• Certyfikat "SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM"

  Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat "SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM" za udział w kampanii społecznej "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!" w roku szkolnym 2017/2018.

   

 • „Pociąg do wolności”

  10 listopada 2017 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość pod hasłem „Pociąg do wolności” z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie szkoły przygotowali montaż słowno – muzyczny w scenerii dworców kolejowych, po których poruszali się podróżni czekający na pociąg do wolności. Prowadzący kolejarze wprowadzili widzów i pasażerów w atmosferę poszczególnych okresów historycznych oraz męstwa jakim naród polski musiał się wykazać, aby odzyskać utraconą państwowość. Młodsi uczestnicy przedstawili pieśni, które zagrzewały do walki powstańców w ich ofiarnych działaniach na rzecz odzyskania niepodległości. Widowisko pokazało, jak niewiele trzeba by stracić wolność i niepodległość, a jak wiele by ją odzyskać.

   

            

   

            

   

            

   

            

 • Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie

  W dniach 12.10-25.10.2017 r . odbyła się w naszej szkole Ogólnopolska Kampania Edukacyjna dotycząca funkcjonowania osób z dysfunkcją wzroku pt. "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie".

  Akcja informacyjna odbywała się w ramach Międzynarodowych Obchodów Dnia Białej Laski. Została zainicjowana przez uczniów Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczego w Bydgoszczy.

  Projekt został przeprowadzony w 19 klasach. Uczniowie oglądali film lub wykonywali ćwiczenia praktyczne pokazujące jak prowadzić osobę niewidomą, jak udzielać jej wskazówek dotyczących trasy, jak pomagać w komunikacji miejskiej, w sklepach, na stołówce. Dowiedzieli się również, na czym polega istota pisma brajla, dotykali książek brajlowskich, pisali na maszynie brajlowskiej.  Była możliwość zobaczenia globusu, atlasu brajlowskiego, tabliczek do rysowania.

  Niektórzy zobaczyli też, w jaki sposób, różne schorzenia widzenia wpływają na widzenie. Wiele z tych chorób, to choroby cywilizacyjne, jak np. cukrzyca, zaćma,  z którymi boryka się coraz więcej ludzi.

  W naszej szkole uczą się również osoby z dysfunkcją wzroku, a więc dla uczniów to doskonała okazja do poznania funkcjonowania ich koleżanek i kolegów, form pomocy im na terenie szkoły.

  W przeprowadzenie projektu zaangażowani byli pedagodzy wspomagający i wychowawcy, którzy potwierdzali, że akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów. Uczniowie wykazywali duży stopień empatii, który wzrósł jeszcze, gdy mogli na własnej skórze doświadczyć trudności, z jakimi muszą mierzyć się osoby z dysfunkcją wzroku.

  Organizatorzy akcji i szkolni koordynatorzy akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie.

   

            

   

            

 • Konkurs plasyczno- fotograficzno - poetycki „Złota Jesień w Szczecinie”

   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 41 z Oddziałami Integracyjnymi

  im. Maksymiliana Golisza w Szczecinie

    zaprasza do udziału w Konkursie Międzyszkolnym

  PLASTYCZNO – FOTOGRAFICZNO – POETYCKIM

  „Złota Jesień w Szczecinie”

                      

  Warunki uczestnictwa:

  ٭ w konkursie mogą wziąć udział uczniowie kl. IV-VII szkół podstawowych oraz kl. II i III gimnazjum (dwie kategorie wiekowe),

  * zadaniem uczestnika konkursu jest przygotowanie samodzielnie i indywidualnie pracy malarskiej, fotograficznej lub napisanie wiersza na zadany temat,

  *technika malarska dowolna płaska, na płótnie lub papierze – format min. A3 (nie większy      niż A2),

  * zdjęcia wykonane w technice analogowej lub cyfrowej, a następnie wywołane lub wydrukowane, format  minimum  130×180 mm – odpowiednio każdy bok, uczestnik może zgłosić maksymalnie 2 fotografie.

