polskiego – Witkowo,
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Lotników Polskich – Świdwin,
Zespół Szkół Publicznych, SP im. Prof. W. Grochowskiego – Kliniska Wielkie,
Zespół Szkół nr 10, SP 44 - Szczecin,
Zespół Szkół nr 12, SP 39 im. Arkadego Fiedlera – Szczecin,
Gimnazjum nr 2 – Szczecin,
Gimnazjum nr 18 im. Noblistów Polskich – Szczecin,
Gimnazjum nr 34 – Szczecin,
Gimnazjum nr 42 z Oddziałami Dwujęzycznymi – Szczecin,
REMONDIS Szczecin Sp. z o.o.
APLAUZ Księgarnia Szkolna
Posiedzenie komisji oceniającej konkursu plastyczno-technicznego zakończono dokumentując je niniejszym protokołem, podpisanym przez wszystkich jej członków.
Protokół podpisany został przez organizatorów oraz członków komisji.
24 maja 2017 r. drużyna z naszej szkoły wzięła udział w I Szczecińskim Turnieju Rowerowym dla klas czwartych Szkół Podstawowych organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 37 w Szczecinie. Drużyna z kl. IVa zdobyła Puchar zajmując w Turnieju III miejsce. Uczniowie brali udział w czterech konkurencjach: rozwiązywanie testu z wiedzy o ruchu drogowym, przygotowanie roweru do jazdy, udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz jazda rowerem w miasteczku ruchu drogowego.
31 maja 2017 r. klasa IVa zaprosiła najmłodszych uczniów z kl. 0-I na przedstawienie pt. "Bądźmy bezpieczni na drodze". Inscenizacja bardzo się dzieciom podobała. Mamy nadzieję, że odtąd będą bardziej uważni na drodze i bezpieczniejsi dzięki odblaskom, które otrzymali po przedstawieniu.
Dnia 19 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 16 w Szczecinie, odbył się finał XII edycji konkursu „Mali Mistrzowie Języka” pod honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 4 b, Milena Kwaśniewska. Uczennica najpierw zdobyła tytuł finalisty konkursu, a następnie tytuł laureata.
Konkurs składał się z trzech etapów rozłożonych w czasie, od listopada 2016r., do maja 2017roku: szkolnego, międzyszkolnego oraz finału.
Sukces został okupiony ciężką pracą nad zagadnieniami językowo-ortograficznymi. Obejmował szeroki zakres umiejętności językowych wykraczających poza podstawę programową klasy czwartej.
Nasza uczennica znakomicie sobie poradziła, zdobywając zaszczytny tytuł laureata prestiżowego konkursu.
Życzymy Milenie dalszych sukcesów w w/w dziedzinie.
12 maja w Muzeum Narodowym w Szczecinie odbyła się Gala Finałowa XVII edycji konkursu: Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość mój region.
W tym roku uczennica naszej szkoły Marta Witek zajęła II miejsce, a Wiktoria Krawczyk została finalistką.
Serdecznie gratulujemy.
5 maja 2017 roku w naszej szkole zorganizowano Dzień Unii Europejskiej, z okazji nadchodzącego Dnia Europy, który odbędzie się 9 maja.
Każda klasa 4-6 przygotowała stoisko, na którym zaprezentowała kulturę, historię, tradycję jednego z wybranych krajów UE:
4a przygotowała informacje o Portugalii, 4b w strojach ludowych prezentowała Polskę, a 4c w sportowych Niemcy.
5a częstowała spaghetti, 5b w przepięknych hiszpańskich strojach zapraszała do swojego stoiska, 5c poza pysznymi czeskimi wypiekami, przypomniała czeskich bohaterów bajek.
6a zapraszała na degustację fety i oliwek, 6b w beretach z antenką częstowała francuskimi serami, a 6c przybliżyła historię Holandii.
