Programy

 

  

    

    

AKTUALNOŚCI

 • SZKOŁA PODSTAWOWA 41 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI

  MA ZASZCZYT ZAPROSIĆ NA

  „MULTIMEDIALNY KONKURS JĘZYKOWO-INFORMATYCZNY”

  POD PATRONATEM KURATORIUM OŚWIATY

   

  STWÓRZ W JĘZYKU ANGIELSKIM LUB NIEMIECKIM PREZENTACJĘ

  MULTIMEDIALNĄ W PROGRAMIE MICROSOFT POWER POINT

  NA TEMAT „MÓJ IDOL”

   

  OCENIANE BĘDZIE:

  WARTOŚĆ ESTETYCZNA

  WYKORZYSTANIE WIEDZY INFORMATYCZNEJ

  POPRAWNOŚĆ JĘZYKOWA

  UMIEJĘTNOŚĆ ZAPREZENTOWANIA

  ZGŁOSZENIA NALEŻY NADSYŁAĆ DO 14.02.2018  ROKU 

 • ZASADY BEZPIECZEŃSTWA OBOWIĄZUJĄCE PODCZAS FERII ZIMOWYCH

  1. Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej. Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk - miejsc do tego przeznaczonych.

  2. Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy - z dala od ulic, mostów, torów kolejowych!

  3. Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni! 

  4. W czasie zjeżdżania zachowuj bezpieczną odległość między sankami!

 • 12 stycznia 2018 roku Szkoła Podstawowa Nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi już po raz jedenasty gościła uczniów ze szczecińskich szkół na Potyczkach Matematycznych. Konkurs przeznaczony był dla trzecioklasistów. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny z 13 szkół podstawowych. Uczniowie zmierzyli się z nietypowymi zadaniami, zagadkami i łamigłówkami matematycznymi. Głównym celem konkursu było rozbudzanie logicznego myślenia, doskonalenie umiejętności stosowania wiedzy w zadaniach praktycznych oraz kształcenie umiejętności współdziałania w grupie. W tym roku bezkonkurencyjni okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 10, tuż za nimi uplasowali się przedstawiciele Szkoły Podstawowej Nr 14, ostatnie miejsce na podium przypadło Szkole Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego.

 • ZAPRASZAMY

  DO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

  ,,POTYCZKI MATEMATYCZNE"

   

  Szkoła Podstawowa Nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi  

   im. Maksymiliana Golisza w Szczecinie

  ma przyjemność zaprosić   wszystkie szkoły podstawowe do:

   

  XI KONKURSU MATEMATYCZNEGO DLA KLAS III

  ,,POTYCZKI MATEMATYCZNE”

   

  Konkurs odbędzie się 12.01.2018r. o godzinie 9:00

  W Szkole Podstawowej Nr 41z Oddziałami Integracyjnymi im. Maksymiliana Golisza

  ul. Cyryla i Metodego 44.

  Każdą placówkę reprezentować będzie 3 osobowy zespół.

 •  

  Niech nadchodzące Święta będą dla nas wszystkich czasem niezapomnianym,
  spędzonym w atmosferze rodzinnego ciepła i wielkiej radości,
  bez pośpiechu i trosk.

  W Nowym Roku życzę spełnienia marzeń

  i sukcesów w każdym dniu.

   

  W imieniu Grona Pedagogicznego,

  Uczniów oraz Pracowników Szkoły

                       Lilianna Popławska

     Dyrektor Szkoły

   

                                            

   

  Gwiazdka 2017r.

   

 • Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów, jednym z nich jest odgrywanie Jasełek. W tym roku w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas V i VI, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 22 grudnia 2018 roku, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dziecię. Uczniowie wcielili się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

 • 12.12.2017

  Państwo Rodzice,  Prawni Opiekunowie

   

     Uprzejmie informuję, że w dniach 27 – 29 grudnia 2017 r. szkoła zapewnia opiekę dzieciom ze względu na Państwa obowiązki zawodowe.

  W dniach 27 – 29 grudnia 2017 r. opiekę zapewniamy w godz. godz. 7:00 – 17:00.

  Informację należy przekazać do 20 grudnia br. w sekretariacie szkoły lub przesłać do szkoły drogą mailową na adres sp41@miasto.szczecin.pl

   

  Lilianna Popławska

  Dyrektor Szkoły

 • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 41

  z Oddziałami Integracyjnymi

  im. Maksymiliana Golisza

  w Szczecinie

  ogłasza WYNIKI  Konkursu Międzyszkolnego

  PLASTYCZNO – FOTOGRAFICZNO – POETYCKIEGO

  „Złota Jesień w Szczecinie”

  FOTOGRAFIA

  Klasy IV-VII szkoły podstawowej:

  I miejsce –  Wojciech Marcinkiewicz – SP 56

  II miejsce –  Marta Wróbel – SP 65

  III miejsce – Tytus Zieziulewicz – SP 7

   

  Wyróżnienia:

  Karolina Iwanowska – SP 7

  Jakub Opłotny – SP 7

  Daria Zubiel – SP 39

   

 • Samorząd Uczniowski podjął się po raz pierwszy adopcji psa z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami  w Szczecinie (TOZ-Szczecin), naszym podopiecznym został: wesoły kundelek Morus.

  Liczymy na aktywność wszystkich klas podczas comiesięcznych zbiórek karmy, ciepłych kocy, zabawek, dla Morusa oraz innych piesków ze schroniska.          

  Prosimy też o odwiedzenie strony  internetowej TOZ-u i zapoznanie się z naszym nowym podopiecznym. Chcielibyśmy, aby Morus znalazły odpowiedzialnego właściciela  i zmienił swoje smutne, psie życie.

 • W dniu 14.12.2017 r. odbyło się Przedstawienie Mikołajkowe – świąteczny prezent pedagogów wspomagających dla dzieci. W tym roku przedstawienie pt. „Bałwanki u Mikołaja”, zachęcało do uśmiechu jako najprostszej, najkrótszej drogi do ludzkich serc. Jest to wieloletnia tradycja w naszej szkole, która daje dużo radości zarówno uczniom jak i nauczycielom. Życzymy Wszystkim uśmiechniętych Świąt Bożego Narodzenia i dużo uśmiechu w Nowym Roku.   

   

           

   

           

 • Miło nam poinformować, że dniu 07.12.2017 r. pięcioro uczniów naszej szkoły zdobyło najwyższe miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno-Technicznym „Latarnie Pomorza Zachodniego” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 54  w Szczecinie. W kategorii klas starszych

  I miejsce zdobyła Milena Kwaśniewska z kl. 5 b,

  II Paulina Pruszkowska z kl. 6 c,

  III miejsce ex aequo Natalia Jaworska z kl. 5b, Magdalena Mysiak z kl. 4 b.

  Dziewczyny wykonały przepiękne przestrzenne latarnie. W kategorii klas młodszych

 • Dzyń, dzyń, dzyń … już po raz piąty spotkaliśmy się na Świątecznej Ulicy – imprezie muzyczno - taneczno - kiermaszowej w naszej szkole.