  * teksty należy dostarczyć w formie papierowej i na płycie CD,

  * warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie przez opiekuna szkolnego karty zgłoszenia oraz wypełnienie przez opiekuna prawnego uczestnika oświadczenia (zał.1), które należy dołączyć do pracy.

   

  Opis pracy:

  Każda praca powinna mieć trwale przymocowaną metryczkę z następującymi danymi:

  *  imię i nazwisko autora,  klasa,

  * tytuł pracy (miejsce w Szczecinie),

  * nazwa i adres szkoły wraz z numerem telefonu, imię i nazwisko opiekuna ,

  * do pracy obowiązkowo dołączyć należy Kartę Zgłoszenia wraz z Oświadczeniem (zał.1)

  * prace niepodpisane, anonimowe nie będą zakwalifikowane do konkursu.

   

  Kryteria oceny:

  ٭ teksty oceniać będzie jury wg kryteriów: tematyka, szczerość i oryginalność wypowiedzi, forma, środki artystycznego wyrazu,

   * w pracach plastycznych i fotograficznych: wrażenie estetyczne, pomysłowość / oryginalność w ujęciu tematu.

   

  Składanie prac:

  ٭ Termin składania prac upływa 29 listopada 2017r.

  ٭ Prace należy dostarczyć osobiście lub przesłać na adres organizatora: Szkoła Podstawowa Nr 41z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Cyryla i Metodego 44, 71-540 Szczecin,

   

  Ogłoszenie wyników:

  * W grudniu 2017r. w siedzibie organizatora otwarta zostanie wystawa prac konkursowych, które ocenione zostaną przez Jury Konkursu (prace nie spełniające wymogów formalnych nie będą podlegać ocenie).

  ٭ Laureaci konkursu i ich opiekunowie zostaną powiadomieni telefonicznie lub pisemnie o wynikach oraz terminie rozdania nagród,

  ٭ Organizator zastrzega sobie prawo do zatrzymania i wykorzystania złożonych prac  (wezmą one udział w Aukcji, z której dochód przeznaczony zostanie m.in. na cele charytatywne oraz na sfinansowanie nagród). Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu.

   

  Regulamin-Zlota_JESIEN_w_Szczecinie.doc

   

  KARTA_ZGLOSZENIA_oswiadczenie.docx

 • Nagrody rozdane!!!

  Samorząd Uczniowski już po raz siódmy rozdał nagrody: Sowę i Budzik klasom o najwyższej średniej ocen oraz najwyższej frekwencji w roku szkolnym 2016/2017.                                                                                                 

  Już po raz trzeci klasa 7c otrzymała statuetkę Sowy za najwyższą średnią ocen ze wszystkich  klas 4-7, a klasa 5a Budzik za najwyższą frekwencję.

  GRATULACJE!!!

            

   

   

            

 • Wybory o Samorządu Uczniowskiego

  Dnia 30.09.2017r przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole.
  Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli uczniowie  klas 4-7. Komisja wyborcza czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów. Nauczycielami nadzorującym przebieg wyborów byli opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.

  Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego  w skład samorządu weszły osoby o największej liczbie głosów: Wiktoria Łukomska, Michał Zabłocki, Kamil Klichowski, Pola Fornal, Magda Mysiak, Karina Dzhuguryan.

  Gratulujemy!

 • Wybory Mistera Szkoły

  29 września 2017 r. z okazji Dnia Chłopaka odbyły się w naszej szkole wybory Mistera Szkoły. Kategorie były 3: najprzystojniejszy, najbardziej dowcipny i najbardziej lubiany.

  Najprzystojniejsi mieli za zadanie zaprezentować różne przedmioty, stroje lub dodatki. Wykonanie jednak tego zadania wcale nie było łatwe, gdyż wybieg znajdował się na podwyższeniu. Najlepszy w tej konkurencji okazał się uczeń klasy 3a Mateusz Teodorczyk, który na wybiegu czuł się jak ryba w wodzie. Do zaprezentowania wybrał futro lisa.

