• Akademia Wilczka Morskiego

        • Dnia 16.04.2024 uczniowie klasy 3b uczestniczyli w warsztatach Akademii Wilczka Morskiego pt „zainSTALujmy się pod pokładem”.

          Uczniowie dowiedzieli się co należy wiedzieć o metalach i silniku aby statek nie zatonął. mikrostrukturami oraz składnikami strukturalnymi. Poznali mechanizmy wpływające na właściwości materiałów. Dowiedzieli się, co to jest izolator, przewodnik oraz poznali zasady bezpiecznego postępowania z materiałami. Poznali prawo Archimedesa dotyczące unoszenia się na wodzie stali w rożnej postaci. Uczniowie wzięli również udział w eksperymentach, gdzie zapoznali się z procesami przetwarzania materiałów np za pomocą strumienia wody, wypalania czy odlewania. Obserwowali materiały pod mikroskopem i obserwowali zachowanie materiałów pod wpływem podwyższonej temperatury. Były to bardzo inspirujące dla naszych uczniów warsztaty.

        • Klasa 6a w Radiu Szczecin

        • Uczniowie klasy 6a odwiedzili 16 kwietnia 2024 roku siedzibę Radia Szczecin.

          Po redakcji oprowadzała ich redaktor Joanna Skonieczna, która opowiadała między innymi, na czym polega praca w radiu i jak można zostać reporterem. Uczniowie zwiedzili pokoje redakcyjne oraz reżyserkę, z której obserwowali trwający program na żywo. Towarzyszyli przez szybę redaktor Agacie Rokickiej w przeprowadzanym przez nią wywiadzie, a także odwiedzili radiowe Studio Koncertowe Radia Szczecin.

          Szóstoklasistom bardzo spodobała się praca realizatora dźwięku i reportera, zadawali mnóstwo pytań o to jak powstają radiowe reportaże i wywiady oraz jakie znane osoby odwiedziły dotychczas redakcję. Niektórzy przyznali, że chcieliby kiedyś pracować w radiu.

           

          Zdjęcia w czasie wycieczki zostały zrobione aparatem fotograficznym zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

          #LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci, @LaboratoriaPrzyszlosci

        • Warsztaty „Ognik”

        • Dnia 09.04.2024 klasa 3b wzięła udział w warsztatach „Ognik” dotyczących bezpieczeństwa w obliczu pożaru.

          Zajęcia organizowane były przez Komendę Miejską Straży Pożarnej w Szczecinie wraz z Wydziałem Oświaty.

          Uczniowie w pierwszej kolejności uczestniczyli w zajęciach teoretycznych dotyczących bezpieczeństwa w obliczu pożaru a następnie praktycznych w specjalnie przygotowanej do tego celu sali. Uczniowie poznali również pracę strażaka od kuchni, byli również świadkami przygotowania i wyjazdu strażaków po tym, jak zadzwonił alarm, trwało to zaledwie kilka minut. To były bardzo ważne i ciekawe zajęcia.

        • Ciekawe lekcje informatyki

        • Uczniowie klasy 1a na lekcjach informatyki wykorzystują płytkę Mankey Mankey zakupioną w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

          #LaboratoriaPrzyszłości,  #LaboratoriaPrzyszlosci, @LaboratoriaPrzyszlosci

          Dzieci budują obwód elektryczny z użyciem płytki Mankey Mankey:

          Płytka Makey Makey - woda - dzieci sprawdzają przepływ prądu podając sobie ręce:

          Uczniowie grają na kubkach z wodą tworząc muzykę przy użyciu aplikacji Makey Makey Sampler:

          Uczniowie budują joystick z ciastoliny i podłączają go do płytki Makey Makey, a następnie używają joysticka zamiast strzałek i spacji do gry komputerowej:

        • Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do szkoły

        • Szanowni Rodzice,

          Uprzejmie informujemy, że listy kandydatów zakwalifikowanych do klas I szkół podstawowych zostały ogłoszone dnia 12.04.2024 r.

          W związku z powyższym w dniach 15.04.2024 r. - 16.04.2024 r. do godz. 15.00 należy pisemnie lub elektronicznie potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do danej szkoły podstawowej.

          Brak oświadczenia woli przyjęcia dziecka do szkoły oznacza rezygnację z zapewnionego miejsca w danej placówce.