DZIAŁANIA SZKOŁY W ZAKRESIE UBIEGANIA SIĘ O KRAJOWY CERTYFIKAT SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE
RAPORT KOŃCOWY Z AUTOEWALUACJI
Załącznik VI
Standard |
Średnia liczba punktów |
Problem priorytetowy |
1 |
2 |
3 |
|
4,9 |
Zwiększyć działania w zakresie promocji zdrowia wobec pracowników niebędących nauczycielami.
|
|
4,6 |
Poprawiać relacje między uczniami. |
|
4.7 |
Zwiększać udział pracowników niepedagogicznych w życie szkoły, organizować dla nich szkolenia z zakresu promocji zdrowia.
|
|
4.6 |
Wyodrębnić w szkole pomieszczenie do indywidualnych spotkań nauczycieli z rodzicami uczniów i do indywidualnej spokojnej pracy nauczyciela. Wyjść z inicjatywą, aby uczniowie starszych klas mogli spożywać drugie śniadanie w szkole wspólnie z nauczycielami
|
Dobre samopoczucie w szkole
Podejmowanie działań dla umacniania zdrowia
Wnioski do dalszych działań:
Podejmować działania dla umocnienia zdrowia wśród społeczności szkolnej. Wśród uczniów dążyć we współpracy z rodzicami do ograniczania czasu spędzanego przy komputerze i oglądaniu telewizji poprzez zwiększanie aktywności ruchowej uczniów. U nauczycieli i pracowników niepedagogicznych eliminować zachowania ryzykowne dla zdrowia oraz zachęcać do prowadzenia zdrowego stylu życia.
1. Co jest największym osiągnięciem (mocną stroną) szkoły jako szkoły promującej zdrowie?
- Pozytywny i przyjazny klimat sprzyjający propagowaniu edukacji zdrowotnej
- Duża liczba działań na rzecz promocji zdrowia i liczny i aktywny w nich udział społeczności szkolnej. Są to działania propagujące zdrowe nawyki żywieniowe ( dni owoców, warzyw, sałatek, picia soków wyciskanych, dostęp do picia wody ze „źródełka” w świetlicy i w stołówce szkolnej, dzień jabłka, udział w akcjach: „Mleko w szkole” i „Owoce i warzywa w szkole”, żywienie stołówkowe dostosowano do standardów żywieniowych dzieci i młodzieży) oraz działania zwiększające aktywność fizyczną uczniów ( udział w programach p/otyłości „Trzymaj formę”, „Szkoła w ruchu”, WF z klasą”, codzienne długie przerwy międzylekcyjne na sportowo w sali gimnastycznej, udział w zawodach sportowych, w zajęciach SKS – u, zajęciach tanecznych szkolnego zespołu „Swing”, nauka pływania na basenie, nauka żeglarstwa).
- Współpracowanie z instytucjami w zakresie promocji zdrowia np. z PSSE w Szczecinie (prelekcje dla rodziców: o roli pierwszego i drugiego śniadania, o środkach psychoaktywnych, o wszawicy i świerzbie, a dla uczniów o wpływie nikotyny na zdrowie i o zasadach higieny ciała, o roli pierwszego i drugiego śniadania) i Policji (pogadanki o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych, wakacji, w ruchu drogowym i zagrożeniach w Internecie); współpraca z PCK ( udział w ogólnopolskich akcjach: „Chroń dziecięce uśmiechy”, „Mamo, tato wolę wodę”, „Zdrowie – nietrudne”, Smak zdrowia znam i o siebie dbam”, Śniadanie daje moc”, Szkoła bezpiecznego słońca”, Czas na zdrowie – śmietnik w mojej głowie”, „Płytka wyobraźnia”) oraz z Centrum Dietetyki i Edukacji Żywieniowej „SALVERE” ( opieka i układanie diety dla dzieci zagrożonych otyłością w naszej szkole).
- Zaplecze sportowo – rekreacyjne szkoły, które służy uczniom naszej szkoły i mieszkańcom osiedla ( plac zabaw „Radosna szkoła”, nowoczesne boisko do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, bieżnia na 60 m. stoły do tenisa stołowego), posiadamy wyremontowaną salę gimnastyczną i salę do zajęć ruchowych i gimnastyki korekcyjnej. Obiekty te służą chętnym do ćwiczeń i gdy jest odpowiednia pogoda tętnią życiem.
- Od 2010r. co roku w czerwcu organizujemy Festyn Sportowo – Zdrowotno – Ekologiczny dla całej społeczności szkolnej i mieszkańców Osiedla Niebuszewo – Bolinko. Biorą w nim udział wszystkie klasy w szkole, chętni rodzice. Propagujemy zdrowe odżywianie i zachowanie ekologiczne oraz odbywają się zawody, konkursy, imprezy sportowe.