  Kolejną kategorią był „ Najbardziej lubiany”.  Tutaj decydowały oklaski. Najgłośniejsze brawa dostał uczeń klasy 3b – Szymon Zacharko i to on został misterem.

  Wreszcie konkurencja „najbardziej dowcipny”, polegała na odpowiedzi na pytania w stylu: „co to jest pół tora, i pół tora? – cały tor”, a także opowiedzeniu krótkiej anegdotki z życia  w zabawny sposób. Najwięcej punktów zdobył uczeń klasy 2b Oskar Oberzig z historią szkolną o wizycie w gabinecie pielęgniarki.

  Cała trójka dostała drobne nagrody, a wszyscy chłopcy w szkole otrzymali słodki podarunek.

            

   

            

   

            

 • Święto latawca

  23 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w imprezie miejskiej organizowanej przez "Społem" i Aeroklub Szczeciński na Lotnisku Aeroklubu pn. "Święto Latawca". Dzieci wykonały na zajęciach koła plastyczno - technicznego własne latawce i dzielnie startowały w zawodach. Zdobyliśmy kilka wyróżnień i wiele niespodzianek. Organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji uczestnikom i pogoda też dopisała.

  Dzieci i rodzice spisali się świetnie i bardzo im dziękujemy za liczny udział w imprezie.

   

            

   

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  4 września 2017 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Oto krótka fotorelacja z tych uroczystości.

            

   

            

   

            

   

            

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018

  04 września 2017r.

  Rozpoczęcie roku w sali gimnastycznej, a następnie spotkanie z wychowawcami w salach

      Budynek A    

  Klasy I, II godz.: 8:30                                               

  Klasa 1a   s. 25

  Klasa 1b   s. 29          

  Klasa 2a  s. 8  

   Budynek A    

  Klasy III godz.: 9:00  

  Klasa 3a  s. 9                       

  Klasa 3b  s. 13           

  Klasa 3c  s. 30

  Klasa 3d  s. 5

   Budynek A    

  Klasy IV, V, VI  godz. 9:30                              Budynek B 

  Klasa 4a  s. 19            Klasa 5a  s. 20            Klasa 6a s. 15 B

  Klasa 4b  s. 11            Klasa 5b  s. 12            Klasa 6b  s. 16 B

  Klasa 4c  s. 13            Klasa 5c  s. 6              Klasa 6c  s. 4 B

   

   Budynek B  

  Klasy VII, II GM, III GM  godz. 10:00

  Klasa 7a  s. 3 B           Klasa 2a GM s. 30 B           Klasa 3a s. 25 B

  Klasa 7b  s. 1 B            Klasa 2b GM s. 24 B           Klasa 3b  s. 21 B

  Klasa 7c  s. 10 B      

   

 • Informacja dla oddziałów przedszkolnych

  ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

  W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 41 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI

  rozpoczynają zajęcia 01 września 2017 r. (piątek) w godzinach od 7:00 do 17:00 lub zgodnie ze złożoną deklaracją

  Opłata we wrześniu wynosi 115,50 zł za wyżywienie dziecka, którą należy wpłacić  na konto szkoły:

  Szkoła Podstawowa Nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi

  ul. Cyryla i Metodego 44

  71-540 Szczecin

  PKO BP 11 1020 4795 0000 9102 0278 3181

  TYTUŁ PRZELEWU: nazwisko i imię  dziecka, grupa, opłata za wyżywienie za miesiąc…

   

  Opłatę należy wnieść do 10 września br., decyduje data wpływu przelewu na konto szkoły.

  Prosimy o terminowe regulowanie należności.

   

  Dyrektor Szkoły

  Lilianna Popławska

 • Wniosek do świetlicy

  11.08.2017

  Państwo Rodzice / Prawni Opiekunowie

  Poniżej zamieszczony jest wniosek do świetlicy szkolnej. Wypełniony dokument należy złożyć w sekretariacie szkoły.

