• Promocja zdrowia w SP 41 z OI

• „Zdrowie jest stanem pełnego dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego, społecznego, a nie tylko brakiem choroby lub niedomagania”

Światowa Organizacja Zdrowia

Szkoła Podstawowa nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi od wielu lat jest zaangażowana w działania z zakresu promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej. Od 2009 roku należymy do Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Wiedząc, że  fundamentem zdrowej społeczności jest przede wszystkim profilaktyka i edukacja zdrowotna, nauczyciele naszej szkoły realizują wiele projektów mających na celu kształtowanie właściwych wzorców zdrowotnych naszych uczniów. Szkoła, obok rodziny jest miejscem w którym dzieci i młodzież uczą się jak należy dbać o zdrowie własne, ale także na czym polega odpowiedzialność za zdrowie innych. Szkoła Podstawowa nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi w swoich działaniach kładzie nacisk na 4 aspekty zdrowia: fizyczny, psychiczny, społeczny i środowiskowy. Zdrowie jest dla nas przede wszystkim wartością uniwersalną. Determinuje nas to stworzenia w szkole środowiska wpierającego edukację prozdrowotną. Od wielu lat włączyliśmy działania zdrowotne na terenie szkoły do programu wychowawczo-profilaktycznego. Na terenie szkoły działa koordynator promocji zdrowia, odpowiedzialny za realizację edukacji prozdrowotnej w ramach różnych przedmiotów oraz działań z zakresu promocji zdrowia. Nauczyciele na co dzień współpracują z pielęgniarką szkolną, która wspiera nauczycieli w działaniach z zakresu zdrowia. Poprawiając warunki sanitarne, przestrzegając zasad bezpieczeństwa, tworząc klimat sprzyjający dobremu samopoczuciu uczniów i pracowników naszej szkoły tworzymy środowisko wspierające edukację prozdrowotną. W realizowaniu strategii zdrowotnej wspierają nas rodzice uczniów oraz społeczność lokalna. Organizujemy akcje informacyjne, wydarzenia sportowe i prelekcje zdrowotne. Współpracujemy z wieloma instytucjami, które wspierają nas w działaniach na rzecz zdrowia.