        • Warsztaty chemiczne klasy 5b

        • Szalka Petriego, absorbenty, kwas solny i spalanie magnezu to pojęcia nieobce uczniom klasy 5b po warsztatach chemicznych w ramach Akademii Wilczków Morskich pt. Morze ropy, na których uczniowie byli 11 kwietnia 2024 roku.

          Wiemy już, że chemia może być pasją równie atrakcyjną, co pomocną. Wykładowcy Politechniki Morskiej przedstawili zasady bezpieczeństwa w pracowni chemicznej oraz przeprowadzili wspólnie z uczniami eksperymenty dotyczące właściwości chemicznych różnych materiałów i substancji. Wytworzyliśmy sztuczną krew, oczyściliśmy plamę oleju napędowego, zapisaliśmy tajną wiadomość niewidzialnym tuszem oraz spowodowaliśmy znikanie kolorów w roztworze.

          O naszej satysfakcji niech świadczą komentarze: "Proszę Pani, marzenia się spełniają!"; "Uwielbiam chemię!" Dziękujemy Politechnika Morska za zaproszenie w gościnne progi, mamy nadzieję powtórzyć tą przygodę.

        • Międzynarodowy Dzień Teatru

        • 27 marca 2024 roku w auli w budynku B odbyła się uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, podczas której uczniowie pod kierunkiem nauczycieli zaprezentowali trzy krótkie przedstawienia teatralne:

          1. „Yotuber w szkole czyli szczecińskie paszteciki” (uczniowie z klasy 6a, przygotowanie p. Elżbieta Kubera)

          2. „Śpiąca królewna i 7 krasnoludków” (uczniowie z klasy 5b, przygotowanie p. Wioletta Budziłowicz)

          3. „Thumbelina” czyli „Calineczka”, przedstawienie w języku angielskim (uczniowie z klasy 6a, przygotowanie p. Izabela Burmistrzak)

          Uroczystość poprowadzili uczniowie: Magdalena z 7b i Marcel z 6b.

          Wśród zaproszonych gości byli: pani dyrektor Dorota Maziarz - Świerzewska, pan dyrektor Przemysław Landowski, nauczyciele oraz uczniowie klas 4 - 8.

          Przedstawienia wprowadziły uczestników w magiczny świat teatru i przypomniały o istnieniu tej niezwykłej sztuki jaką jest teatr.

          Zdjęcia wykonane za pomocą aparatu fotograficznego zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

          #LaboratoriaPrzyszłości,  #LaboratoriaPrzyszlosci, @LaboratoriaPrzyszlosci

        • Zamiana miejsc

        • W piątek, 22 marca naszą szkołę "opanowali" uczniowie, którzy wcielili się w rolę nauczycieli. 

          Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że praca nauczyciela to niezwykle ważne i odpowiedzialne zajęcie, które wymaga ogromnej wiedzy. Najtrudniejsze dla "młodych nauczycieli" okazało utrzymanie dyscypliny oraz kontroli nad klasą pełną energicznych dzieci lub nastolatków.

        • Nasz uczeń nagrodzony

        • Uczeń naszej szkoły Oliwer z klasy 6a zajął trzecie miejsce w 12. międzyszkolnym konkursie "Ogrody pływające, czyli Szczecin 2050".  W swojej pracy literackiej opisał, jak wyobraża sobie nasze miasto za 26 lat. Dyplom i nagrodę nasz uczeń odebrał w czwartek, 21 marca 2024 roku, z rąk Celiny Wojtoń, wicedyrektor Zespołu Szkół Sportowych, który zorganizował konkurs.

          Na konkurs wpłynęło ponad 230 prac literackich i plastycznych z około 40 szkół podstawowych i ponadpodstawowych Szczecina. Oliwer przedstawił własną wizję zielonych wysp z bujną roślinnością i fontannami, pływających po czystej, błękitnej Odrze.

          Laureatom konkursu gratulowała Iwona Potrykus, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Szczecina. Organizatorzy podkreślali wysoki poziom i oryginalność prac.

        • Kiermasz wiosenno - świąteczny

        • Uczestnicy dodatkowych Zajęć Artystycznych zorganizowali w czwartek 21 marca 2024 roku w godz. 9:00 - 16:00 mały Kiermasz wiosenno - świąteczny na parterze w bud. B.

          Zebrane środki przeznaczone zostaną na wyposażenie i materiały do pracowni plastyczno - technicznej.