  Wniosek_do_swietlicy.pdf

   

   

   

 • Podręczniki na rok szkolny 2017/2018

  Podręczniki nie objęte dotacją zakupuje Rodzic/Prawny opiekun

   

  podreczniki_2017-2018-klasy.pdf

 • Zaproszenie na spotkanie organizacyjne oddziałów przedszkolnych

  Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi i Grono Pedagogiczne zapraszają Rodziców / Prawnych Opiekunów na spotkanie organizacyjne oddziałów przedszkolnych 28 czerwca 2017 r. (środa) godz. 17:00 w sali 6.

   

 • Jak aktywnie i bezpiecznie spędzić wakacje?

  Wakacje to czas zabawy i nowych wyzwań. Korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie zapominajmy jednak o bezpieczeństwie własnym i ludzi, którzy nas otaczają! Zanim oddamy się wakacyjnej beztrosce, przyswoimy sobie kilka podstawowych zasad.

   

   

  PODCZAS POBYTU NAD WODĄ

  - pamiętaj, że najbezpieczniejsza kąpiel to ta w miejscach odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych, będących pod nadzorem ratowników, czy funkcjonariuszy Policji Wodnej;

  - zawsze stosuj się do regulaminu kąpieliska i poleceń ratowników, opiekuna obiektu;

  - nie wchodź do wody przed lub w trakcie burzy, mgły i silnego wiatru;

  - nie zanurzaj się gwałtownie w wodzie po długim przebywaniu na słońcu. Po wejściu do wody ochlap nią klatkę piersiową, szyję i nogi.

  - nigdy nie skacz do wody w miejscach nierozpoznanych;

  - bawiąc się w wodzie nie zakłócaj wypoczynku i kąpieli innym, przede wszystkim nie krzycz, nie popychaj innych;

  -korzystając ze sprzętu pływającego zawsze sprawdzaj jego sprawność i ubieraj kamizelkę ratunkową.

  - nie pływaj łódkami, kajakami, rowerami czy motorówkami zbyt blisko kąpiących się;

  - korzystając z materaca nie odpływaj zbyt daleko od brzegu.

  BĘDĄC W GÓRACH I W LESIE

   - podczas wycieczek dostosuj obuwie i ubiór do panujących warunków atmosferycznych zakładając, że pogoda może w każdej chwili się zmienić; 

  - słuchaj prognoz pogodowych w radiu czy telewizji;

  - szlaki górskie dobieraj do własnych możliwości;

  - nigdy nie schodź ze szlaku i nie oddalaj się od grupy;

  - zaopatrz się w apteczkę i telefon komórkowy;

  - uważaj na żmije, kleszcze i owady, chroń się przed nimi odpowiednim ubraniem i preparatami odstraszającymi;

  - bądź ostrożny w kontaktach z osobami obcymi;

  - nie wspinaj się po skałach bez asekuracji i odpowiedniego przygotowania, a także sprzętu.

  BEZPIECZNE OPALANIE

  - nie przebywaj zbyt długo na słońcu;

  - stosuj kremy z filtrami ochronnymi;

  - noś nakrycie głowy i okulary słoneczne;

  - pij dużo wody niegazowanej;

  - Pamiętaj! Słońce opala Cię również gdy jesteś w wodzie!

  - Unikaj słońca między godz. 10.00 a 14.00, w tym czasie jest jego największe działanie.

  AKTYWNY WYPOCZYNEK

  - zakładaj kask zawsze gdy jeździsz na rowerze, rolkach czy deskorolce;

  - przestrzegaj przepisów drogowych;

  - bądź widoczny na drodze - miej odblaski;

  - bądź aktywny fizyczny ale zachowaj rozsądek, nie uprawiaj sportów w miejscach niedozwolonych.