- Realizujemy ogólnopolskie programy profilaktyczne np. „Nie pal przy mnie proszę’, „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, „Znajdź właściwe rozwiązanie”, „Europejski Kodeks Walki z Rakiem”. W szkole odbywają się : „Światowy Dzień bez Papierosa”, Światowy Dzień Zdrowia”, Światowy Dzień Rzucania Palenia”.
- Mocną stroną szkoły jest działalność Samorządu Szkolnego i jego opiekuna w zakresie promowania zdrowego stylu życia. Uczniowie samorządu prężnie działają, pomagają, wychodzą z inicjatywą współorganizują szkolne konkursy dotyczące promocji zdrowia.
- Poprzez spotkania z ciekawymi ludźmi staramy się zwiększyć zainteresowania uczniów sportem i aktywnością ruchową. W szkole odbyło się spotkanie z p. Aleksandrem Dobą – podróżnikiem i kajakarzem, z p. Michałem Gadowskim – paraolimpijczykiem, mistrzem Europy na ergometrze z pływaczką Natalią Fryckowską, członkinią kadry Narodowej oraz z piłkarzami „Pogoni” Szczecin. Nauczyciele WF – u zorganizowali dla chętnych uczniów sobotnie wyjście na ligowy mecz siatkówki drużyny kobiet Chemika Police oraz również w sobotę wyjście na lodowisko.
- W listopadzie 2016r. w naszej szkole odbyła się uroczystość nadawania szkołom województwa zachodniopomorskiego Certyfikatów Szkół Promujących Zdrowie, byliśmy organizatorami tej imprezy, a nasza SP 41 z OI uzyskała prolongatę Zachodniopomorskiego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie.
2. Jakie są korzyści z przeprowadzenia autoewaluacji?
Zbadaliśmy stan faktyczny szkoły dotyczący promocji zdrowia.
3. Jakie były trudności związane z przeprowadzeniem autoewaluacji?
Dużo zakres pracy przy przeprowadzaniu autoewaluacji pochłaniający dużo czasu.
Niewłaściwe zachowania uczniów – kłótnie, zatargi, wyzywanie, pojedynczy uczniowie przeszkadzający w prowadzeniu lekcji.
-Ankieta E „Dobre samopoczucie w szkole”, w badanej grupie 94 uczniów średnia liczba punktów 4,3 (87%) – Poprawić negatywne zachowanie uczniów.
-Arkusz zbiorczy do badania klimatu społecznego klasy techniką „Narysuj i napisz”, w zbadanej grupie 42 uczniów klas trzecich 14 uczniów wskazało niewłaściwe zachowania w klasie – Poprawić zachowania negatywne np. obrażanie uczniów, przezywanie, eliminować kłótnie.
-Arkusz zbiorczy do badania klimatu społecznego klasy za pomocą prac pisemnych, w zbadanej grupie 37 uczniów klas IV, 12 osób zwróciło uwagę na nieprawidłowe zachowania, a 11 – tu uczniów wskazało problem pojedynczego ucznia, który nagminnie przeszkadza w prowadzeniu lekcji. Zmniejszyć zachowania negatywne uczniów, pracować nad poprawą relacji między uczniami.
Na podstawie wyników przeprowadzonej autoewaluacji, obserwacji i ilości interwencji pedagoga i psychologa zespół w składzie dyrektor, wicedyrektor, koordynator promocji zdrowia w szkole, pielęgniarka, pedagog i psycholog szkolny dokonali wyboru w/w problemu priorytetowego.
- chęć zwrócenia na siebie uwagi przez ucznia,
- wpływ grupy rówieśniczej,
- nieradzenie sobie z trudnościami w nauce,
- warunki w domu rodzinnym,
- relacje miedzy rodzicem a dzieckiem,
- wiek uczniów – duża aktywność i emocjonalność.
- Zwiększanie świadomości rodziców na temat zachowania uczniów,
-Integracja klasy poprzez zajęcia prowadzone przez wychowawcę klasy, pedagoga i
- Organizowanie zajęć dodatkowych dla uczniów z trudnościami dydaktycznymi,
- Niwelowanie negatywnych zachowań poprzez udział uczniów w zajęciach ruchowych,
-Wsparcie indywidualne uczniów z problemami rówieśniczymi i dydaktycznymi przez wychowawcę klasy i pedagoga we współpracy z domem rodzinnym,
- Rozwijanie zainteresowań uczniów.