        • Wiosna w pełni

        • Wiosenne kwiaty zakwitły na terenie naszej szkoły. Jesienią posadzili je uczniowie wraz ze swoimi nauczycielkami. Najmłodsi z klas 1-3 wybrali żółte żonkile, a szóstoklasiści z kl. 6a - fioletowe krokusy. Przyłączyli się w ten sposób do szczecińskiej akcji „Krokusowa Rewolucja”. Teraz kwiaty kwitnące na trawniku przy sali gimnastycznej cieszą oczy uczniów, ich rodziców oraz pracowników szkoły.

        • Warsztaty Geologiczne

        • Warsztaty w Muzeum Geologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego 

          We wtorek, 19 marca 2024 roku, uczniowie klasy 5 mieli dużą przyjemność wziąć udział w warsztatach dotyczących skał i minerałów. Dowiedzieliśmy się czym są skały , z czego są zbudowane , czym jest skala twardości, jak minerały reagują na różne rodzaje promieniowania. Obejrzeliśmy wiele eksponatów skamieniałości. Było bardzo ciekawie i naukowo.

        • Konkurs fotograficzny „Witaj wiosno!”

        • Fotografia powinna być wykonana na terenie miasta Szczecin lub jego okolic i przedstawiać intrygujące, niezwykłe miejsce, obiekt lub przyrodę, kojarzącą się z wiosną.

          Konkurs skierowany jest do dzieci przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych. 

          Zdjęcia należy wywołać w formacie 15x21, na papierze matowym i dostarczyć do Szkoły Podstawowej nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie do dnia 15 kwietnia 2024r.

          Komisja konkursowa dokona oceny prac. Prace zostaną ocenione pod względem zgodności z tematem, staranności wykonania, pomysłowości, estetyki wykonania pracy, walorów artystycznych.

          Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 07 maja 2024r. Laureaci konkursu o wynikach zostaną powiadomieni drogą e-mailową.

          Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

          Regulamin konkursu: Regulamin

          Karta zgłoszenia: Karta_zgloszenia

        • Praca z modelem bryły daje lepsze efekty 

        • 7 marca 2024 roku uczniowie klasy 8a na lekcji matematyki ćwiczyli obliczanie pola powierzchni i objętości wybranych graniastosłupów i ostrosłupów. 

          Każda grupa miała za zadanie zdjąć potrzebne wymiary bryły oraz wykorzystać Tw. Pitagorasa do obliczeń. Pracując w zespole uczniowie mogli wymieniać się spostrzeżeniami i utrwalać stosowanie wzorów.

          Modele brył zostały zakupione w ramach projektu Laboratorium Przyszłości.

          #LaboratoriaPrzyszłości, #LabolatoriaPrzyszlosci, @LaboratoriaPrzyszlosci

        • Podsumowanie Tygodnia Matematyki

        • Od 11 do 15 marca w naszej szkole królowała MATEMATYKA.

          Zwieńczeniem całego tygodnia był konkurs na ciasto π.

          Jury miało ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców w tym konkursie. Ostatecznie przyznano nagrody następującym uczniom:

          I miejsce: Zosia z klasy 5a

          II miejsce: Nikola z klasy 6b

          III miejsce: Oliwier z klasy 4b

          Wyróżnienia otrzymali: Filip z klasy 4a, Luiza z klasy 6a, Karolina z klasy 6a, Oleksandr z klasy 6a, Oleksii z klasy 6a.

          W piątek, 15 marca 2024 roku, odbyło się podsumowanie Tygodnia Matematyki, gdzie uczniowie biorący udział w zadaniach podczas całego tygodnia otrzymali dyplomy i nagrody.

        • Tydzień matematyki - wystawy

        • Podczas Tygodnia Matematyki w budynku B miały miejsce dwie wystawy, podczas których mogliśmy podziwiać prace uczniów.

          Pierwsza wystawa dotyczyła ciekawostek o liczbie 2024 oraz ciała człowieka w liczbach. 

          Druga wystawa związana była z liczbą π.

          Na lekcjach matematyki uczniowie robili również projekty dotyczące rozwinięcia liczby π.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi
      • budynek A: 91422 02 34 515 167 926 budynek B: 789 256 347
      • ul. Cyryla i Metodego 43-44, 71 - 540 Szczecin Poland
      • Inspektor Ochrony Danych Agnieszka Marciniak iod@spnt.pl tel. +48918522093 Zastępca Inspektora Ochrony Danych Rafał Malujda iod@spnt.pl tel. +48918522093
    • Logowanie