  DBAJ O ZDROWIE I HIGIENĘ

  - myj ręce przed każdym posiłkiem;

  - nie pij i nie jedź ze wspólnych naczyń;

  - starannie myj owoce i warzywa przed spożyciem;

  - zawsze sprawdzaj datę ważności produktów, które spożywasz;

  - unikaj jedzenia posiłków w przypadkowych miejscach;

  - jedź zdrowo.

  WZYWANIE POMOCY

  NUMER ALARMOWY 112  LUB  999

  Zgłoszenie powinno zawierać następujące informacje:

  - CO się wydarzyło?

  - ILE jest osób poszkodowanych?

  - CZY są osoby nieprzytomne/nieoddychające?

  - JAKIE są uszkodzenia ciała?

  - GDZIE doszło do zdarzenia?

  - KTO wzywa pomocy? 

 • Zakończenie roku szkolnego

  23 czerwca 2017 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Od godziny 9.00  rok szkolny żegnały poszczególne klasy według ustalonego harmonogramu. Oto krótka fotorelacja z tych uroczystości.

            

   

            

   

            

   

            

   

            

 • Nagrody Prezydenta Miasta Szczecin

  Dnia 21 czerwca 2017 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego przy al. Piastów 12 w Szczecinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród Prezydenta Miasta Szczecin dla wybitnie uzdolnionych uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

  Zgodnie z decyzją Komisji ds. Nagród Prezydenta Miasta Szczecin nasza uczennica Marta Witek otrzymała nagrodę za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017.

            

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Bezpieczna Szkoła

  Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała wyróżnienie w programie Bezpieczna Szkoła 2016/2017. Program polegał na stałej współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie. Nasze działania były skupione na profilaktyce agresji i przemocy. W ramach programu uczniowie uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami Policji oraz w akcji indywidualnego witania w progach szkoły przez nauczycieli. Uczniowie wzięli udział w konkursie fotograficznym "Ja i ty to MY", stworzyli film promujący Naszą Bezpieczną Szkołę oraz animację dotyczącą bezpieczeństwa. Wszyscy jesteśmy dumni z przyznanego wyróżnienia i wspólnie dbamy i będziemy dbać o bezpieczeństwo w szkole!

   

 • Harmonogram zakończenia roku

  Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2016/2017

  23 czerwca 2017r.

   

              KlasyIII    godz. 09:00 – 10:30        sala gimnastyczna

             Spotkanie z wychowawcą – 3a s. 29, 3b s. 19, 3c – 20

   

             Klasy I, II – 10:45 zakończenie roku w sali gimnastycznej spotkanie wychowawcami w salach                                                

                                            Klasa 1a   s. 8            

  Klasa 2a  s. 9                         

                                 Klasa 2b  s. 13           

                                 Klasa 2c  s. 30

                                 Klasa 2d  s. 6

   

  Klasy IV, V, VI  godz. 11:45 zakończenie roku w sali gimnastycznej (wręczenie  świadectw wyróżnionym, dyplomów laureatom konkursów)

  Klasa 4a  s. 34            Klasa 5a  s. 20            Klasa 6a s. 9

  Klasa 4b  s. 12            Klasa 5b  s. 15            Klasa 6b  s. 11

  Klasa 4c  s. 6              Klasa 5c  s. 5              Klasa 6c  s. 19

   

  Oddziały przedszkolne a0A, 0B godz. 13:00 sala gimnastyczna

             Spotkanie z wychowawcą w salach:       O b- s.23          O a- s. 24

 • LIST MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ

  MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ

  ANNA ZALEWSKA

   

  Warszawa, 12 czerwca 2017 roku

   

  Szanowni Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele,

   

  zbliża się najbardziej oczekiwany przez wszystkich czas – wakacje. Przed dziećmi
  i młodzieżą ponad dwa miesiące odpoczynku.Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego będą Państwo życzyli swoim uczniom radosnych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji, spędzonych w gronie najbliższych.