  Tradycyjnie na sali gimnastycznej młodzi, piękni, utalentowani uczniowie przedstawili swoje umiejętności wokalno-taneczne. Przybyli goście, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie otrzymali namiastkę przedświątecznej atmosfery, którą zgotowali swoimi występami i Ci najmłodsi „zerówkowicze” po tych najstarszych „gimnazjalistów”. Były śpiewy, były tańce , była nawet licytacja w języku niemieckim! Nie sposób też nie zaznaczyć występu rodzeństwa z Ukrainy i wykonania kolędy angielskiej przy akompaniamencie gitary. A tuż po części artystycznej każdy z przybyłych mógł zakupić ozdoby na choinkę, stroiki, świąteczne gadżety, niejednokrotnie własnoręcznie wykonane przez naszych uczniów.

 • Drużyna Koła Morskiego naszej szkoły zdobyła 3 miejsce w Turnieju Marynistycznym „Każdy może kochać morze”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 37 w Szczecinie. Otrzymała tym samym BRĄZOWĄ SZEKLĘ. W Turnieju nasze uczennice wykazały się wiedzą, umiejętnością wiązania węzłów żeglarskich, klarowania( składania żagla), malowania, składania puzzli. To były wymagające zawody dla prawdziwych wilków morskich.

  Brawo. Życzymy dalszych pomyślnych wiatrów.

           

   

   

 • Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat "SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM" za udział w kampanii społecznej "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!" w roku szkolnym 2017/2018.

   

 • We wtorek 21 listopada 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości. Dla klas młodszych została stworzona „Strefa życzliwości” na parterze szkoły. Uczniowie w czasie lekcji i przerw mogli uczestniczyć na niej w krótkich, życzliwych spotkaniach. Najchętniej w akcje włączyli się najmłodsi. Uczniowie mieli możliwość wysłania przyjaznych życzeń, przekazania miłych słów. Zostali obdarowani też Aniołkami Życzliwości.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się filmiki przygotowane z pomocą klasy 5a promujące życzliwą, pomocną postawę wobec innych.

 • 20 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z Mistrzem Polski w Kia Lotos Race 2017 – Kamilem Serafinem. Pan Kamil bardzo dobrze przygotował się do spotkania z uczniami. Miło go było poznać, posłuchać o jego hobby i przygotowaniach do wyścigów samochodowych. Oglądaliśmy również fragmenty nagrań z wyścigów na torze. Każdy mógł dostać autograf Mistrza oraz obejrzeć jego auto na boisku.
   Pan Kamil jest bardzo pozytywnie nastawiony do życia. Myślę, że każdemu podobało się spotkanie z nim. Chcemy Panu bardzo podziękować za to, że poświęcił dla nas swój czas. Życzymy mu dalszych sukcesów!

 • 10 listopada 2017 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość pod hasłem „Pociąg do wolności” z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie szkoły przygotowali montaż słowno – muzyczny w scenerii dworców kolejowych, po których poruszali się podróżni czekający na pociąg do wolności. Prowadzący kolejarze wprowadzili widzów i pasażerów w atmosferę poszczególnych okresów historycznych oraz męstwa jakim naród polski musiał się wykazać, aby odzyskać utraconą państwowość. Młodsi uczestnicy przedstawili pieśni, które zagrzewały do walki powstańców w ich ofiarnych działaniach na rzecz odzyskania niepodległości. Widowisko pokazało, jak niewiele trzeba by stracić wolność i niepodległość, a jak wiele by ją odzyskać.

 • Dnia 26 października 2017 roku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia nowych pierwszaków- uczniów klasy 1a i 1b. Dzieci przygotowały bogaty program artystyczny, w którym pokazały swoje umiejętności w zakresie tańca, śpiewu, recytacji wierszy o najistotniejszych kwestiach nauki szkolnej – literach, zdrowym odżywianiu, bezpieczeństwie w ruchu drogowym, ochronie środowiska. Nie brakło także elementów kodowania. Pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę, po czym zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Otrzymali również pamiątkowe upominki oraz dyplomy, by radośniej rozpocząć drogę ucznia.

 • W dniach 12.10-25.10.2017 r . odbyła się w naszej szkole Ogólnopolska Kampania Edukacyjna dotycząca funkcjonowania osób z dysfunkcją wzroku pt. "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie".

  Akcja informacyjna odbywała się w ramach Międzynarodowych Obchodów Dnia Białej Laski. Została zainicjowana przez uczniów Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczego w Bydgoszczy.

  Projekt został przeprowadzony w 19 klasach. Uczniowie oglądali film lub wykonywali ćwiczenia praktyczne pokazujące jak prowadzić osobę niewidomą, jak udzielać jej wskazówek dotyczących trasy, jak pomagać w komunikacji miejskiej, w sklepach, na stołówce. Dowiedzieli się również, na czym polega istota pisma brajla, dotykali książek brajlowskich, pisali na maszynie brajlowskiej.  Była możliwość zobaczenia globusu, atlasu brajlowskiego, tabliczek do rysowania.

 •  SZKOŁA PODSTAWOWA NR 41 z Oddziałami Integracyjnymi

  im. Maksymiliana Golisza w Szczecinie

    zaprasza do udziału w Konkursie Międzyszkolnym

  PLASTYCZNO – FOTOGRAFICZNO – POETYCKIM

  „Złota Jesień w Szczecinie”

                      

  Warunki uczestnictwa:

  ٭ w konkursie mogą wziąć udział uczniowie kl. IV-VII szkół podstawowych oraz kl. II i III gimnazjum (dwie kategorie wiekowe),

  * zadaniem uczestnika konkursu jest przygotowanie samodzielnie i indywidualnie pracy malarskiej, fotograficznej lub napisanie wiersza na zadany temat,

 • Samorząd Uczniowski już po raz siódmy rozdał nagrody: Sowę i Budzik klasom o najwyższej średniej ocen oraz najwyższej frekwencji w roku szkolnym 2016/2017.                  

  Już po raz trzeci klasa 7c otrzymała statuetkę Sowy za najwyższą średnią ocen ze wszystkich  klas 4-7, a klasa 5a Budzik za najwyższą frekwencję.

  GRATULACJE!!!

            

   

   

            

 • Dnia 30.09.2017r przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole.
  Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli uczniowie  klas 4-7. Komisja wyborcza czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów. Nauczycielami nadzorującym przebieg wyborów byli opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.

  Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego  w skład samorządu weszły osoby o największej liczbie głosów: Wiktoria Łukomska, Michał Zabłocki, Kamil Klichowski, Pola Fornal, Magda Mysiak, Karina Dzhuguryan.

 • 29 września 2017 r. z okazji Dnia Chłopaka odbyły się w naszej szkole wybory Mistera Szkoły. Kategorie były 3: najprzystojniejszy, najbardziej dowcipny i najbardziej lubiany.

  Najprzystojniejsi mieli za zadanie zaprezentować różne przedmioty, stroje lub dodatki. Wykonanie jednak tego zadania wcale nie było łatwe, gdyż wybieg znajdował się na podwyższeniu. Najlepszy w tej konkurencji okazał się uczeń klasy 3a Mateusz Teodorczyk, który na wybiegu czuł się jak ryba w wodzie. Do zaprezentowania wybrał futro lisa.

 • 23 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w imprezie miejskiej organizowanej przez "Społem" i Aeroklub Szczeciński na Lotnisku Aeroklubu pn. "Święto Latawca". Dzieci wykonały na zajęciach koła plastyczno - technicznego własne latawce i dzielnie startowały w zawodach. Zdobyliśmy kilka wyróżnień i wiele niespodzianek. Organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji uczestnikom i pogoda też dopisała.

  Dzieci i rodzice spisali się świetnie i bardzo im dziękujemy za liczny udział w imprezie.

 • 4 września 2017 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Oto krótka fotorelacja z tych uroczystości.

            

   

            

   

            

   

            

 • Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018

  04 września 2017r.

  Rozpoczęcie roku w sali gimnastycznej, a następnie spotkanie z wychowawcami w salach

      Budynek A    

  Klasy I, II godz.: 8:30                                               

 • ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

  W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 41 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI

  rozpoczynają zajęcia 01 września 2017 r. (piątek) w godzinach od 7:00 do 17:00 lub zgodnie ze złożoną deklaracją

 • 11.08.2017

  Państwo Rodzice / Prawni Opiekunowie

  Poniżej zamieszczony jest wniosek do świetlicy szkolnej. Wypełniony dokument należy złożyć w sekretariacie szkoły.

  Wniosek_do_swietlicy.pdf

 • Podręczniki nie objęte dotacją zakupuje Rodzic/Prawny opiekun

   

  podreczniki_2017-2018-klasy.pdf

 • Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi i Grono Pedagogiczne zapraszają Rodziców / Prawnych Opiekunów na spotkanie organizacyjne oddziałów przedszkolnych 28 czerwca 2017 r. (środa) godz. 17:00 w sali 6.

   

 • Wakacje to czas zabawy i nowych wyzwań. Korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie zapominajmy jednak o bezpieczeństwie własnym i ludzi, którzy nas otaczają! Zanim oddamy się wakacyjnej beztrosce, przyswoimy sobie kilka podstawowych zasad.

   

   

  PODCZAS POBYTU NAD WODĄ

 • 23 czerwca 2017 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Od godziny 9.00  rok szkolny żegnały poszczególne klasy według ustalonego harmonogramu. Oto krótka fotorelacja z tych uroczystości.

 • Dnia 21 czerwca 2017 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego przy al. Piastów 12 w Szczecinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród Prezydenta Miasta Szczecin dla wybitnie uzdolnionych uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

  Zgodnie z decyzją Komisji ds. Nagród Prezydenta Miasta Szczecin nasza uczennica Marta Witek otrzymała nagrodę za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017.

 • Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała wyróżnienie w programie Bezpieczna Szkoła 2016/2017. Program polegał na stałej współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie. Nasze działania były skupione na profilaktyce agresji i przemocy. W ramach programu uczniowie uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami Policji oraz w akcji indywidualnego witania w progach szkoły przez nauczycieli. Uczniowie wzięli udział w konkursie fotograficznym "Ja i ty to MY", stworzyli film promujący Naszą Bezpieczną Szkołę oraz animację dotyczącą bezpieczeństwa. Wszyscy jesteśmy dumni z przyznanego wyróżnienia i wspólnie dbamy i będziemy dbać o bezpieczeństwo w szkole!

 • Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2016/2017

  23 czerwca 2017r.

 • Państwo Rodzice,  Prawni Opiekunowie

  Uprzejmie informuję, że w dniu  16 czerwca 2017 r. szkoła zapewnia opiekę dzieciom ze względu na Państwa obowiązki zawodowe w godz. godz. 7:00 – 16:00.

  Informację należy przekazać do 14 czerwca br. w sekretariacie szkoły lub przesłać do szkoły drogą mailową na adres sp41@miasto.szczecin.pl

 • 9 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbyła się impreza środowiskowa – VII Piknik Ekologiczny pod hasłem „„Własne zdrowie i los środowiska to sprawa na wskroś nam bliska!” Celem wydarzenia było  popularyzowanie wśród społeczności lokalnej działań proekologicznych i prozdrowotnych oraz prezentacja osiągnięć, sukcesów i talentów  uczniów. Współorganizatorami imprezy byli:  Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Szczecinie, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Szczecin przy Sekretariacie ds. Młodzieży, Miejska Komenda Policji oraz Koordynator Szczecińskiego Programu Edukacji Wodnej i Żeglarskiej Pani Jolanta Gałązka.

 • UWAGA

  Rodzice dzieci, którzy złożyli dokumenty o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstatowej Nr 41 z OI

   

  Proszę rodziców dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego o potwierdzenie w dniach 12-13 czerwca br. woli przyjęcia dziecka w formie podpisania umowy cywilno-prawnej o świadczenie usług przez SP 41 z OI (druki można pobrać w sekretariacie szkoły).

 • Zapraszamy wszystkich mieszkańców Niebuszewa na Piknik Ekologiczny pod hasłem: "Własne zdrowie i los środowiska to sprawa na wskroś nam bliska” 9 czerwca 2017 r. od godz. 13.30. Podczas imprezy będziemy promować zdrowy i ekologiczny styl życia.

 • 31 maja 2017 roku biliśmy po raz kolejny rekord w czytaniu masowym. Patronatem akcji jest miesięcznik "Biblioteka w szkole", a udział w niej elementem podsumowującym Rok Czytelnictwa. Tego dnia cała szkoła zebrała się na boisku z książkami, aby udowodnić, że młodzież jednak czyta i to czyta bardzo różną literaturę. Zaczynając od baśni, które cieszą się niesłabnącym powodzeniem poprzez literaturę przygodową i fantazy na poezji kończąc. I właśnie wspólnym czytaniem "Lokomotywy" Juliana Tuwima zakończyliśmy tego niezwykłego dnia akcję czytelniczą, dochodząc do wspólnego wniosku, że czytanie jest ciągle w modzie. Młodzież chętnie wypowiadała się na temat swoich zainteresowań czytelniczych oraz jakie książki chcieliby widzieć w bibliotece.

 • PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY

   II OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNO-TECHNICZNEGO

                                         „EKO - ZABAWKA”                                     

 • 24 maja 2017 r. drużyna z naszej szkoły wzięła udział w I Szczecińskim Turnieju Rowerowym dla klas czwartych Szkół Podstawowych organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 37 w Szczecinie. Drużyna z kl. IVa zdobyła Puchar zajmując w Turnieju III miejsce. Uczniowie brali udział w czterech konkurencjach: rozwiązywanie testu z wiedzy o ruchu drogowym, przygotowanie roweru do jazdy, udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej  oraz jazda rowerem w miasteczku ruchu drogowego.

 • Dnia  19 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 16 w Szczecinie, odbył się finał XII edycji konkursu „Mali Mistrzowie Języka” pod honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 4 b, Milena Kwaśniewska. Uczennica najpierw zdobyła tytuł finalisty konkursu, a następnie tytuł laureata.

  Konkurs składał się z trzech etapów rozłożonych w czasie, od listopada 2016r., do maja 2017roku: szkolnego, międzyszkolnego oraz finału.

 • 12 maja w Muzeum Narodowym w Szczecinie odbyła się Gala Finałowa XVII edycji  konkursu: Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość mój region.

  W tym roku uczennica naszej szkoły Marta Witek zajęła II miejsce, a Wiktoria Krawczyk została finalistką.

  Serdecznie gratulujemy.

 • 5 maja 2017 roku w naszej szkole zorganizowano Dzień Unii Europejskiej, z okazji nadchodzącego Dnia Europy, który odbędzie się 9 maja.

  Każda klasa 4-6 przygotowała stoisko, na którym zaprezentowała kulturę, historię, tradycję jednego z wybranych krajów UE:

  4a przygotowała informacje o Portugalii, 4b w strojach ludowych prezentowała Polskę, a 4c w sportowych Niemcy.

 • DZIAŁANIA SZKOŁY W ZAKRESIE UBIEGANIA SIĘ O KRAJOWY CERTYFIKAT SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE

  RAPORT KOŃCOWY Z AUTOEWALUACJI  

  Załącznik VI

 • W wojewódzkich obchodach Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja 2017r. o godzinie 12.00, przy Pomniku Czynu Polaków na Jasnych Błoniach brał udział Poczet Sztandarowy naszej szkoły. W trakcie uroczystości: ceremoniał wojskowy, przemówienia okolicznościowe, złożenie kwiatów.

  Poczet Sztandarowy reprezentował szkołę 8 maja 2017r., także na obchodach poświęconych 72. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie. Pod Pomnikiem Braterstwa Broni na Cmentarzu Centralnym odbył się apel poległych.

 • Z okazji Światowego Dnia Zdrowia odbył się konkurs na talerz wiosennych, zdrowych kanapek. Każda klasa przygotowała gazetkę o zdrowiu. Chętni mogli obliczyć swoje BMI, zmierzyć ciśnienie krwi u pielęgniarki. Podczas wychowania fizycznego sprawdzaliśmy swoją wytrzymałość i mierzyliśmy tętno po wysiłku.

            

 • 26 kwietnia 2017 r. odbyło się podsumowanie I edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno- Literackiego „Ekowodni”.  Na konkurs wpłynęło 67 prac z 6 szkół: SP 35, 41 z OI, 42, 53, 54, Szkoła w Bezrzeczu.

  Konkurs odbywał się pod patronatem Szczecińskiego Programu Edukacji Wodnej i Żeglarskiej, który reprezentowała Pani Jolanta Gałązowska, koordynatora programu.

 • Dnia 25 kwietnia 2017 roku reprezentacja naszej szkoły wzięła udział  w zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 63 z Oddziałami Integracyjnymi VII Integracyjnych Warsztatach tanecznych. Zajęcia poprowadziła profesjonalna instruktorka ze Szkoły Tańca ASTRA.  Wszyscy uczestnicy starali się sprostać wymaganiom, bawiąc się przy tym wyśmienicie.  Po wyczerpujących zajęciach uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Potem nastąpił finał zabawy.  Poziom zaangażowania uczestników warsztatów został oceniony  bardzo wysoko, dlatego wszyscy otrzymali złote medale.

 • 12 kwietnia 2017 r. odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Literacko- Plastycznego „List w butelce”, organizowanego przez Centrum Kształcenia Sportowego.  W kategorii klas pierwszych, nasz uczeń Gabriel Fenikowski zdobył II miejsce.

  Gratulujemy.

 • Państwo Rodzice,  Prawni Opiekunowie

     Uprzejmie informuję, że w dniu  02 maja 2017 r. szkoła zapewnia opiekę dzieciom ze względu na Państwa obowiązki zawodowe w godz. godz. 7:00 – 17:00.

  Informację należy przekazać do 26 kwietnia br. w sekretariacie szkoły lub przesłać do szkoły drogą mailową na adres sp41@miasto.szczecin.pl

 • W dniu 12 kwietnia 2017 r. uczniowie z Koła Teatralnego Języka Angielskiego wystawili przedstawienie „Hansel and Gretel, czyli Jaś i Małgosia”.

  W rolach głównych wystąpili: Wiktoria Krawczyk jako Gretel, Michał Bogucki jako Hansel, Emilia Furdal jako Stepmother, Mateusz Duda jako Father, Marta Witek jako Witch oraz Natalia Kot jako Fairy.

 • 8 kwietnia 2017 r. na Lotnisku Aeroklubu Szczecińskiego odbył się Festiwal Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze. Nasza Drużyna zajęła w zawodach II miejsce.

            

 • W dniach 6-7 i 10 kwietnia 2017r. gościliśmy w naszej szkole dzieci i nauczycieli z Publicznego Przedszkola Nr 67 „Stokrotka” w Szczecinie. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach  otwartych „Kodowanie na ekranie –Złota Rybka” oraz w zajęciach z języka angielskiego „Kolorowe owoce”.

  Mali goście rozwiązywali zagadki, świetnie bawili się przy tablicy interaktywnej,  uczestniczyli aktywnie w zajęciach ruchowych, plastycznych oraz w zajęciach z języka angielskiego. Choć to był  ich szkolny debiut nikt nie miał tremy. Dzieci śmiało przekroczyły próg klasy i aktywnie włączyły się do udziału w zabawie.

 • W czwartek 06.04.2017r. o godzinie 14.00 w Zespole Szkół Sportowych przy ul. Małopolskiej 22 odbyło się uroczyste podsumowanie Miejskiego Konkursu Twórczości plastycznej i literackiej „Ogrody pływające-czyli Szczecin 2050”. Była to już VII edycja tego konkursu. Uczniowie naszej szkoły jak co roku biorą w nim czynny udział. W tym roku naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas IV i V: Natalia Jaworska (IVb), Paulina Pruszkowska (Vc), Marcel Bieluń (Vc) oraz Tomasz Łaskarzewski (Vc). Uczniowie odebrali wyróżnienia w kategorii prac plastycznych i przestrzennych. Młodzi artyści przedstawili wizję miasta Szczecin w niedalekiej przyszłości.

 • Szkoła Podstawowa Nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi od 31 marca 2009 roku posiada Zachodniopomorski Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie (2017 r. – Prolongata).    

  Dążymy do osiągania celów i realizujemy zadania określone w podstawie programowej. Koncepcja pracy szkoły, jej struktura i organizacja sprzyja uczestnictwu społeczności szkolnej w realizacji zadań w zakresie Promocji Zdrowia. Klimat społeczny szkoły, warunki oraz organizacja nauki i pracy sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej.

 • 29 marca 2017 r. w godzinach popołudniowych naszą szkołę odwiedzili przyszli uczniowie grup zerowych i klas pierwszych wraz ze swoimi rodzicami. Przybyłych gości witali uczniowie klasy I i zapraszali do obejrzenia szkoły. Przedszkolaki oraz ich rodzice mogli zajrzeć niemal do każdego zakamarka naszej placówki, mogli zwiedzić: świetlice, bibliotekę multimedialną, salę gimnastyczną, sale lekcyjne, pracownie komputerowe oraz salę zabaw „Bajlandię”. 

 • W dniach 28. 03. - 30.03. odbyły się  Dni Teatru.

  Z tej okazji uczniowie klasy 6 c przygotowali przedstawienie pt. Bajka o maszynie cyfrowej, co ze smokiem walczyła. Była to inscenizacja opowiadania S. Lema, ze zbioru Bajki robotów, należącego do literatury sciencefiction. Przedstawienie uświetniło inaugurację obchodów Dni Teatru.

 • Dnia 25.03.2017. uczniowie z Koła Edukacji Morskiej brali udział w Projekcie Edukacyjnym „Bezpieczni pod żaglami”.

  Uczniowie odbywali zajęcia praktyczne na lądzie i w wodzie w Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie.

  Dzieci uczyły się udzielać pierwszej pomocy przy użyciu AED (automatycznej defibrylacji zewnętrznej). Ćwiczyły korzystania z deski ratunkowej stabilizującej – Ferno i kołnierza stabilizującego. Następnie na wodzie pływały na deskach „Board rescue”- jak prawdziwi ratownicy, adepci do „Słonecznego patrolu”.

 • Państwo Rodzice,  Prawni Opiekunowie

  Uprzejmie informuję, że w dniach 13, 14, 18 kwietnia 2017 r. szkoła zapewnia opiekę dzieciom ze względu na Państwa obowiązki zawodowe.

  W dniach 13, 18 kwietnia 2017  r. opiekę zapewniamy w godz. godz. 7:00 – 17:00, natomiast w dniu 14 kwietnia br. w godz. godz. 7:00 – 16:00

 • 24 marca 2017 r. już po raz dwunasty w naszej szkole odbył się Turniej Integracyjny „Porozumienie bez barier”. 

  W tegorocznej edycji wystartowali zawodnicy w sześciu  drużynach:  SP Nr 74, SP Nr 54, SP Nr 45 z OI, SP Nr 41 z OI, PSP „ Na Głębokiem”, PP NR 1. Uczestnicy pokazali, że uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych potrafią pracować tak samo jak ich zdrowi rówieśnicy. Podczas imprezy powstało sześć przestrzennych prac przedstawiających zamek.  W pracy drużynom pomagali ich opiekunowie i uczniowie z SP Nr 41 z OI. Jury jednogłośnie przyznało sześć pierwszych miejsc. Pomysłowe wykonanie prac nie pozwoliło na inny werdykt.

 • Dyrektor Szkoły i Grono pedagogiczne zapraszają Dzieci i ich Rodziców

  na Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej Nr 41 z Oddziałami Integrayjnymi

  przy ulicy Cyryla i Metodego 44,

 • Szkoła Podstawowa Nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie zaprasza do wzięcia udziału

  w II Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno – technicznym  „EKO – ZABAWKA”

   

  PATRONAT:

 • ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W  KONKURSIE PRZYRODNICZYM  DLA  KLAS I - III

   

  Szkoła Podstawowa Nr 41z Oddziałami Integracyjnymi im. Maksymiliana Golisza w Szczecinie ma przyjemność zaprosić wszystkie szkoły podstawowe do udziału w

 •  I KONKURS MIĘDZYSZKOLNY

  Z WYCHOWANIA KOMUNIKACYJNEGO

  DLA KLAS MŁODSZYCH

  Szkoła Podstawowa nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi, im. Maksymiliana Golisza w Szczecinie ma przyjemność zaprosić wszystkie szkoły podstawowe do udziału w

 • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

  NA PLAKAT „EKOWODNI” – I EDYCJA
   

   

  CELE KONKURSU:

 • 8 marca 2017 r. uczniowie klas starszych uczestniczyli w apelu podsumowującym pracę w I semestrze roku szkolnego 2016/2017.

  Klasa 6c ponownie uzyskała w pierwszym semestrze najwyższą średnią ocen i znów stała się posiadaczem Sowy Kornelii. Budzik, nagrodę za najwyższą frekwencję, otrzymała natomiast klasa 4a.

 • Celem projektu było:

  • Pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
  • Kształtowanie wśród młodych ludzi postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
  • Zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli.

 • 10 lutego 2017r. w Szkole Podstawowej Nr 41 z Oddziałam Integracyjnymi już dziesiąty raz uczniowie szczecińskich szkół łamali głowy z łamigłówkami liczbowymi, szyframi i zagadkami. Do konkursu matematycznego przewidzianego dla klas trzecich przystąpiło trzynaście szkół. Na szczęście dla wszystkich liczba 13 nie okazała się pechowa. Wszyscy uczestnicy okazali się prawdziwymi mistrzami logicznego myślenia. Uczniowie pracowali w drużynach. Oprócz dużych wiadomości musieli wykazać się umiejętnością pracy w zespole. Na podium stanęli przedstawiciele trzech szkół. Brąz przypadł uczniom ze Szkoły Podstawowej Nr 20. Srebro uczniom ze Szkoły Podstawowej Nr 42. Prawdziwymi mistrzami okazali się przedstawiciele Szkoły Podstawowej Nr 48 i to oni opuścili mury naszej szkoły ze złotymi medalami na szyjach. 

 • Karnawał to czas wspaniałej i radosnej zabawy. W czwartek 9 lutego 2017r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy, w którym uczestniczyli uczniowie grup 0 oraz klas I-VI. Na ten dzień sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, udekorowaną balonami, bibułami i serpentynami. Uczniowie wszystkich klas licznie przybyli w pięknych i pomysłowych strojach. Na parkiecie pojawiły się księżniczki, wróżki, piraci, czarodzieje, kowboje, duchy, żołnierze i inne barwne postaci z bajek i kreskówek. Przy dźwiękach największych przebojów, wszyscy bawili się doskonale. Bal prowadzony był przez doświadczonego DJ’a. Podczas imprezy na uczestników czekały tańce i węże w rytm znanych przebojów, pokazy, konkursy oraz inne atrakcje. Jak przystało na bal karnawałowy, spośród uczestników zabawy wybrano Króla i Królową balu. W przerwach zabawę umilał poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 • Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie ferii zimowych w dniu 20.01.2017r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z udziałem przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, pani Moniki Malińskiej . 

  W spotkaniu uczestniczyli uczniowie grup przedszkolnych oraz klas trzecich. Funkcjonariuszka przypomniała o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych. Omówiła z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegała przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Uczniowie otrzymali wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się w czasie kuligu. Natomiast dzieci, które pozostają w domach, zostały poinformowane o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Pani policjantka przypomniała uczniom o noszeniu odblasków.

 • Wesołych świąt  Bożego Narodzenia

  Szczęśliwego Nowego Roku

   

 • 21 grudnia 2016 r. w naszej szkole, po raz kolejny, pedagodzy wspierający zorganizowali mikołajkowe przedstawienie dla uczniów klas młodszych. Nauczyciele wcielili się w role Mikołajów i uprzyjemnili swoją zabawną inscenizacją czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Dzieci z entuzjazmem przyjęły niespodziankę od grona pedagogicznego.

            

 • Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów klas: 4a, 4b, 5b - Jasełka, które zostały wystawione dnia 21.12.2016 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze, aniołowie i szkolny chór.  Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami oraz występem tanecznym jednej z uczennic klasy 4b. Rodzice i zaproszeni goście nagrodzili występ gromkimi brawami. Pani Dyrektor w imieniu gości, podziękowała wykonawcom i złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

 • Tradycją naszej szkoły jest coroczna uroczystość pod nazwą „Świąteczna ulica”. Jak co roku, tym razem 14 grudnia 2016 r. spotkaliśmy się w tej zimowej, świątecznej atmosferze wraz z zaproszonymi gośćmi, nauczycielami, rodzicami a przede wszystkim uczniami naszej szkoły w murach Szkoły Podstawowej Nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi aby poświętować.

  W części artystycznej podziwialiśmy występy najmłodszych uczniów czyli grupę 0a oraz 0b. Pięknym, świątecznym tańcem zaprezentowała się klasa IIIc a zaraz po niej trio: Nikola, Ola, Natalia, które wykonały krótki utwór na fletach. Podziwialiśmy również głos Mikołaja z klasy VIb, który śpiewa w „Słowikach”. Całość zamknęła Natalia uczennica klasy IVb z solowym wykonaniem piosenki pt. „Pada śnieg”.

 • Szanowni Państwo Rodzice / Prawni Opiekunowie

  W najbliższych dniach odbędą się spotkania konsultacyjne dla rodziców szczecińskich uczniów, które zostaną poświęcone zapowiedzianej przez rząd reformie systemu oświaty.

  ZAPROSZENIE.pdf

 • Wieloletnia tradycją naszej szkoły  jest udział reprezentacji uczniów w Szczecińskiej Olimpiadzie Integracyjnej.

  W środę 23 listopad 2016 r. dwunastu reprezentantów klas czwartych i piątych wraz z opiekunami udało się do Szkoły Podstawowej nr 74, aby wziąć udział w sportowych zmaganiach. Szczecińska Olimpiada Integracyjna to nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim integracja uczniów i dobra zabawa bez względu na ograniczenia wynikające z niepełnosprawności. W tej olimpiadzie zwycięzcami są wszyscy jej uczestnicy.

 • Ten szpital polubiły nawet najbardziej przestraszone misie, zające, lwy i inne pluszowe stwory przyniesione przez dzieci do szkoły. W piątek 18 listopada 2016r. studenci z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie zamienili nasz szkolny hol w Szpital Pluszowego Misia.

  Dzieci z oddziałów przedszkolnych przyszły do lecznicy ze swoimi chorymi zwierzakami. Dzielni opiekunowie opowiedzieli przyszłym lekarzom o dolegliwościach swoich podopiecznych, zaprowadzili je na badania, prześwietlenia, a nawet operacje. Po kilku godzinach zmagań udało się pomóc wszystkim chorym zwierzakom!

 • 10 listopada 2016 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Niepodległości. Uczniowie klas VI przedstawili nam dzieje naszego narodu w okresie od końca XVIII wieku, do początków XX wieku, czyli do czasów odzyskania niepodległości przez Polskę. Informacje historyczne zostały nam przedstawione przez pryzmat zmieniającej się mody. Uczniowie zobaczyli jak ubierali się ludzie na przełomie XVIII - XX wieku. Obejrzeli stroje męskie, damskie, a przede wszystkim strój wojskowy uzależniony od okoliczności i sytuacji politycznej narodu. Sala gimnastyczna w tym dniu zamieniła się w wybieg, na którym obejrzeliśmy historyczny pokaz mody. Pojawił się między innymi: króla Stanisław August Poniatowski, Napoleon Bonaparte oraz Józef Piłsudski.

 • 8 listopada 2016 r. miała miejsce ogólnopolska akcja "Śniadanie Daje Moc", był to również Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Klasa 2c przygotowała w tym dniu zdrowe jogurty z naturalnych składników. Uczniowie bardzo dobrze wiedzą, że pełnowartościowe śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy energię do pracy i lepszą koncentrację już na samym starcie !

 • 3 listopada 2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia Certyfikatów Zachodniopomorskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

  Szkoła Promująca Zdrowie to taka szkoła, w której członkowie społeczności szkolnej, pracownicy i uczniowie, podejmują starania, aby poprawić swoje samopoczucie i zdrowie, uczą się jak zdrowo żyć i jak tworzyć zdrowe środowisko oraz zachęcają ludzi, zwłaszcza rodziców do podejmowania podobnych starań.

 • Xbox z kinectem i telewizorem został zainstalowany w październiku 2016 roku w sali nr 13. Za pomocą sprzętu można ćwiczyć  Zumbę, piłkę nożną oraz wiele innych dyscyplin sportowych. Największym powodzeniem cieszy się Zumba zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt.

  Sprzęt jest również wykorzystywany na godzinach  wychowawczych oraz zajęciach specjalistycznych jako sposób ćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej.
  Na ćwiczenia przychodzą chętni uczniowie oraz dzieci ze świetlicy w czasie dużych przerw. 

 • 28 października 2016 r. odbyło się Pasowanie na Ucznia. Uczniowie klasy 1 a przedstawili piękny program artystyczny. Następnie złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły. Uroczystość zakończyła się Pasowaniem na Ucznia, przyjęciem pamiątkowych dyplomów i  upominków.

            

 • 14 października 2016 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  Aby podziękować nauczycielom i pracownikom szkoły za przekazywaną wiedzę oraz trud włożony w kształtowanie młodego człowieka, uczniowie klasy 2d, 4a, 4b, 5a oraz chór szkolny pod kierunkiem nauczycieli przygotowali uroczystą akademię. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i aktorskie, pokazując krótkie, humorystyczne scenki z życia szkoły.

 • 13 października 2016 r. Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs kulinarny „Rzeźbienia                    w serze”.

  Zadaniem uczestników było zaprojektowanie, a potem wyrzeźbienie w żółtym serze figurek.

  W konkursie wzięli udział uczniowie klas III-VI.

 • 10 października 2016 r. uczniowie klasy 1 a wzięli udział w Światowym Dniu Sadzenia Drzew. Zasadzili klasowe drzewko - magnolię. Zadaniem dzieci będzie pielęgnowanie drzewka, aż do ukończenia szkoły.

            

 • 30 wrzesnia 2016 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Z 20 kandydatów wybraliśmy trzy nowe osoby: Natalię Jaworską z klasy IV b, Wiktorię Kraawczyk z klasy V b i Monikę Kozę z klasy VI a.

            

 • 14 września 2016 r. Samorząd Uczniowski wręczył nagrody klasom, które w II semestrze roku szkolnego 2015/2016 uzyskały najwyższą średnią ocen oraz najlepszą frekwencję.

  W tym semestrze Sowę Kornelię za najlepsze wyniki w nauce otrzymała obecna klasa VI c, natomiast Budzik za najwyższą frekwencję obecna klasa V b.

 • 1 września 2016 r. odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017.

  Delegacja uczniów z naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym o godzinie 10.00 w bazylice Archikatedralnej św. Jakuba wzięła udział w Mszy Świętej z udziałem władz województwa i władz miejskich.

  Od godziny 12.00  nowy rok szkolny witały poszczególne klasy według ustalonego harmonogramu.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 1 września 2016r.

   

  Godzina 10:00 - uroczysta Msza Św. za Oświatę Szczecińską w bazylice Archikatedralnej św. Jakuba z udziałem władz województwa, władz miejskich, delegacji szkół wraz z pocztami sztandarowymi.

 • 20.06.2016

  Zakończenie roku szkolnego 24 czerwca 2016r.

   

  Klasy VI  godz. 9:00 – 10:30  sala gimnastyczna

 • Przez cały rok szkolny w naszej szkole odbywały się długie przerwy na sportowo. W sali gimnastycznej każdego dnia tygodnia królowała inna dyscyplina sportowa. Zimą odbywały się również zajęcia na świeżym powietrzu.

            

 • Okazało się, że rodzice MISTRZÓW szybko doganiają swoje dzieci. Klasa 2 b zorganizowała warsztaty scratcha juniora. Odwiedzili nas rodzice i młodsze rodzeństwo. Tajniki kodowania nie są niczym trudnym. Każdy uczeń pracował ze swoim rodzicem. Była to okazja do zaprezentowania swoich umiejętności i do wspólnego tworzenia animacji. Wspólnie udało się stworzyć „ Małe arcydzieła”. Z pewnością  podczas IV edycji programu powstaną „Wielkie dzieła”.

 • 10.06.2016

  10 czerwca 2016 r. uczniowie klasy 2b reprezentowali naszą szkołę w IV Międzyszkolnym Turnieju Sportowym organizowanym przez szkołę „ Na Głębokiem”. Nasi zawodnicy zdobyli II miejsce tym samym w gablocie szkolnej pojawił się srebrny puchar. Dobra forma drugoklasistów pomogła w ciężkich zmaganiach sportowych. Wyścigi z woreczkami, skoki w workach i  rzuty do celu to konkurencje z jakimi zmagali się nasi zawodnicy. Może za rok przywieziemy złoto?

 • 03.06.2016

  3 czerwca 2016 r. w naszej szkole odbyła się impreza środowiskowa pod hasłem: „Razem po zdrowie”.  W tym roku gościliśmy przedstawicieli Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Szczecinie, którzy we współpracy z pracownikami Firmy Tom Elektrorecykling
  Sp. z o.o. przygotowali stoisko informacyjno - edukacyjne, przy którym dzieci uczestniczyły

  w zabawach i konkursach dotyczących prawidłowej segregacji odpadów. 

 • 01.06.2016

  WYNIKI i PODSUMOWANIE I OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNO – TECHNICZNEGO„EKO - ZABAWKA"

   

  Wystawa pokonkursowa oraz uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 4 czerwca 2016r. (sobota) o godzinie 13.00 w Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie przy ul. Niemierzyńskiej 18A (laureaci z opiekunami proszeni są o przybycie o godz. 12.30  i zgłoszenie się do organizatorów - przy wejściu głównym).

 • 31.05.2016

  PIKNIK EKOLOGICZNY „RAZEM PO ZDROWIE”

  3 CZERWCA 2016 r. GODZ. 14.30 – 17.00

  Zapraszamy wszystkich mieszkańców Niebuszewa na Piknik Ekologiczny pod hasłem: „Razem po zdrowie”. Podczas imprezy będziemy promować zdrowy i ekologiczny styl życia.

 • 28.05.2016

  Samorząd Uczniowski reprezentował szkołę podczas Pikniku Osiedlowego. Oto nasze stoisko.

           

 • Państwo Rodzice,  Prawni Opiekunowie

    Uprzejmie informuję, że 27 maja 2016 r. szkoła nie prowadzi zajęć dydaktycznych. Zapewniamy opiekę dzieciom ze względu na Państwa obowiązki zawodowe.

  Opiekę organizujemy  w świetlicy szkolnej w godz. 7:00 – 17:00.

 • 20.05.2016

  20.05.2016r.odbyło sie oficjalne wręczenie nagród w konkursie historycznym organizowamym przez Muzeum Narodowe oraz ZCDN w Szczecinie. Natalia Kiepura z klasy VIa zdobyla III miejsce w kategori klas 4-6. Do finału dotarły też Andżelika Majer kl.VIa i Natalia Jaworska kl.IIIb.

           

 • 13.05.2016

  13 i piątek to dla większości uczniów pechowy dzień. Na szczęście nie dla Mistrzów Kodowania, którzy 13 maja 2016 r. zorganizowali warsztaty Scratcha Juniora dla nauczyecieli. Na 30 minut role się odwróciły. Każdy z przybyłych na zajęcia gości dostał tablet i prywatnego trenera w postaci ucznia. Zamiana ról zaowocowała krótkimi animacjami. Dorośli okazali się pojętnymi uczniami, a uczniowie dobrymi wykładowcami.
  Dzięki takim lekcjom można zobaczyć jak grupa młodych scratchowców porusza się w świecie skryptów i klocków. Oprócz wspólnej pracy uczniowie pokazali to, czego nauczyli się podczas
  III edycji programu Mistrzowie Kodowania. W tym roku szkolnym w Szkole Podstawowej
  Nr 41 z Odziałami Integracyjnymi pracują trzy grupy Mistrzów i na każdych zajęciach powstają ciekawe projekty, np. Wiosna, lato, jesień, zima..., Gdzie jest piłka?, Skaczące piłeczki, Zgadnij co?

 • Samorząd Uczniowski brał udział w XV Sejmiku Samorządów Uczniowskim, który jak co roku odbył się w SP1 w Szczecinie.Tematem sejmiku było bezpieczeństwo w szkole i w mieście. Nasz Samorzą Uczniowski reprezentowali: Klaudia Tylka, Sandra Łomińska. Kuba Kokowski.

 • 04.05.2016

  Dnia 4 maja 2016 r. uczniowie klasy VIb zaprosili swoich kolegów i koleżanki z klas IV-VI na akademię z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

             

 • 26.04.2016

  Dnia 26 kwietnia 2016 r., w rocznicę wyzwolenia Szczecina, razem z uczniami klas 1-3 obchodziliśmy Dzień Szczecina. Burzliwa historia naszego miasta, liczne ciekawostki oraz filmy ukazujące siedzibę Gryfa dawniej i dziś wzbudziły ogromną ciekawość  młodych szczecinianów. Zwieńczeniem obchodów były prezentacje klas pod hasłem "Za co kocham Szczecin". Wśród śpiewów i tańców uczniowie wskazywali, iż w portowym mieście najbardziej cenią nie tylko Jasne Błonia, wszechobecną zieleń czy morski klimat, ale również... Pogoń Szczecin! Życzymy sobie podobnych objawów miłości za rok ;-)

 • 26.04.2016

  Dnia 26 kwietnia 2016 r. Marcel Bieluń z klasy IV c oraz Zofia Malewicz z klasy V a zostali zaproszeni na nietypowe podsumowanie konkursu miejskiego pt: „Serfuję, nie hejtuję”. 

  Oprócz wręczenia nagród za uzyskane III miejsce przez Marcela i Zosię w swojej kategorii wiekowej, uczniowie wzięli udział w imprezie, podczas której mogli sobie przypomnieć zasady bezpieczeństwa w sieci śledząc kolejne slajdy prezentacji poświęconej temu zagadnieniu, a następnie sprawdzić swoją wiedzę w quizie.

 • 25.04.2016

  Państwo Rodzice,  Prawni Opiekunowie

    Uprzejmie informuję, że 2 maja 2016 r. szkoła nie prowadzi zajęć dydaktycznych. Zapewniamy opiekę dzieciom ze względu na Państwa obowiązki zawodowe.

  Opiekę organizujemy  w świetlicy szkolnej w godz.7:00 – 17:00.

 • 22.04.2016

  22 kwietnia 2016 r. w Gimnazjum nr 5 odbyło się uroczyste rozdanie nagród dla laureatów XXIII Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego. Antoni Stefański, uczeń klasy 6a, otrzymał  tytuł Mistrza Ortografii. Dyktando konkursowe pod względem ortograficznym  napisał najlepiej, w kategorii poprawności interpunkcyjnej  także był niedościgniony zarówno przez uczniów szkół podstawowych, jak i gimnazjanych. Zdobył  zaszczytne miano Mistrza Interpunkcji.

 • 20.04.2016

  Dnia 20 kwietnia 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Ten szczególny dzień poprzedziły staranne przygotowania. Uczniowie klas IV- VI przekuli swoje refleksje dotyczące tematu na artystyczne wizje umieszczone na gazetkach klasowych oraz plakatach. Konkurs na najpiękniejszą gazetkę tematyczną wygrała klasa 4a otrzymując pamiątkowy dyplom, a na plakat indywidualnie - Denis Bonaszewski z klasy Vb.

 • 14.04.2016

  Po raz kolejny –  14 kwietnia 2016 r. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Zdrowia.

  W tym roku klasy 0-III  miały za zadanie przygotowanie zdrowego poczęstunku, składającego się z kanapek, sałatek, szaszłyków, koreczków owocowych, surowych warzyw, soków owocowych i wody. Nad menu klasy pracowały indywidualnie, w parach bądź w grupach. Zainteresowanie degustacją było ogromne, pięknie przygotowane zdrowe przekąski cieszyły oczy i podniebienia.

 • 05.04.2016

  1 kwietnia 2016 r. już jedenasty raz odbył się Turniej Integracyjny „ Porozumienie bez barier”.

  W tym roku uczniowie szkół z oddziałami integracyjnymi przygotowali makietę zoo. Wszystkie wykonane prace zachwycały oryginalnością. Oprócz gospodarzy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 41 z oddziałami integracyjnymi walczyli przedstawiciele SP45, SP54, SP63 i PSP ”Na Głębokiem”.

 • 01.04.2016

  W dniach 30 i 31 marca 2016 r. w naszej szkole odbyły się Dni Teatru.

  Z tej okazji w środę uczniowie z klas 4a, 4b, 4c i 5c zaprosili swoich kolegów i koleżanki z klas starszych na przedstawienie pt. „Dziecię elfów”.

            

 • Szczecin, dn. 01 kwietnia 2016r.

   

  Państwo Rodzice/Prawni Opiekunowie

   

    Uprzejmie informuję, że w dniu 05 kwietnia 2016r. uczniowie klas szóstych piszą ogólnopolski sprawdzian.

 • Państwo Rodzice,  Prawni Opiekunowie

    Uprzejmie informuję, że w dniach 24,25,29 marca 2016r. szkoła zapewnia opiekę dzieciom ze względu na Państwa obowiązki zawodowe.

  Opiekę zapewniamy w dniach 24 i 29 marca br. w godz.7:00 – 17:00, 25 marca br. w godz. 7:00 - 16:00

 • 17.03.2016

  Uczennice z klasy 6 b, uczestniczki Koła Edukacji Morskiej, wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Krasomówczym "Morskie opowieści". Jedna z uczennic Klaudia Tylka zajęła III miejsce.

            

 • 14.03.2016

   

  REGULAMN I OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

  PLASTYCZNO – TECHNICZNEGO „EKO – ZABAWKA”

   

  PATRONAT:

  Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie.

 • 09.03.2016

  1. Uczniowie poszczególnych klas uczestniczą w spotkaniach rekolekcyjnych zgodnie  z ustalonym harmonogramem

  14, 15.03.2016r.     

 • 02.03.2016

  2 marca 2016 roku  na godzinie wychowawczej uczniowie klas starszych uczestniczyli w apelu poświęconym pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.  Montaż słowno-muzyczny przygotowała Pani Zofia Kacalska-Krzywowiąza wraz z uczniami klasy VIa.

          

 • 26.02.2016

  Trzecia edycja programu i trzeci raz Scratch zapukał do drzwi szkoły. Jednak tym razem mała niespodzianka. Uczniowie pracują na tabletach w programie Scratch Junior. Pierwsze zajęcia  za nami. Podstawy poruszania się w wirtualnym świecie duszków zostały opanowane w bardzo dobrym stopniu. Co będzie dalej i jak będą wyglądały animacje zobaczymy już niedługo. Po pierwszym spotkaniu przyszli Mistrzowie potrafią wybrać grafikę z biblioteki, usunąć standardowego duszka z okna, zrobić zdjęcie i wstawić je jako tło sceny. Duża intuicyjność programu powoduje, że każdy uczeń jest w stanie opanować postawy Scratcha i realizować autorskie pomysły.

 • 26.02.2016

  Uczniowie klasy 2b podczas pracy w szkole zeszyty i książki zastąpili tabletami. W ramach zajęć uczyli się  programowania w intuicyjnym programie Scratch Junior. Lekcje z wykorzystaniem tabletów są pełne zabawy i nauki. Wszyscy próbowali swoich sił w tworzeniu prostych animacji. Czy w 2b są przyszli programiści czas pokaże.

   

           

 • 22.02.2016

  W ramach Tygodnia Otwartego Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie uczniowie naszej szkoły uczestniczący w zajęciach artystycznych odwiedzili pracownie  rysunku, malarstwa oraz grafiki artystycznej przy ul Krzysztofa Kolumba 61. Dnia 18 lutego 2016r. dzięki uprzejmości goszczących nas profesorów i asystentów wzięli udział w warsztatach i wykonali własne dzieła rysunkowe i graficzne  w technice akwaforty. Młodzi artyści byli bardzo dumni ze swoich prac.

 • 19.02.2016

  W dniach 17 i 18 lutego naszą szkołę odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 67 „Stokrotka” w Szczecinie. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach  „Smocza matematyka” i „Kodowanie na ekranie”.

  Mali goście świetnie się bawili uczestnicząc w zabawach dydaktycznych z zakresu edukacji matematycznej, które proponował im rozważny i mądry smok.  Choć to był  ich szkolny debiut nikt nie miał tremy. Dzieci śmiało przekroczyły próg klasy i aktywnie włączyły się do udziału w zajęciach. Udowodniły, że  potrafią biegle liczyć i bezbłędnie wykonywać działania arytmetyczne, a takżesłuchać poleceń i sprawnie wykonywać zadania.

 • 16.02.2016

  W dniu 29 stycznia 2016r. dziewiąty raz Szkoła Podstawowa Nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi była gospodarzem "Potyczek Matematycznych". Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas trzecich. Wzięło w nim udział 11 drużyn ze szczecińskich szkół podstawowych. Uczniowie zmierzyli się z nietypowymi zadaniami, a także z niespotykanymi w podręcznikach problemami. Każda drużyna poradziła sobie bardzo dobrze, a najlepsze z nich to:

 • 15.02.2016

  W dniu 17 lutego 2016r. w godzinach od 15:00 do 18:00

  w Szkole Podstawowej Nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi

  organizowany jest Dzień Otwarty.