Pieczęć szkoły
Załącznik 1b
B. Plan działań
w okresie rok szkolny 2017/18, 2018/19
Mniejsza ilość uwag w dzienniku elektronicznym, zeszytach do korespondencji ucznia oraz mniejsza ilość interwencji pedagoga i psychologa.
Poprzez obserwację, analizę dzienników, przeprowadzenie ankiet
Psycholog, pedagog, wychowawcy, Dyrektor szkoły – przez cały rok szkolny
II. ZADANIA
Nazwa zadania |
Kryterium sukcesu |
Sposób realizacji |
Okres/termin realizacji |
Wykonawcy/osoba odpowiedzialna |
Środki/zasoby |
Sposób sprawdzenia wykonania zadania |
Zwiększanie świadomości rodziców na temat zachowania uczniów |
Aktywna współpraca z rodzicami, zrozumienie przez nich konsekwencji wynikających z niewłaściwego zachowania dziecka
|
Spotkanie z przedstawicielem Policji, pedagogiem, psychologiem., wychowawcą |
Cały rok szkolny |
Wychowawcy, pedagog i psycholog szkolny |
Prelekcje, prezentacje, pogadanki |
Lista rodziców podczas spotkań, sprawozdania wychowawcy klasy, pedagoga i psychologa |
Integracja klasy poprzez zajęcia prowadzone przez wychowawcę klasy, pedagoga i psychologa |
Mniejsza liczba uwag w dzienniku elektronicznym, mniej konfliktów w klasie |
Prowadzenie zajęć profilaktycznych ujętych w planach wychowawcy klasy, wdrażanie programów p/agresji |
Cały rok szkolny |
Wychowawcy klas |
Filmy profilaktyczne, prelekcje, rozmowy z uczniami, wycieczki, wspólne czytanie książek o integracji np.”Żółte kółka” |
Wpisy tematów spotkań w dzienniku i sprawozdaniach wychowawców klas |
Organizowanie zajęć dodatkowych dla uczniów z trudnościami dydaktycznymi |
Poprawa zachowania i ocen u uczniów |
Stworzenie oferty zajęć wyrównawczych, specjalistycznych, konsultacji i monitorowanie czy wybrani uczniowie biorą w nich udział |
Cały rok szkolny |
Wychowawcy klas i nauczyciele prowadzący dodatkowe zajęcia |
Karty pracy |
Wpisy do dzienników zajęć dodatkowych, sprawozdania z pracy kół zainteresowań, dyrektor szkoły |
Niwelowanie negatywnych zachowań poprzez udział uczniów w zajęciach ruchowych |
Większość uczniów ćwiczy podczas lekcji WF, mało zwolnień z WF, uczniowie ćwiczą podczas przerw międzylekcyjnych w sali gimnastycznej lub, gdy jest ciepło wychodzą na boisko szkolne. Uczniowie rozładowują negatywne emocje podczas wysiłku fizycznego |
Stworzenie oferty zajęć ruchowych: SKS, fakultety (do wyboru siatkówka, koszykówka, piłka nożna i taniec), udział w zawodach szkolnych i międzyszkolnych, codzienne długie przerwy międzylekcyjne „na sportowo” i taniec „Zumba”, nauka pływania i żeglarstwa, nauka tańca, kontynuowanie przerw śródlekcyjnych przez chętnych nauczycieli przedmiotów |
Cały rok szkolny |
Nauczyciele wychowania fizycznego oraz opiekun Koła Morskiego i nauczyciel prowadzący taniec Zumba, chętni nauczyciele przedmiotów |
Sala gimnastyczne, boisko szkolne, sprzęt sportowy |
Obserwacje Dyrekcji, wpisy do dziennika lekcyjnego, dziennika zajęć dodatkowych, sprawozdania z pracy nauczyciela, fotografie z zawodów, imprez sportowych zamieszczane na stronie internetowej szkoły |
Wsparcie indywidualne uczniów z problemami rówieśniczymi i dydaktycznymi przez wychowawcę klasy i pedagoga we współpracy z domem rodzinnym |
Dobre samopoczucie uczniów, poprawa zachowania, zwiększenie ilości zachowań pozytywnych |
Cykl spotkań indywidualnych ucznia z pedagogiem i psychologiem |
Cały rok szkolny |
Psycholog i pedagog szkolny |
Karty pracy, karty z emocjami |
Notatki służbowe, wpisy w dzienniku pracy pedagoga i psychologa |
Rozwijanie zainteresowań uczniów |
Zachęcanie i kierowanie uczniów z trudnościami w zachowaniu się do udziału w kołach zainteresowań w szkole |
Zorganizowanie oferty zajęć dla uczniów zgodnie z ich zainteresowaniem |
Cały rok szkolny |
Nauczyciele prowadzący koła zainteresowań, wychowawcy klas |
Komputer, tablet, aparat fotograficzny, sprzęt sportowy, farby, kredki itp. |
Dzienniki zajęć, ankieta |
W wojewódzkich obchodach Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja 2017r. o godzinie 12.00, przy Pomniku Czynu Polaków na Jasnych Błoniach brał udział Poczet Sztandarowy naszej szkoły. W trakcie uroczystości: ceremoniał wojskowy, przemówienia okolicznościowe, złożenie kwiatów.
Poczet Sztandarowy reprezentował szkołę 8 maja 2017r., także na obchodach poświęconych 72. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie. Pod Pomnikiem Braterstwa Broni na Cmentarzu Centralnym odbył się apel poległych.
Z okazji Światowego Dnia Zdrowia odbył się konkurs na talerz wiosennych, zdrowych kanapek. Każda klasa przygotowała gazetkę o zdrowiu. Chętni mogli obliczyć swoje BMI, zmierzyć ciśnienie krwi u pielęgniarki. Podczas wychowania fizycznego sprawdzaliśmy swoją wytrzymałość i mierzyliśmy tętno po wysiłku.
26 kwietnia 2017 r. odbyło się podsumowanie I edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno- Literackiego „Ekowodni”. Na konkurs wpłynęło 67 prac z 6 szkół: SP 35, 41 z OI, 42, 53, 54, Szkoła w Bezrzeczu.
Konkurs odbywał się pod patronatem Szczecińskiego Programu Edukacji Wodnej i Żeglarskiej, który reprezentowała Pani Jolanta Gałązowska, koordynatora programu.
Po krótkim programie artystycznym nagrodzono laureatów. Rozdano dyplomy i upominki. Imprezę zakończył poczęstunek.
Narodzono następujących uczniów:
W kategorii klas 1-3
I miejsce - Bartosz Włodkowski SP 54
II miejsce - Oliwia Czernia Szkoła w Bezrzeczu
III miejsce -Wiktoria Marciniak SP 54
Wyróżnienia:
Paulina Marciniak SP 54, Michał Staniszewski SP 54, Oskar Małyszko SP 35.
W kategorii klas 4-6
I miejsce - Mateusz Falęcikowski,
II miejsce otrzymuje ex aequo Magdalena Ładna i Alex Ciachecki, SP 42
III miejsce ex aequo-Paula Pietrzak, Paulina Pruszkowska,
Wyróżnienia:
Wiktoria Morawska SP 54, Wiktoria Łukomska, Maksymilian Bałut, Aleksandra Siemieńska, Natalia Jaworska, Łukasz Kupis, Michał Lewandowski SP 41.
Serdecznie dziękujemy uczniom oraz ich opiekunom za wzięcie udziału w konkursie. Pokazaliście, że ważne jest dla Was, aby otaczała nas czysta woda w naszych pięknych akwenach. ZAPRASZAMY do udziału w II edycji.
Prace zostaną pokazane na Pikniku Ekologicznym, na który SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
Dnia 25 kwietnia 2017 roku reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 63 z Oddziałami Integracyjnymi VII Integracyjnych Warsztatach tanecznych. Zajęcia poprowadziła profesjonalna instruktorka ze Szkoły Tańca ASTRA. Wszyscy uczestnicy starali się sprostać wymaganiom, bawiąc się przy tym wyśmienicie. Po wyczerpujących zajęciach uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Potem nastąpił finał zabawy. Poziom zaangażowania uczestników warsztatów został oceniony bardzo wysoko, dlatego wszyscy otrzymali złote medale.
Powered by aSc EduPage