  Zachęcam Państwa do tego, aby w ostatnim tygodniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych przypomnieć uczniom, w jaki sposób bezpiecznie zachowywać się podczas wakacyjnego wypoczynku. Takie zajęcia mogą przybrać dowolną formę, zarówno prezentacji filmu, jak i wizyty w szkole funkcjonariusza służb mundurowych. Przedstawiciele Komendy Głównej Policji zadeklarowali pełną gotowość do współpracy
  i wsparcia w zakresie organizacji tego typu spotkań.Do współpracy i bezpośrednich kontaktów wyznaczeni zostali dzielnicowi właściwi miejscowo dla lokalizacji placówki oświatowej, którzy w najbliższym czasie nawiążą z Państwem kontakt. 

  Najważniejsza jest rozmowa z uczniami i zwrócenie uwagi na zagrożenia,
  które mogą ich spotkać. 

  Trzeba uwrażliwić rodziców w kwestii decyzji dotyczącej formy wypoczynku swoich dzieci. Muszą oni bezwzględnie sprawdzić organizatora wyjazdu w specjalnej internetowej bazie prowadzonej przez MEN www.wypoczynek.men.gov.pl.Znajdują się
  w niej wszystkie informacje o obozach, koloniach i innych rodzajach wypoczynku. Rodzice muszą być pewni, że miejsce pobytu ich dziecka jest bezpieczne, a także nadzorowane przez służby publiczne. Jednocześnie przypominam, że wszelkich informacji może udzielić także kurator oświaty, który sprawuje nadzór nad organizacją wypoczynku dzieci
  i młodzieży.

   

  Dodatkowo na stronie internetowej wypoczynek.men.gov.pl można znaleźć poradnik bezpiecznego wypoczynku. Będę wdzięczna za udostępnienie tej broszury dzieciom, rodzicom i opiekunom. Również w serwisie bezpiecznyautobus.gov.pl wpisując numer rejestracyjny pojazdu otrzymają Państwo bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.

  Przydatną wiedzę o zagrożeniach dotyczących substancji psychoaktywnych można znaleźć na stronach internetowych: Wydziału Wychowania i Profilaktyki Ośrodka Rozwoju Edukacjiwww.ore.edu.pl, Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii www.kbpn.gov.pl; www.dopalaczeinfo.pl oraz poradni internetowej: www.narkomania.org.pl.Dostępny jest również Ogólnopolski Antynarkotykowy Telefon Zaufania działający pod numerem 801 199 990, a także Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12.Dodatkowo na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki www.msit.gov.pl można znaleźć informator o zasadach bezpieczeństwa nad wodą „Bezpieczna woda”. Dobrze zapisać lub zapamiętać równieżnumery alarmowe: WOPR – 600 100 100 i górskie numery ratunkowe
  985 lub 601 100 300.

  Warto pamiętać także o:

  • odwiedzeniu strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Polak za granicą” www.polakzagranica.msz.gov.pl,
  • bezpłatnej aplikacjiiPolak – niezbędniku w podróży, gdzie są m.in. aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ. Aplikacja jest dostępna
   za darmo na stronie:www.msz.gov.pl/pl/ipolak,
  • rejestracji wyjazdu za granicę za pośrednictwem bezpłatnego serwisu „Odyseusz”, www.odyseusz.msz.gov.pl. Dzięki rejestracji służby konsularne będą wiedziały
   o pobycie na terenie danego państwa i w razie konieczności mogą udzielić skutecznej pomocy,
  • adresach polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych wraz z telefonami kontaktowymi (dyżurnymi) –szczególnie ważne dla organizatorów wypoczynku letniego, kierowników wycieczek, wychowawców, opiekunów dzieci i młodzieży,
  • sprawdzaniu stron internetowych wszystkich kuratoriów oświaty dedykowanych wypoczynkowi.

  Życzę, aby okres letniego wypoczynku pozwolił na zebranie sił potrzebnych do dalszej nauki i pracy w nowym roku szkolnym. Udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

   

  Z wyrazami szacunku

  Anna Zalewska

  Minister Edukacji Narodowej

strona: